W całym kraju rozpoczyna się dziś nowy rok akademicki. Wszystkim studentom, pracownikom naukowo-dydaktycznym oraz personelowi administracyjnemu wyższych uczelni Bielska-Białej nasz portal życzy sukcesów w nauce i pracy.
 
W Bielsku-Białej istnieje sześć szkół wyższych, w tym jedna – publiczna. Najnowszymi kierunkami studiów są m.in. architektura krajobrazu oraz wnętrz, kosmetologia i prawo. Jak co roku, uroczystości inauguracyjne w bielskich uczelniach rozłożono na cały tydzień. Np. w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów odbędą się jutro (Teatr Polski), a w Akademii Techniczno-Humanistycznej - 6 października (BCK).
 
Za zaproszenie na inaugurację roku akademickiego 2009/2010 dziękujemy szczególnie JM Rektorowi Wyższej Szkoły Administracji prof. dr hab. Wiesławie Korzeniowskiej. Bielska WSA czwarty rok z rzędu okazała się być najlepszą niepubliczną uczelnią licencjacką w mieście i regionie. W ogólnopolskim rankingu szkół wyższych za rok 2009 przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy - w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich - WSA zajęła szóste miejsce w kraju.
 
                                                                                                                       pod