Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1044 razy
Najnowsze artykuły:
2015-05-25
Bałagan na terenach zamkniętych
- Gmina z przyczyn formalnych nie może podejmować działań, które mogłyby wskazywać na jakiekolwiek ingerencje w tereny zamknięte, w tym pielęgnowanie zieleni, porządkowanie czy też prace związane z poprawą estetyki - tłumaczy wiceprezydent.
więcej
2015-05-25
W Bielsku-Białej znów Komorowski
Podobnie jak przed dwoma tygodniami, we wczorajszej drugiej turze wyborów prezydenckich w Bielsku-Białej triumfował Bronisław Komorowski, ale w bielskim okręgu wyborczym zdecydowanie lepszy okazał się Andrzej Duda. Cieszy bardzo wysoka frekwencja.
więcej
2015-05-25
Tłum parafian na festynie - foto
To już po raz dziewiętnasty w bielskiej parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka odbył się wczoraj festyn rodzinny. - Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć? Są między nami, w Bielsku-Białej i w pracy - śpiewał kilkunastoosobowy zespół Arka Noego
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic