Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1108 razy
Najnowsze artykuły:
2015-10-07
Tajemnice wieży na Szyndzielni
Spółka, w której 100 proc. udziałów posiada gmina Bielsko-Biała nie wybrała wykonawcy wieży w drodze przetargu. Nie wiadomo ile kosztowała budowa. Wiadomo za to, że szczegółowe dane objęte są tajemnicą handlową przedsiębiorstwa.
więcej
2015-10-07
Uczta dla fanów motoryzacji - foto
Dla wielu była to niezapomniana niedziela. Na terenie kompleksu "Nowe Miasto" można było podziwiać prawdziwe perełki motoryzacji. Wzroku nie można było oderwać m.in. od trzech Corvette - C3 hitu lat 70., marzenia wielu młodych ludzi w USA.
więcej
2015-10-07
ATH nie zwróci pieniędzy?
Pod koniec 2013 roku Urząd Marszałkowski w Katowicach przedstawił wnioski z przeprowadzonej kontroli na terenie kampusu bielskiej ATH i wezwał uczelnię do zwrotu części dotacji. Teraz decyzję władz województwa uchylił WSA w Gliwicach.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic