Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 742 razy
Najnowsze artykuły:
2015-11-30
Oszustki zbierały na pogorzelców
Kobiety zbierały datki do puszek na parkingu przed kościołem. Zaopatrzone w specjalne identyfikatory prosiły o wsparcie dla ofiar pożaru. Wolontariuszki wzbudziły zainteresowanie jednego z mieszkańców. Okazało się, że to oszustki.
więcej
2015-11-30
Za tydzień rozbłysną iluminacje
Między 7 a 9 grudnia ulice i place Bielska-Białej rozbłysną świątecznymi iluminacjami. Miasto przystroją dwie firmy, które Urząd Miejski wybrał właśnie w przetargu. Świąteczne błyskotki kosztować będą budżet gminy ok. 600 tys. zł.
więcej
2015-11-30
Wiceprzewodniczący daje zły przykład
Mija pierwszy rok siódmej kadencji Rady Miejskiej. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak w tym okresie z obowiązków powierzonych im przez wyborców wywiązywali się radni. Przypomnijmy, za czas poświęcony na wykonywanie mandatu radni otrzymują dietę.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic