Darmowe obiady w szkole


2009-01-25, 06:00  |  komentarzy (0)

Dzięki nowelizacji ustawy, która obowiązuje od stycznia łatwiej jest teraz o darmowy obiad w szkole.Pomoc uzyskać mogą dzieci z rodzin nie spełniających finansowych warunków,aby ją otrzymać.

 - Mamy sporo takich przypadków, kiedy dochód w rodzinie o kilka czy kilkanaście złotych przekracza wyznaczone stawki - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, Lidia Dziubek. W szkole radzą sobie, pozyskując sponsorów. - Miejscowa parafia funduje nam 10 obiadów. Pomocą GOPS objętych jest 30 dzieci, a dzięki sponsorom ok. 20 może liczyć na ciepły posiłek lub kanapki - podkreśla Dziubek.

 - To wychowawca i nauczyciele najlepiej wiedzą, które dziecko potrzebuje pomocy - uważa Dorota Sałaciak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsku-Białej. Jej zdaniem, często problemem dla rodziców jest wywiad środowiskowy prowadzony przez pracownika MOPS. - Zniechęca ich biurokracja oraz wizyta w domu pracownika ośrodka, który zadaje kłopotliwe pytania - mówi Sałaciak.

Badania Polskiej Akcji Humanitarnej wykazują, że co trzecie polskie dziecko potrzebuje dożywiania, którego nie może mu zapewnić rodzina czy opiekunowie. Programem są objęte szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz od stycznia - sześciolatki.

Źródło: Radio Bielsko

Artykuł wyświetlono 1059 razy
Najnowsze artykuły:
2015-07-01
Nie pójdzie do więzienia
Czytelniczka portalu internetowego jednego z tabloidów umieściła komentarz, w którym w mało subtelny sposób odniosła się do grupy ludności romskiej. Prokuratura oskarżyła kobietę o przestępstwo na tle etnicznym, ale sąd był łagodny.
więcej
2015-07-01
Zderzenie rowerka z samochodem - foto
Około godz. 14.25 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Leszczyńskiej w Bielsku-Białej małe dziecko jadące rowerkiem zderzyło się z samochodem. Dziecko przebywało w towarzystwie kobiety.
więcej
2015-07-01
Karuzela kadrowa w bielskiej policji
Zmienia się kierownictwo dwóch bielskich komisariatów. Dziś przed południem odbyły się oficjalne wprowadzenia oficerów do nowych jednostek. Rozkazy wręczył pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Bielsku-Białej nadkom. Krzysztof Czaja.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic