Miasto rośnie w sieci


2010-09-14, 12:15  |  komentarzy (7)Wirtualny spacer po Bielsku-Białej zaczyna dostarczać coraz więcej wrażeń i informacji. Dzięki niemu możemy oglądać miasto z lotu ptaka lub wejść do wnętrza Teatru Polskiego w towarzystwie automatycznego przewodnika.?Bielsko-Biała Wirtualny Spacer?, to pierwsza w Polsce tak duża prezentacja miasta "z lotu ptaka". Panoramy zostały wykonane z wysokości 20-30 metrów. Z innej perspektywy można zobaczyć najważniejsze miejsca w mieście: Rynek, plac Chrobrego, ratusz oraz Dębowiec, zaporę w Wapienicy, największe inwestycje drogowe lub halę widowiskowo-sportową.
 
Dotychczas spacer dostarczał tylko wrażeń wizualnych. Teraz wzbogacony został o opisy wielu miejsc, m.in. Teatru Polskiego, kamienic, zabudowy Rynku. W ten sposób dowiadujemy się np., do kogo należały kamienice przy pl. Chrobrego i jaka była ich historia. Spacer można odbyć zarówno za dnia, jak i nocą, kiedy wiele obiektów wygląda naprawdę okazale.

Dodane zostały także inne opcje, jak wybór z listy miejsa, do którego chcemy się przenieść czy mapka Google Maps, która umożliwa "odnalezienie" się na mapie Bielska-Białej. Możliwe jest odbycie wędrówki z tzw. automatycznym przewodnikiem. Żeby go uruchomić, należy pozostawić panoramę w bezruchu przez ok.30 sekund.

Wirtualny spacer po Bielsku-Białej umożliwia obejrzenie 20 wirtualnych panoram "z lotu ptaka",  w tym giga-panoramę miasta i okolic ze stoku Szyndzielni o rozdzielczości ok. 2 gigapikseli, która jest złożona z kilkuset zdjęć. Oprócz tego, czeka na nas 50 wirtualnych panoram najciekawszych obiektów. Każda z nich oddaje realizm pokazywanego miejsca w tak dużym stoponiu, że można odnieść wrażenie, jakby się tam znajdowało.

Wirtualny spacer można odbywać za pomocą wersji internetowej, ale także na urządzeniach - iPhone / iPad / iPod Touch oraz urządzeniach z systemem Android (od wersji 2.2).

www.um.bielsko.pl/wirtualnyspacer


mad
Artykuł wyświetlono 5611 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - niezarejestrowany - 2011-12-16 18:31
Super wygląda ten nasz Teatr Polski ,należałoby zrobić inne obiekty w mieście jak np. Pocztę przy ul. 1 Maja ,Bank na Pl. Chrobrego albo lepiej ująć kolejkę na Szyndzielnię !
Beza 2010-10-01 15:51
super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
niezarejestrowany - misiek 2010-09-30 12:09
A może mi ktoś wyjaśnić po co w tej panoramie zdjęcia w tunelu kolejowym? Żeby choć śmieci ktoś pozbierał...
niezarejestrowany - MarKo 2010-09-15 07:20
Podoba sie...teraz czas zrobić wreszcie stronę inetrnetową z prawdziwego darzenia dla miasta Bielsko Biała, bo do tej pory to dno !!!
niezarejestrowany - andy 2010-09-14 22:50
naprawdę niezłe
niezarejestrowany - ndckj 2010-09-14 20:15
zajefajne te panoramy; )
niezarejestrowany - czosnek 2010-09-14 19:05
naprawdę kawał bardzo dobrej roboty...
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic