Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 783 razy
Najnowsze artykuły:
2016-05-25
Nowe budowle z klocków Lego - galeria
Na Największej w Polsce Wystawie Budowli z Klocków Lego, która znajduje się w Gemini Park w Bielsku-Białej odsłonięto dziś nowe figury. Przedstawiają one zwycięzcę rajdu Dakar Rafała Sonika oraz jego quada. Figury wykonane zostały z 250 tys. klocków.
więcej
2016-05-25
Będzie bielska strefa kibica?
Do rozpoczęcia Euro 2016 pozostało szesnaście dni. Czy tak jak cztery lata temu, w Bielsku-Białej powstanie specjalna strefa kibica? Wtedy ta forma wspólnej zabawy cieszyła się dużą popularnością. O nową strefę pytają fani futbolu i radni.
więcej
2016-05-25
Paserzy zdemontowali pojazd - foto
Bielska policja zlikwidowała dziuplę samochodową w Jaworzu, w której odnaleziono skradzione audi Q7. Paserzy zdemontowali pojazd na części oraz usunęli numery identyfikacyjne.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic