Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 616 razy
Najnowsze artykuły:
2014-11-26
Okrzesik przegrał w pierwszej instancji
W Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej odbyła się dziś rozprawa w trybie wyborczym. Sąd zobowiązał Janusza Okrzesika do przeproszenia urzędującego prezydenta za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji opublikowanych w Kurierze Niezależnym.
więcej
2014-11-26
Znowu daliście się nabrać
Wszystko jest jednym wielkim kłamstwem, przedstawieniem na potrzeby ludu w celu osiągnięcia pozornego pokoju. Nie widziałam drugiego takiego spektaklu, w którym nie wiadomo, kiedy zaczyna się i kończy przerwa, a kiedy to koniec przedstawienia.
więcej
2014-11-26
Projekt Queen symfonicznie w Bielsku-Białej
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry i 20-osobowego chóru od ponad dwóch lat zachwycają fanów legendarnej grupy. Projekt zaprezentowany też zostanie w Bielsku-Białej.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic