Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 703 razy
Najnowsze artykuły:
2015-07-27
Rozrywka dla ludzi z k(l)asą
Szkolenie na tzw. linę, czyli podstawowe to wydatek nieco ponad 1 tys. zł. Za tę kwotę oddamy trzy skoki z wysokości tysiąca metrów. Zdecydowanie droższą rozrywką są kursy pilotowania szybowcem oraz awionetką.
więcej
2015-07-27
Miasto inwestuje w place zabaw
Urząd Miejski w Bielsku-Białej realizuje zadania związane z budową oraz modernizacją terenów rekreacyjnych. Inwestycje finansowane są ze środków europejskich oraz gminnych, w tym z Budżetu Obywatelskiego.
więcej
2015-07-27
Jak tanio wynająć samochód?
Dla wszystkich, którzy przylatują do Polski i pragną wynająć samochód na lotnisku Katowice Pyrzowice, przygotowaliśmy zestawienie kilku ofert. Porównania dokonaliśmy w czterech wypożyczalniach dla 3-dniowego wynajmu samochodu klasy A.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic