Przychodnie

Pozycji w tej kategorii: 1


ul. Urodzajna 37
43-300 Bielsko-Biała
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Viva-Med" S. C.

Viva Med


zobacz więcej
Porady związane z kategorią: Przychodnie
PORADY
TEMATYCZNE
Dlaczego należy szczepić siebie oraz swoje dzieci?

Kontrowersje i napięcia wokół tematu szczepień nie cichną, a sezon grypowy, kiedy to wielu również dorosłych decyduje się na wykupienie szczepionki przeciw grypie, tematykę nasila i odgrzewa na nowo temat, nawet jeżeli w danej chwili jest on nieco przyciszony. Stanowiska są dwa, jasno określone – szczepić i nie szczepić. Jedni drugich przekonują do swoich racji. A jakie racje stoją za popularyzacją i praktykowaniem szczepień?

więcej
PORADY
TEMATYCZNE
Sezon na kleszcze

W tym roku lato jest dla nas dość łaskawe, za nami kilka upalnych dni. Taka pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu - piknikom, spacerom, czy grom. Jednak czy pamiętamy o niewielkich rozmiarów zagrożeniu, które czeka na nas już nie tylko w lasach ale także w trawie? Mowa oczywiście o kleszczach.

więcej
PORADY
TEMATYCZNE
NanoKnife – nadzieja dla pacjentów z nowotworem

Naukowcy od wielu lat podejmują prace nad skutecznym lekarstwem na raka. Dotychczas stosowane metody (chemioterapia i radioterapia) refundowane przez NFZ, ciągle nie przynoszą jednak pożądanych rezultatów. Ich stosowanie wiąże się także z ogromnym bólem dla pacjenta, a także wieloma powikłaniami, prowadzącymi do stopniowego wyniszczania zdrowych komórek. Jak się jednak okazuje, od kilku lat stosowana jest w medycynie nowoczesna technika NanoKnife, działająca na zasadzie nieodwracalnej elektroporacji.

więcej
PORADY
TEMATYCZNE
Podstawowe zadania oprogramowania dla przychodni lekarskich

Każda przychodnia lekarska działa według własnych zasad, ale jedno jest tu niezmienne – musi prowadzić dokumentację medyczną pacjentów, rozliczać się z NFZ, a także profesjonalnie obsługiwać pacjentów. Niektóre przychodnie w związku z tym narzekają na nadmiar pracy, inne zaś wykonują poszczególne czynności wygodnie i sprawnie. Od czego to zależy? Przede wszystkim od metody wykonywania tych wszystkich działań.

więcej
PORADY
TEMATYCZNE
Sposoby leczenia padaczki

Padaczka charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami czynności mózgu, które najczęściej występują w formie utraty przytomności. Niekiedy takiemu stanowi towarzyszą również drgawki. Diagnostyka tej choroby jest skomplikowana, podobnie jak leczenie. Dlatego też niektórzy decydują się na niekonwencjonalne metody terapii.

więcej
Zobacz także inne kategorie z grupy Medycyna i zdrowie


Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic