Bielska spółka Eaton Automotive Systems przekazała łącznie 40 tys. dolarów na cele charytatywne. W Bielsku-Białej wsparcie finansowe otrzymał ZHP Hufiec Beskidzki im. Kazimierza Sumpera oraz Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej.
 
Wręczenie symbolicznych czeków odbyło się w sobotę podczas urodzinowego festynu z okazji 101. rocznicy założenia firmy Eaton. Spółka przekazała w sumie  40 tys. dolarów organizacjom z Bielska-Białej, Bestwiny, Strumienia oraz Ustronia. Bielski hufiec ZHP otrzymał 15 tys. USD, za które zostanie zbudowana wiata w ośrodku harcerskim w Wilkowicach.
 
Na konto Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej wpłynęło 5 tys. dolarów. - Pieniądze, które udało nam się uzyskać będą przeznaczone na doposażenie ośrodka, m.in. na wymianę materacy. Ośrodek świadczy pomoc siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Na terenie ośrodka istnieje 22-osobowy hostel dla osób z problemem przemocy oraz osób znajdujących się w kryzysie - mówi dyrektor Małgorzata Malinowska.
 
Wsparcie w wysokości 4 tys. dolarów uzyskało również stowarzyszenie na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym „Razem”. Pieniądze otrzymały ponadto Dom Pomocy Społecznej dla dzieci prowadzony przez Siostry Szkolne De Notre Dame ze Strumienia oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Ustronia.
 
ab