Warning: session_start(): open(/var/lib/php/sessions/sess_l6opvhsdunqscpb86u5lohtoa7, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /var/www/vhosts/bielsko.biala.pl/web/bielsko.biala.pl/libs/system/sys_start.php on line 36
Hotel Cesarski - Bielsko-Biała
REKLAMA

Hotel Prezydent - dawniej Hotel Cesarski

Hotel Prezydent - dawniej Hotel Cesarski
Architektura Bielska-Białej
ul. 3 Maja 12
43-300 Bielsko-Biała
Skontaktuj się

W latach 1892-1893 powstaje w Bielsku hotel miejski według projektu Karola Korna. Hotel otrzymał wówczas nazwę "Cesarskiego Dworu" (Kaiserhof). Hotel President w Bielsku-Białej to miejsce bardzo wyjątkowe. Już od 115 lat przyjeżdżają do nas goście, którzy doceniają fascynującą mieszankę historii i komfortu.

Karol Korn zaprojektował budynek wysoki, o masywnej zwartej bryle z ciekawym rozbudowanym dachem. Elewacje zostały skontrastowane w poziomie - mocny rustykalny cokół parter zestawiony z bogatą delikatną ornamentacją wyższych pięter. Budynek swoją architekturą wpisywał się w późny okres historyzmu. Położony jest w samym sercu miasta, vis-a-vis zamku, 5 min pieszo od dworca kolejowego. Oprócz najlepszej w mieście lokalizacji Hotel President znany jest z doskonałej atmosfery i dyskretnego klimatu. Budynek hotelu jest perłą architektury neorenesansowej i dumą mieszkańców miasta.

Tagi: Hotel Prezydent, Hotel Cesarski, hotel, zabytek, zabytki Bielska

Stronę odwiedzono: 30056 razy.
Aktualizacja: 2011-01-24 12:19:31
Jesteś właścicielem obiektu/firmy?
Chcesz zmienić dane - kliknij

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 0

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
brak komentarzy

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE
Wystąpił błąd

Wystąpił nieoczekiwany problem z serwerem lub błąd systemu!Informacja została zapisana i przesłana do administratora.

Przepraszamy za utrudnienia.