Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 996 razy
Najnowsze artykuły:
2015-01-28
Nie chcemy mistrzostw Europy
Wytyczne dotyczące organizacji drugiej największej piłkarskiej imprezy w Europie przygotowywała UEFA. Warunki centrali piłkarskiej nie były zbyt wygórowane, ale gmina Bielsko-Biała odpowiedziała negatywnie. Dla kogo budujemy nowy stadion?
więcej
2015-01-28
Przegrana walka o życie ratownika
Nie żyje 49-letni Jerzy Cypcer, długoletni pracownik Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Dwugodzinna reanimacja okazała się nieskuteczna. - Tylko nie on, to niesprawiedliwe - mówił na miejscu akcji ratownik BPR.
więcej
2015-01-28
Radni PiS są oburzeni
Klub Radnych PiS uważa, że wynik wczorajszego głosowania w Radzie Miejskiej nad projektem uchwały o konsultacjach jest lekceważeniem głosu kilkuset członków Rad Osiedli i wielu bielszczan. Stanowisko w tej sprawie radni przesłali lokalnym mediom.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic