Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 846 razy
Polecamy także:
2014-04-16
Uciekał przed policyjnym pościgiem - foto
Rozbiciem auta na murze budynku zakończyła się wieczorna szarża osobówką na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Kierowca jadący na podwójnym gazie uciekał przed policyjnym pościgiem.
więcej
2014-04-16
Budżet obywatelski dzieli ludzi
Jeżeli cała kwota zostanie przeznaczona na jeden projekt, może to w przyszłości skutecznie zniechęcić ludzi do aktywności. Dlatego radni muszą ponownie zająć się uchwałą. - Liczyliśmy na to, że pewne rzeczy wyjdą w praniu - przyznaje jeden z nich.
więcej
2014-04-16
Hospicjum będzie służyć wszystkim
Głosowanie na projekty ubiegające się o pieniądze z budżetu obywatelskiego wzbudziło wątpliwości związane z budową hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. W tej sprawie otrzymaliśmy list otwarty od wolontariuszy z prośbą o jego opublikowanie.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic