Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 816 razy
Najnowsze artykuły:
2016-10-26
Sprzątnęli bałagan na Międzyrzeckiej
Kilka dni temu pisaliśmy o bałaganie na ul. Międzyrzeckiej, gdzie w okolicach zaprojektowanego ronda i łącznika z ul. Cieszyńską, na wysokości ul. Światopełka, pojawiły się ciężarówki przywożące materiał na podbudowę. W tej sprawie interweniował MZD.
więcej
2016-10-26
Remont Karpackiej wstrzymany
W najbliższych dniach zawieszone zostaną prace związane z kompleksowym remontem ul. Karpackiej w Bielsku-Białej. Przerwa potrwa tylko kilka dni i jest związana ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Robotnicy wrócą na plac budowy w listopadzie.
więcej
2016-10-26
Kilka prostych rad dla kobiet w ciąży
Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety bez względu na to, czy przyszła mama planowała powiększenie rodziny, czy też wiadomość o tym była dla niej zaskoczeniem. Odpowiednie przygotowanie się do narodzin dziecka pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic