Prezent od WOŚP


2008-12-04, 06:00  |  komentarzy (0)

Bielskie Pediatryczne Centrum Zabiegowe dostało od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków.


WOŚP uznała Pediatryczne Centrum Zabiegowe za tzw. ośrodek II poziomu i włączyła centrum do Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Do Bielska-Białej trafił sprzęt o wartości około 150 tys. złotych. - To sukces wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Bardzo cieszymy się z tego, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem - mówi dr Robert Gwinner, laryngolog z Pediatrycznego Centrum Zabiegowego.

WOŚP przekazała do Bielska-Białej m.in. wysokiej klasy audiometr i tympanometr. Sprzęt, choć przystosowany do diagnozy noworodków i dzieci, nadaje się do badania pacjentów w każdym wieku. Obecnie Pediatryczne Centrum Zabiegowe bada około 150 noworodków miesięcznie i około 50 - 70 starszych dzieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Artykuł wyświetlono 682 razy
Najnowsze artykuły:
2015-05-29
Każdy zasługuje na miłość
Możesz powiedzieć, że sam zmagasz się z przeciwnościami, jakie spotykasz na swojej drodze i nikt nie wspiera cię w działaniach, które podejmujesz. Możesz jednak dać coś od siebie, bo dobro zawsze powraca. Energii doda ci wspólny bieg.
więcej
2015-05-29
Nastolatka zostawiła list pożegnalny- foto
Wczoraj rano nastolatka mieszkająca w Bielsku-Białej przed wyjściem do szkoły pozostawiła list pożegnalny. Istniało podejrzenie, że dziewczyna zamierza popełnić samobójstwo. Do akcji poszukiwawczej skierowano znaczne siły policji i GOPR.
więcej
2015-05-29
Japoński teatrzyk od wicewojewody
Bielska PBW rusza z nowatorskim projektem bezpłatnych zajęć dla dzieci. Ich wyjątkowość polega na wykorzystaniu techniki tradycyjnego teatru japońskiego Kamishibai. Scenę z niezbędnym wyposażeniem podarował placówce wicewojewoda śląski Mirosław Szemla.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic