Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 580 razy
Polecamy także:
2014-08-28
Szklany kort już stoi na placu
Na placu Chrobrego stoi szklany kort. Dziś po południu w tym miejscu rozpoczną się drużynowe rozgrywki w cyklu Polska ws. Reszta Świata. Do niedzieli mecze odbywać się będą wieczorami. W ciągu dnia szklany kort zostanie oddany do dyspozycji przechodniów.
więcej
2014-08-28
Ogród jak pobojowisko
- Jeśli się chce mieszkać pod lasem, to trzeba wiedzieć, co się z tym wiąże. Posesję trzeba sobie po prostu ogrodzić porządnym płotem. Dzik jest duży i ma wielką siłę. Byle co go nie zatrzyma - radzi nadleśniczy.
więcej
2014-08-28
Dwa tysiące dla naszego dobra
W najbliższy poniedziałek ruszy program grantowy „Plebiscyt Sąsiedzki” skierowany do stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Bielska-Białej. To okazja dla bielskich organizacji na zdobycie dofinansowania w wysokości 2 tys. zł.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic