Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1271 razy
Najnowsze artykuły:
2017-03-26
Kara wisi w powietrzu
Wciąż nie wiadomo, czy ZIAD zdecyduje się ukarać finansowo wykonawcę modernizacji kolejki na Szyndzielnię za opóźnienie w przeprowadzeniu inwestycji. Jako przykład trudności obiektywnych podaje niesprzyjające warunki atmosferyczne.
więcej
2017-03-26
Ze smakiem o sprawach intymnych
W najbliższy weekend w Bielsku-Białej ponownie gościć będzie profesor Maciej Wilczak. Ceniony specjalista w zakresie ginekologii opowie o sprawach intymnych. Wykład będzie częścią III Podbeskidzkiej Konferencji Medycznej.
więcej
2017-03-26
Mogą mieć syte święta
W pierwszy weekend kwietnia będzie można po raz kolejny wesprzeć potrzebujących w okresie przedświątecznym. Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany organizuje zbiórkę żywności w Bielsku-Białej. Dzięki akcji ubodzy bielszczanie otrzymają paczki.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic