Shalom na Modrzewskiego


2010-07-01, 07:30  |  komentarzy (2)

W Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej trwa międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona Dziedzictwu kulturowemu Żydów we współczesnej Polsce”. Zorganizowali ją Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej.
 
W trakcie konferencji odbędą się warsztaty dla nauczycieli oraz prezentacje organizacji pozarządowych dbających o kulturowe dziedzictwo żydowskie. Uczestnicy konferencji wezmą także udział w XX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.
 
 - W tych dniach gościmy specjalistów reprezentujących prestiżowe ośrodki akademickie z kraju i zagranicy - powiedziała nam Agata Rosowska z działu promocji WSA. - Wśród referentów są naukowcy z Europy, Izraela, USA i Kanady.
 
Wykłady wygłoszą m.in. prof. Szlomo Avineri z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, prof. Jonathan Webber z University of Birmingham, prof. Michael Berenbaum z American Jewish University, dr Erica Lehrer z Concordia University w Quebecu oraz Orit Margaliot z Yad Vashem.
 
Konferencja, która odbywa się w Wyższej Szkole Administracji przy ulicy A. Frycza Modrzewskiego 12, zakończy się w piątek.

Agnieszka Pollak-Olszowska
Artykuł wyświetlono 1683 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-24
Pół miasta bez przystanku
MZK zapewnia, że godziny kursowania autobusów są uzgodnione z zakładami pracy, co w pełni zaspokaja potrzeby komunikacyjne pracowników. W trosce o pasażerów przewoźnik planuje uruchomienie dodatkowego przystanku przy Warszawskiej.
więcej
2017-08-24
Będzie prywatyzacja bielskiej Thermy?
Jeszcze w 2015 radni wyrazili zgodę na podjęcie działań zmierzających do sprzedaży PK Therma. Teraz miasto zleciło przygotowanie operatu wartości przedsiębiorstwa. Czy są to przygotowania do prywatyzacji firmy dostarczającej ciepło do bielskich domów?
więcej
2017-08-24
Udają policjantów tropiących oszustów
W Bielsku-Białej pojawili się fałszywi policjanci. Kontaktują się z wytypowanymi osobami, twierdząc, że pracują nad sprawą fałszerstwa dowodów osobistych i wyłudzania kredytów. Informują, że oszczędności zgromadzone w bankach są zagrożone.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Ęcki 2010-07-01 18:24
że niby co? nie wyspałeś się Komorowiczanin? a do Angoli nic nie masz?
niezarejestrowany - komorowiczanin 2010-07-01 10:49
No to super zaś Żydzi imprezują u nas jakby nie mieli swoich uczelni w Izraelu.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic