W Sferze po czesku


2010-01-18, 09:30  |  komentarzy (0)

W Galerii Sfera otwarta dziś zostanie wystawa "Czeskie naj...". Organizatorzy zdradzają tylko, ze zobaczymy na niej... wszystko, co najbardziej czeskie. Patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej.
      
Organizatorami wystawy są Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej i Czeskie Centrum w Warszawie. Otwarcie odbędzie się dzisiaj o godz.17.00 w galerii Sfera. Swój udział w tej uroczystości zapowiedział dyrektor Czeskiego Centrum. Wystawa "Nejlepší české...", czyli "Czeskie naj..." ma przedstawiać "wszystko co najlepsze, najładniejsze i ...najbardziej czeskie". Ekspozycję będzie można oglądać do 28 stycznia.

Czeska wystawa w bielskiej galerii realizowana jest w ramach projektu "Rozwój Źródeł Ludzkich Śląska Czesko-Polskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i i realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 -2013.

mad
Artykuł wyświetlono 1474 razy
Najnowsze artykuły:
2017-07-25
Zielona woda w potoku Krzywa - foto
Około godz. 20.20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, iż w potoku Krzywa przy ul. Montażowej w Bielsku-Białej płynie zielona woda. Na miejsce wysłano pluton chemiczny straży pożarnej.
więcej
2017-07-25
Wróci podatek paliwowy?
Projekt nowego podatku drogowego (na razie) nie wejdzie w życie. Rząd ma znaleźć inne źródła finansowania, aby przeznaczyć zebrane środki na rzecz dróg lokalnych. Bielscy politycy PiS nie są jednak zgodni, skąd wziąć te pieniądze.
więcej
2017-07-25
Prawdziwa petarda na piątkowy wieczór
L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski to polski raper i producent muzyczny, który łączy siły z Rebel Babel. Ten międzynarodowy projekt będący platformą spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z całej Europy zaprezentuje się w piątek na Letniej Scenie Sfery.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic