Najbliższe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbędą się w Bielsku-Białej! Wczorajsza decyzja władz PZLA oznacza, że w stolicy Podbeskidzia dojdzie w przyszłym roku do rywalizacji największych gwiazd polskiego sportu z Anną Rogowską i Szymonem Ziółkowskim na czele.
 
Wczoraj w Warszawie odbyło się posiedzenie prezydium Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Działacze „królowej sportu” uznali, że 86. Mistrzostwa Polski Seniorów w LA odbędą się w Bielsku-Białej. Tym samym odrzucono kandydatury Krakowa, Torunia i Bydgoszczy, które starały się o powierzenie im organizacji tej prestiżowej imprezy.
 
Jak dotąd, tylko jeden raz w stolicy Podbeskidzia rywalizowano o tytuły mistrzów Polski w lekkiej atletyce. Było to w roku 2003 na stadionie KS „Sprint” w Wapienicy. W 2010r. do Bielska-Białej zjadą najlepsi polscy lekkoatleci na czele z  medalistami ostatnich mistrzostw świata w Berlinie: Anitą Włodarczyk (rzut młotem), Anną Rogowską i Moniką Pyrek (skok o tyczce), Szymonem Ziółkowskim (rzut młotem), Tomaszem Majewskim (pchnięcie kulą), Piotrem Małachowskim (rzut dyskiem), Sylwestrem Bednarkiem (skok wzwyż) i Kamilą Chudzik (siedmiobój).
 
                                                                                                               pod