Content Marketing - WhitePressWhitePress to platforma pośrednicząca w publikacji artykułów. Platforma umozliwia szybką publikację i promocję artykułów w 2 tysiącach polskich portalach internetowych. Jest narzędziem Content Marketingu oraz bezpiecznego SEO.


Media reklamowe
ul. Żywiecka 21
43-300 Bielsko-Biała
tel.: Kliknij aby pokazać
fax: Kliknij aby pokazać
whitepress.pl

WhitePress pośredniczy w publikacji artykułów pomiędzy reklamodawcami i wydawcami portali internetowych. Jest to produkt wspierający. Firma jako pierwsza wprowadziła innowacyjny model dystrybucji artykułów eksperckich. 

WhitePress prowadzi bloga Content Marketing Polska.

W serwisie już zarejestrowanych jest kilkaset portali (aktualnie 600), które są zweryfikowane pod względem merytorycznym i technicznym. Portale te są dokładnie opisane, sklasyfikowane i ocenione. Reklamodawca może opublikować na tych stronach artykuły z grafikami i linkami. Artykuły są podzielone na płatne (sponsorowane) i eksperckie. Artykuły są dodawane do systemu przez reklamodawcę lub pisane przez dziennikarzy WhitePress na zamówienie reklamodawcy.

Artykuł sponsorowany jest publikowany na portalu wskazanym przez reklamodawcę (widzi on adres, parametry seo, tematykę, koszt publikacji). Reklamodawca w pełni kontroluje gdzie i kiedy pojawiają się jego artykuły sponsorowane.

Artykuły eksperckie to wartościowe, obiektywne teksty podpisane tylko w stopce (firma lub autor + link). Takie artykuły mogą być przygotowane przez reklamodawcę lub przy udziale dziennikarzy WhitePress. Artykuł trafia na "giełdę artykułów", gdzie może być pobrany przez jednego wydawcę. To wydawca decyduje czy podoba mu się artykuł. Wtedy go pobiera i nieodpłatnie publikuje. Reklamodawca może narzucić wymagania wobec potencjalnego portalu, który pobierze artykuł. W ramach platformy weryfikowane są wszystkie teksty, zanim trafią do wydawców.

Dodatkowo system umożliwia śledzenie oglądalności artykułów, tworzenie raportów itd. Planowane jest rozszerzenie wydawców o tych najlepszych (premium) i sposobu dostępu do ich ofert. Wszystkie płatności, rozliczenia, komunikacja pomiędzy wydawcami i reklamodawcami odbywa się wewnątrz platformy.

WhitePress Facebook

Model biznesowy: Model biznesowy opiera się o prowizje oraz opłatę manipulacyjną. Prowizja pobierana za pośredniczenie w opracowywaniu artykułów i za publikację artykułów. Opłata manipulacyjna pobierana jest za skuteczną publikację artykułów eksperckich.

Odbiorcami platformy są firmy z branży SEO oraz z branży reklamowej (agencje PR, agencje interaktywne itd). Te pozyskiwane są poprzez mailingi, kontakt telefoniczny, Content Marketing, aktywność na forach itd.

Recenzje Platformy:

Whitepress na forum PIO

WhitePress - dokładna analiza - Lexy

WhitePress opinia - Krzysztof Lis.Grupa: Media reklamowe


Stronę odwiedzono: 7813 razy.
Ostatnia aktualizacja: 2015-02-05 11:34:51

Jesteś właścicielem obiektu/firmy? Chcesz zmienić dane - kliknij
Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Zobacz także

Tagi

content marketing, artykuły sponsorowane, artykuły eksperckie, whitepress, seo, e-pr, pozycjonowanie


Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic