Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1019 razy
Najnowsze artykuły:
2015-03-29
Tylko dla odważnych
Według legendy, skoki zapoczątkowała młoda kobieta, która uciekała przed mężem. Wspięła się na drzewo, przewiązała sobie nogę w kostce zwisającym obok pnączem i rzuciła się w dół. W Bielsku-Białej nie brakuje chętnych do skakania na bungee.
więcej
2015-03-29
Wizyta amerykańskiego dyplomaty
Bielsko-Białą odwiedził konsul USA ds. prasy i kultury, Brian George. Amerykański dyplomata już po raz trzeci odwiedził nasze miasto służbowo. Lubi je m.in. za… czyste powietrze.
więcej
2015-03-29
Wyciskanie z Pudzianem - galeria
Do Bielska-Białej przyjechał wczoraj jeden z najsilniejszych ludzi świata - Mariusz Pudzianowski. W Sferze zgromadziło się wielu fanów popularnego Pudziana, którzy na początek mogli wziąć udział w konkursie na najsilniejszy cios.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic