Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 811 razy
Najnowsze artykuły:
2016-09-28
Dziesięć biletów na komedię - KONKURS
Jutrzejszym występem w klubie Klimat w Bielsku-Białej Stand-up Polska rozpocznie wielką jesienną trasę po kraju. Bielskiej publiczności zaprezentuje się m.in. Michał Kempa, znany z wizyt w programie Kuby Wojewódzkiego czy „Szkła kontaktowego”.
więcej
2016-09-28
Wielkie pieniądze na rozwój
Jak twierdzi wicepremier Mateusz Morawiecki, do naszego regionu popłyną w najbliższych latach "historycznie najwyższe środki, jakie można sobie wyobrazić". Dla części projektów zabezpieczono środki unijne. Co może mieć z tego Bielsko-Biała?
więcej
2016-09-28
Parkometry wrócą na bielskie ulice
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na bielskie ulice powrócą parkometry. Według informacji, do których dotarł nasz portal, na początku urządzenia będą testowane na placach Wojska Polskiego i Wolności.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic