Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1178 razy
Najnowsze artykuły:
2016-04-30
Trup się ściele, krew się leje - foto
Scena w Galerii Teatru Śląskiego w Katowicach zaprezentowała wczoraj nową sztukę bielskiego dramaturga Artura Pałygi. „Psubraci”, to dzieło inspirowane kinem Quentina Tarantino. Na deskach teatru leje się krew, a trup ściele się gęsto.
więcej
2016-04-30
Majowe atrakcje w Bielsku-Białej
Na tegoroczny długi weekend majowy przygotowano w Bielsku-Białej wiele wydarzeń o charakterze patriotyczno-artystyczno-towarzyskim. Zgodnie z prognozami synoptyków, pogoda będzie raczej sprzyjała wypoczynkowi w plenerze. Oto PROGRAM.
więcej
2016-04-30
Cztery miesiące tropili włamywacza
W grudniu ub. roku złodziej włamał się do prywatnego domu przy ul. Zuchów w Bielsku-Białej i skradł laptopy oraz gotówkę. Sprawcy udało się uciec, ale policja wciąż podążała jego śladem. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic