Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 761 razy
Najnowsze artykuły:
2016-02-08
Łowcy Burz ostrzegają przed halnym
Po halnym, który ostatnio dość mocno dał się we znaki mieszkańcom Bielska-Białej i powiatu bielskiego, już teraz powinniśmy przygotować się na kolejną wichurę. Będzie jeszcze silniejsza od poprzedniej - ostrzegają Polscy Łowcy Burz.
więcej
2016-02-08
Lada chwila ruszą na Sempołowskiej
MZD w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Sempołowskiej od skrzyżowania z ul. PCK do skrzyżowania z ul. Dmowskiego wraz z przebudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Zakończenie prac budowlanych powinno nastąpić jesienią br.
więcej
2016-02-08
Krajobraz po wichurach
Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne, uszkodzone dachy to krajobraz po wichurach w Bielsku-Białej i powiecie. Na ul. Krakowskiej wiatr przewrócił latarnię i uszkodził samochody. W miniony weekend strażacy odnotowali ok. 30 takich zdarzeń.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic