REKLAMA

Przychodnie

(brak wpisów)


Porady związane z kategorią:
Przychodnie

Dlaczego należy szczepić siebie oraz swoje dzieci? Dlaczego należy szczepić siebie oraz swoje dzieci?

Kontrowersje i napięcia wokół tematu szczepień nie cichną, a sezon grypowy, kiedy to wielu również dorosłych decyduje się na wykupienie szczepionki przeciw grypie, tematykę nasila i odgrzewa na nowo temat, nawet jeżeli w danej chwili jest on nieco przyciszony. Stanowiska są dwa, jasno określone – szczepić i nie szczepić. Jedni drugich przekonują do swoich racji. A jakie racje stoją za popularyzacją i praktykowaniem szczepień?

Sezon na kleszcze Sezon na kleszcze

W tym roku lato jest dla nas dość łaskawe, za nami kilka upalnych dni. Taka pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu - piknikom, spacerom, czy grom. Jednak czy pamiętamy o niewielkich rozmiarów zagrożeniu, które czeka na nas już nie tylko w lasach ale także w trawie? Mowa oczywiście o kleszczach.

NanoKnife – nadzieja dla pacjentów z nowotworem NanoKnife – nadzieja dla pacjentów z nowotworem

Naukowcy od wielu lat podejmują prace nad skutecznym lekarstwem na raka. Dotychczas stosowane metody (chemioterapia i radioterapia) refundowane przez NFZ, ciągle nie przynoszą jednak pożądanych rezultatów. Ich stosowanie wiąże się także z ogromnym bólem dla pacjenta, a także wieloma powikłaniami, prowadzącymi do stopniowego wyniszczania zdrowych komórek. Jak się jednak okazuje, od kilku lat stosowana jest w medycynie nowoczesna technika NanoKnife, działająca na zasadzie nieodwracalnej elektroporacji.

Podstawowe zadania oprogramowania dla przychodni lekarskich Podstawowe zadania oprogramowania dla przychodni lekarskich

Każda przychodnia lekarska działa według własnych zasad, ale jedno jest tu niezmienne – musi prowadzić dokumentację medyczną pacjentów, rozliczać się z NFZ, a także profesjonalnie obsługiwać pacjentów. Niektóre przychodnie w związku z tym narzekają na nadmiar pracy, inne zaś wykonują poszczególne czynności wygodnie i sprawnie. Od czego to zależy? Przede wszystkim od metody wykonywania tych wszystkich działań.

Sposoby leczenia padaczki Sposoby leczenia padaczki

Padaczka charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami czynności mózgu, które najczęściej występują w formie utraty przytomności. Niekiedy takiemu stanowi towarzyszą również drgawki. Diagnostyka tej choroby jest skomplikowana, podobnie jak leczenie. Dlatego też niektórzy decydują się na niekonwencjonalne metody terapii.

REKLAMA
ŁADOWANIE