W Sferze po czesku


2010-01-18, 09:30  |  komentarzy (0)

W Galerii Sfera otwarta dziś zostanie wystawa "Czeskie naj...". Organizatorzy zdradzają tylko, ze zobaczymy na niej... wszystko, co najbardziej czeskie. Patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej.
      
Organizatorami wystawy są Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej i Czeskie Centrum w Warszawie. Otwarcie odbędzie się dzisiaj o godz.17.00 w galerii Sfera. Swój udział w tej uroczystości zapowiedział dyrektor Czeskiego Centrum. Wystawa "Nejlepší české...", czyli "Czeskie naj..." ma przedstawiać "wszystko co najlepsze, najładniejsze i ...najbardziej czeskie". Ekspozycję będzie można oglądać do 28 stycznia.

Czeska wystawa w bielskiej galerii realizowana jest w ramach projektu "Rozwój Źródeł Ludzkich Śląska Czesko-Polskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i i realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 -2013.

mad
Artykuł wyświetlono 1491 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-25
Spór o parking przy stadionie
Po wyburzeniu obecnej siedziby Komendy Miejskiej Policji powstanie parking dla użytkowników pobliskiej hali sportowej, stadionu, Domu Żołnierza oraz mieszkańców osiedla. Rozważanych jest pięć projektów. Będzie skromnie lub na bogato.
więcej
2017-09-25
Idzie zmiana pogody
Po fatalnej końcówce lata nadchodzi pogodna i sucha aura. Łowcy Burz Podbeskidzie prognozują, że na początku tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Rosji, który zapewni stabilną pogodę z dużą ilością słońca.
więcej
2017-09-25
Biskup pojechał na wieś - foto
Do wystrzegania się zazdrości i leczenia związanych z nią kompleksów wezwał bp Piotr Greger podczas mszy w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W tym czasie bp Roman Pindel wizytował parafię w Przecieszynie, skąd pochodzi premier Beata Szydło.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic