Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1196 razy
Najnowsze artykuły:
2016-07-25
Szukajcie wodnych kurtyn
Upały powrócą w najbliższych dniach w Beskidy. Meteorolodzy wydali dla południowego subregionu województwa śląskiego pierwszy stopień ostrzeżenia przed upałami.
więcej
2016-07-25
Żniwa straży miejskiej
Ponad czterysta interwencji podjęli bielscy strażnicy miejscy wobec osób, parkujących samochody w Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej. Na nagminny problem pozostawiania pojazdów na terenie parku, zwróciła uwagę radna Małgorzata Zarębska.
więcej
2016-07-25
Rzeka na ulicach
Potężna ulewa przeszła w godzinach popołudniowych nad Bielskiem-Białą. Ulice miasta momentalnie zmieniły się w rwące potoki, a studzienki kanalizacyjne nie nadążały odbierać wody. Nic dziwnego, w przeciągu zaledwie dwóch godzin na bielskie ulice spadła po
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic