Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1203 razy
Najnowsze artykuły:
2016-08-29
Dama ze Złotych Łanów
Jest faworytką do wygrania programu „Projekt Lady” w TVN. Powoli zaczyna odczuwać efekty popularności związane z emisją show. O tym, czy zwycięży i wyjedzie na stypendium do elitarnej szkoły w Wielkiej Brytanii przekonamy się dziś wieczorem.
więcej
2016-08-29
Alicja z drugiej strony lustra - foto
BSA im. Agnieszki Osieckiej zaprasza na przesłuchania do nowego spektaklu. Po Ani z Zielonego Wzgórza i czarodzieju z Hogwartu przyszedł czas na historię Alicji, która poznała sekrety Krainy Czarów, a także odwiedziła drugą stronę lustra.
więcej
2016-08-29
Nowa dyscyplina w Bielsku-Białej
Inline Alpine to nowa dyscyplina sportowa, która przebojem zdobywa serca polskich rolkarzy czy narciarzy. Zawodnicy mkną na rolkach w dół po asfaltowej powierzchni, omijając tyczki slalomowe. Wkrótce będzie ją można uprawiać w Bielsku-Białej.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic