Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 729 razy
Najnowsze artykuły:
2015-10-13
Mam tego dość!
Brał udział w blokadach eksmisji, protestach przeciw likwidacji szkół i wydawaniu ogromnych sum na organizację igrzysk ku czci władzy. - Wiarygodność polskiej klasy politycznej od dawna jest bliska zeru - pisze kandydat partii Razem na posła.
więcej
2015-10-13
Festiwal najlepszych restauracji
Ruszyły rezerwacje na festiwal najlepszych restauracji w województwie śląskim. W dniach 23-31 października 2015 odbędzie się SILESIA RESTAURANT WEEK, w którym wezmą udział 23 lokale gastronomiczne ze Śląska, Zagłębia oraz Podbeskidzia.
więcej
2015-10-13
Golf z trzema tablicami - foto
Na ulicy Niwnej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Okazało się, że sprawca nigdy nie posiadał prawa jazdy, a auto, którym jechał miało trzy różne tablice rejestracyjne. Kierowca został ukarany trzema mandatami.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic