Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 645 razy
Najnowsze artykuły:
2015-01-31
Zarządzają mieniem gminnym
Gmina Bielsko-Biała posiada pakiet większościowy w dziesięciu z piętnastu spółek prawa handlowego, w których ma swoich przedstawicieli. Zarobki prezesów wynoszą nieco ponad 16 tys. zł. Dużo mniej zarabia się w radach nadzorczych.
więcej
2015-01-31
Drogówka robiła kierowcom zdjęcia
Podczas akcji „Pasy” policjanci wykorzystywali specjalny aparat, który umożliwia robienie zdjęć z dużej odległości. Zestaw służy dokumentowaniu niezgodnych z przepisami zachowań kierowców jeżdżących bez pasów czy rozmawiających przez telefon.
więcej
2015-01-31
Ludzie wielkiego serca i modelki
Tradycyjnie na początku roku BCK organizuje charytatywny pokaz mody Ludzi wielkiego serca.. Podobnie jak w latach poprzednich dochód z imprezy przeznaczony zostanie na cel charytatywny - dla dzieci z bielskiego Domu Dziecka.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic