W Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej trwa międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona Dziedzictwu kulturowemu Żydów we współczesnej Polsce”. Zorganizowali ją Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej.
 
W trakcie konferencji odbędą się warsztaty dla nauczycieli oraz prezentacje organizacji pozarządowych dbających o kulturowe dziedzictwo żydowskie. Uczestnicy konferencji wezmą także udział w XX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.
 
 - W tych dniach gościmy specjalistów reprezentujących prestiżowe ośrodki akademickie z kraju i zagranicy - powiedziała nam Agata Rosowska z działu promocji WSA. - Wśród referentów są naukowcy z Europy, Izraela, USA i Kanady.
 
Wykłady wygłoszą m.in. prof. Szlomo Avineri z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, prof. Jonathan Webber z University of Birmingham, prof. Michael Berenbaum z American Jewish University, dr Erica Lehrer z Concordia University w Quebecu oraz Orit Margaliot z Yad Vashem.
 
Konferencja, która odbywa się w Wyższej Szkole Administracji przy ulicy A. Frycza Modrzewskiego 12, zakończy się w piątek.

Agnieszka Pollak-Olszowska