REKLAMA

Przemysł

ul. Łupkowa 20
43-356 Kobiernice
tel.: Kliknij aby pokazać
www.atk-opakowania.pl

ul. Grabowskiego 4/4
43-300 Bielsko-Biała
tel.: Kliknij aby pokazać
fax: Kliknij aby pokazać
www.befama.com.pl

ul. Dywizji Pancernej 45/127
43-300 Bielsko-Biała
tel.: Kliknij aby pokazać
www.bsp.com.plPorady związane z kategorią:
Przemysł

5 kroków do oszczędzania na energii elektrycznej

Statystyczny Polak za energię elektryczną płaci średnio 113 zł miesięcznie. Rachunek wzrasta do nawet 250 zł miesięcznie w przypadku rodzin powyżej 5 domowników. Biorąc pod uwagę fakt, że zbyt duże zużycie prądu może stanowić znaczne obciążenie portfela, warto obniżyć rachunki. Sprawdź, gdzie szukać oszczędności.

Ekogroszek poradzi sobie nawet z najmroźniejszymi zimami

 

 

 

Ekogroszek jest bardzo popularnym w naszym kraju paliwem stałym, które produkowane jest głównie na bazie węgla kamiennego, czy też węgla brunatnego. Przedrostek "eko" oznacza oczywiście to, że materiał ten jest ekologiczny, a dokładniej mówiąc, że spełnia on wszystkie wymagane normy stawiane przez Unię Europejską w kwestii zarówno minimalnej zawartości siarki, jak i również w ilości wytwarzanego popiołu. W Polsce dość często mamy niestety do czynienia z bardzo mroźnymi zimami, dlatego też inwestycja w ekogroszek może okazać się prawdziwym zbawieniem dla naszej kieszeni.

Wybór odpowiedniego paliwa opałowego

Większość z nas już na przełomie września i października zaczyna myśleć o nadchodzących mrozach, mimo że w ciągu dnia temperatura wciąż utrzymuje się powyżej zera. Trzeba jednak pamiętać, że wybór nieodpowiedniego materiału opałowego może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Decydując się na ogrzewanie mieszkania za pomocą węgla, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość zakupionego surowca.

Polski węgiel jest droższy od rosyjskiego

Elastyczna polityka cenowa rosyjskich firm wydobywczych w dużej mierze przekłada się na to, że każdego roku sprowadzamy z tego kraju grubo ponad 6 milionów ton węgla rocznie.

Obrabiarki sterowane numerycznie – programowanie

Obrabiarki sterowane numerycznie są obecnie bardzo powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu. Znacznie usprawniają one pracę, pozwalając na pełną automatyzację licznych procesów i prac. Ich obsługa wymaga jednak pewnych umiejętności. Dziś często mówi się o tym, że kwalifikacje z tym związane należą do najbardziej przyszłościowych umiejętności z jakimi można związać swoje życie zawodowe, bowiem specjaliści w tej dziedzinie będą z roku na rok coraz bardziej potrzebni. Fakt, jest w tym sporo prawdy, bowiem z takich obrabiarek korzysta się coraz częściej. Warto zatem dowiedzieć się, na czym polega ich obsługa i jakie umiejętności powinna posiadać odpowiedzialna za to osoba.

Wałki nawojowe – co to takiego?

Wałki nawojowe to jeden z elementów maszyn nawijających oraz odwijających. Na nie nakładane są gilzy, bobiny i szpule a potem wraz z nimi obracają się. Dzięki temu taśma materiału nawija się na rolkę. Pod nazwą „wałek nawojowy” kryje się wiele różnych modeli. Zobacz, co warto o nich wiedzieć.

Stal nierdzewna i jakościowa

Stal to materiał, który towarzyszy nam w codziennym życiu i choć często nie widzimy tego na pierwszy rzut oka, jest ona elementem większości rzeczy, z których codziennie korzystamy. Wstając rano z łóżka, idąc do łazienki, korzystając z kuchni, samochodu itp. ciągle mamy z nią do czynienia. W ciągu lat właściwości stali zmieniły się i uległy znacznej poprawie. Postęp technologiczny doprowadził do powstania wielu gatunków stali, które posiadają całkowitą odporność na korozję, warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę, a także działanie kwasów.

Obróbka skrawaniem sterowana komputerowo

Mimo rozwoju nowoczesnych technik termicznego formowania różnych materiałów, zwłaszcza plastycznych, nadal nie wszystko da się obrobić tą metodą. Wiele materiałów można formować tylko mechanicznie przez ich odpowiednie, powierzchniowe obrabianie na różnego rodzaju maszynach. Tokarki, frezarki, wiertarki lub elektrodrążarki, bo o takich elektronarzędziach mowa, pozwalają na obróbkę tak różnorodnych materiałów jak metale i ich stopy, rozmaite tworzywa sztuczne, kompozyty oraz drewno i materiały drewnopochodne.

REKLAMA
ŁADOWANIE