Wirtualny spacer po Bielsku-Białej zaczyna dostarczać coraz więcej wrażeń i informacji. Dzięki niemu możemy oglądać miasto z lotu ptaka lub wejść do wnętrza Teatru Polskiego w towarzystwie automatycznego przewodnika.?Bielsko-Biała Wirtualny Spacer?, to pierwsza w Polsce tak duża prezentacja miasta "z lotu ptaka". Panoramy zostały wykonane z wysokości 20-30 metrów. Z innej perspektywy można zobaczyć najważniejsze miejsca w mieście: Rynek, plac Chrobrego, ratusz oraz Dębowiec, zaporę w Wapienicy, największe inwestycje drogowe lub halę widowiskowo-sportową.
 
Dotychczas spacer dostarczał tylko wrażeń wizualnych. Teraz wzbogacony został o opisy wielu miejsc, m.in. Teatru Polskiego, kamienic, zabudowy Rynku. W ten sposób dowiadujemy się np., do kogo należały kamienice przy pl. Chrobrego i jaka była ich historia. Spacer można odbyć zarówno za dnia, jak i nocą, kiedy wiele obiektów wygląda naprawdę okazale.

Dodane zostały także inne opcje, jak wybór z listy miejsa, do którego chcemy się przenieść czy mapka Google Maps, która umożliwa "odnalezienie" się na mapie Bielska-Białej. Możliwe jest odbycie wędrówki z tzw. automatycznym przewodnikiem. Żeby go uruchomić, należy pozostawić panoramę w bezruchu przez ok.30 sekund.

Wirtualny spacer po Bielsku-Białej umożliwia obejrzenie 20 wirtualnych panoram "z lotu ptaka",  w tym giga-panoramę miasta i okolic ze stoku Szyndzielni o rozdzielczości ok. 2 gigapikseli, która jest złożona z kilkuset zdjęć. Oprócz tego, czeka na nas 50 wirtualnych panoram najciekawszych obiektów. Każda z nich oddaje realizm pokazywanego miejsca w tak dużym stoponiu, że można odnieść wrażenie, jakby się tam znajdowało.

Wirtualny spacer można odbywać za pomocą wersji internetowej, ale także na urządzeniach - iPhone / iPad / iPod Touch oraz urządzeniach z systemem Android (od wersji 2.2).

www.um.bielsko.pl/wirtualnyspacer


mad