Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1183 razy
Najnowsze artykuły:
2016-05-26
Kłopoty z kąpieliskami
Oferta miasta kończy się na dwóch basenach. Innych zorganizowanych kąpielisk do bielskiego sanepidu nie zgłoszono. W tym roku na jeziorach będzie mniej ratowników. Po raz pierwszy od wielu lat WOPR nie otrzymał dotacji od marszałka.
więcej
2016-05-26
Bielski Marsz dla Życia i Rodziny
W czerwcu ulicami Bielska-Białej przejdzie 2. Marsz dla Życia i Rodziny, a w Parku Słowackiego odbędzie się Festyn Rodzinny. Parafialne zespoły charytatywne zapraszają na domowe ciasta przy kawie i herbacie. Dla zgłodniałych czekał będzie wielki grill.
więcej
2016-05-26
Ruszył remont Sempołowskiej - foto
Rozpoczęły się prace przy rozbudowie ul. Sempołowskiej na odcinku od ul. PCK do ul. Dmowskiego w Bielsku-Białej. Do jesieni br. w ramach inwestycji powstanie droga w pełnej konstrukcji, wybudowane zostaną nowe chodniki oraz ścieżka rowerowa.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic