Nie śmieć w lesie i w ogóle


2009-05-10, 06:00  |  komentarzy (4)

Jutro o godz. 9.00 w okolicy bielskiego dworca PKP pojawią się artyści, aby namalować graffiti. Będzie to część akcji przeciw śmieceniu, którą organizuje BWA i Fundacja Ekologiczna Arka.

„Nie śmieć w lesie i w ogóle” – to tytuł akcji malarskiej w przestrzeni miasta zorganizowanej przez Galerię Bielską BWA i Fundację Ekologiczną Arka. Graffiti powstanie w okolicy dworca PKP Bielsko-Biała Główna – od strony torów, na ściankach garaży, gdzie już istnieje galeria prac o paleniu śmieci.

Graffiti powstawać będzie w poniedziałek od godz. 9.00. W południe natomiast można obejrzeć prace i porozmawiać z ich twórcami.  Mają się stawić Egon Fietke, alias Andrzej Miastkowski, z łódzkiej grupy artystycznej Wspólnota Leeeżeć oraz Dariusz Paczkowski z ruchu 3fala.art.pl. Obaj panowie są znanymi postaciami w polskiej sztuce szablonowej.

Jeszcze w tym roku Fundacja Ekologiczna Arka wspólnie z partnerami zamierza zainteresować się trzema miejscami, w których powstają dzikie wysypiska.

                                                                                                                                                                                      md

Artykuł wyświetlono 3120 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Egonka 2009-05-11 23:15
super akcja a Egon Fietke jak zwykle rewelacyjny oby wiecej takich akcji
niezarejestrowany - Zibi 2009-05-10 19:17
Polacy to syfiarze, brudasy i truciciele. Robią problem z segregacji śmieci chociaż to nie kosztuje nic. WSTYD WSTYD WSTYD
niezarejestrowany - beskid 2009-05-10 12:53
jw. nic dodać lub ująć ... a szkoda
niezarejestrowany - bielszczanka 2009-05-10 10:53
Niestety taka jest prawda, gzie się nie wyjdzie wszędzie są smiecie, najbardziej mnie smuci zaśmiecona rzeka Biala, bulwar na Straconce, po dotychczasowej obserwacji doszlam do przekonania, że w naszym spoleczeństwo sprzatanie i sprzatających po kimś traktuje się jak coś gorszego, uwłaczającego, a śmiecenie . wandalizm, niszczenie przyrody za coś normalnego, codziennego, na co nie zwraca się uwagi, bo to nie moje. Tak rzeczywiście nadszedł już najwyższy czas, aby o tym wstydilwym temacie mówić głośno, potępiać, napiętnować, nie zgadzać się z wszędobylskimi śmieciami. Chyba już czas, tak jak z walką z paleniem papierosów i palaczami( sorry jeżeli kogoś obraże , ale trucicielami, śmierdzielami i śmieciarzmi - wszędobylskia pety ) należy walczyć z brudasami i wandalami. Wiem, że to nie będzie łatwe, proste i szybkie, ale czas zacząć.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic