Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 799 razy
Najnowsze artykuły:
2016-07-23
Wielomilionowe straty
Przyczyny wybuchu ognia nie są na razie znane. Pożar bielskie sortowni odpadów to poważny problem nie tylko dla miasta Bielska-Białej. Także dla okolicznych gmin, które na ul. Krakowską przywoziły śmieci.
więcej
2016-07-23
Cisza w powietrzu
Od jutra bielskie lotnisko w Aleksandrowicach zostaje zamknięte dla ruchu powietrznego
więcej
2016-07-23
Zwłoki w piwnicy? - foto
Około godz. 19.00 kilka patroli policji wysłano do jednego z budynków przy ul. Batorego w Bielsku-Białej po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż w piwnicy budynku znaleziono zwłoki mężczyzny.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic