Shalom na Modrzewskiego


2010-07-01, 07:30  |  komentarzy (2)

W Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej trwa międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona Dziedzictwu kulturowemu Żydów we współczesnej Polsce”. Zorganizowali ją Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej.
 
W trakcie konferencji odbędą się warsztaty dla nauczycieli oraz prezentacje organizacji pozarządowych dbających o kulturowe dziedzictwo żydowskie. Uczestnicy konferencji wezmą także udział w XX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.
 
 - W tych dniach gościmy specjalistów reprezentujących prestiżowe ośrodki akademickie z kraju i zagranicy - powiedziała nam Agata Rosowska z działu promocji WSA. - Wśród referentów są naukowcy z Europy, Izraela, USA i Kanady.
 
Wykłady wygłoszą m.in. prof. Szlomo Avineri z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, prof. Jonathan Webber z University of Birmingham, prof. Michael Berenbaum z American Jewish University, dr Erica Lehrer z Concordia University w Quebecu oraz Orit Margaliot z Yad Vashem.
 
Konferencja, która odbywa się w Wyższej Szkole Administracji przy ulicy A. Frycza Modrzewskiego 12, zakończy się w piątek.

Agnieszka Pollak-Olszowska
Artykuł wyświetlono 1701 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-21
Ikarusy do kasacji
MZK w Bielsku-Białej ma ich jeszcze 14. Najbardziej wysłużone woziły pasażerów przez ponad ćwierć wieku. Dały się poznać jako bezawaryjne i bardzo proste w obsłudze, choć wyjątkowo hałaśliwe i nie spełniające dzisiejszych norm ekologicznych.
więcej
2017-10-21
Bielskie lekarki protestują w Warszawie
Dwie bielskie lekarki uczestniczą w proteście w Warszawie. W Bielsku-Białej do protestujących dołączają kolejne grupy zawodowe medyków. W szpitalach i w przychodniach spotkamy lekarzy, ratowników i pielęgniarki w koszulkach z napisami poparcia dla protes
więcej
2017-10-21
W obronie prosiąt na placu Reksia - foto
W całej UE odbywały się wczoraj protesty ekologów przeciwko niehumanitarnym metodom hodowli zwierząt. Podpisy w ramach akcji pod hasłem „Pomóż prosiętom” zbierane były również w polskich miastach, m.in. w Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Bielsku-Białej.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Ęcki 2010-07-01 18:24
że niby co? nie wyspałeś się Komorowiczanin? a do Angoli nic nie masz?
niezarejestrowany - komorowiczanin 2010-07-01 10:49
No to super zaś Żydzi imprezują u nas jakby nie mieli swoich uczelni w Izraelu.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic