Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc i Gruźlicyul. Fałata 2
43-360 Bystra Śląska
tel.: Kliknij aby pokazać
fax: Kliknij aby pokazać
www.szpitalbystra.pl

Szpital mieści się w Bystrej Śl.


LokalizacjaWyświetl większą mapę

Grupa: Szpitale


Stronę odwiedzono: 92572 razy.
Ostatnia aktualizacja: 2011-06-17 15:24:05

Jesteś właścicielem obiektu/firmy? Chcesz zmienić dane - kliknij
Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij
Komentarze:


  

niezarejestrowany - niezarejestrowana 2015-11-17 16:59
Do Harold - święte słowa, ktoś powinien z tym w koncu zrobic porządek.
niezarejestrowany - Harold 2015-11-16 11:11
Ze szpitalem w Bystrej, a szczególnie odziałem pulmonologii na dole mam same złe wspomnienia. Mama była pacjentką dr Pawlaka. O nim samym mogę napisać, że to łapówkarz. Bez skrupułów wyciąga kasę od rodziny, która w obliczu śmierci najbliższej osoby wyda ostatnie pieniądze by ulżyć w cierpieniu. Pielęgniarki to też porażka. Chora odżywiana przez sondę (wycieńczona chorobą) ani razu nie została zapytana czy pomóc przy karmieniu. Gdyby nie rodzina wcześniej niż na nowotwór zmarłaby z głodu.
niezarejestrowany - Ktoś_ty_pielegniatrka? 2015-11-13 21:13
Do Ewa Kaliniewicz .... zapiłacili Ci za ten wpis? Widocznie mogłaś cały czas towarzyszyć swojemu Mężowi. Większość żon/mężów nie jest w stanie cały czas być z chorym w szpitalu - karmić Go, dbać by zjadł i pomóc wyjść do WC. Chwała Ci za to, na pewno Mąż będzie Cie miał teraz pod opieką z Nieba. Zastanów się jakby było, gdyby był tam sam i gdybyś Ty nie zadbała o Jego opiekę ? Czy na pewno byłby w pełni sił, będąc w stanie terminalnym zadbać o swoje potrzeby ??! A Dr Ch... wspomniany w poniższym wpisie, no cóż , jeśli symboliczne machnięcie ręką na stan chorego tak jak to miało miejsce wobec mojego Bliskiego, to wyraz tzw. "serca" - to powiem Ci jedno, mamy różne standardy.
niezarejestrowany - Ewa Kaliniewicz 2015-11-09 21:16
Pomimo tego że przegraliśmy walkę z rakiem i mój mąz zmarł . W imieniu własnym i rodziny chciałam serdecznie podziękować w szczególności Panu doktorowi Ryszardowi Chaleckiemu za leczenie mojego męza przez ponad rok czasu, ale też bardzo dziękujemy nie tylko za leczenie ale równiez za serce które nam okazał w najgorszym momencie.
Dziękujmy również Panią Pielegniarką z oddziału I i Paniom Salowym, ktore okazały nam dużo życzliwości i zrozumienia w tej walce.
Mąz wielokrotnie leżał po kilka tygodni na tym Oddziałe i nigdy złego słowa nie powiedział na temat Personelu tegoż oddziału
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
niezarejestrowany - Niezadowolony 2015-10-02 22:21
Największą porażką tego szpitala są pielęgniarki!!!!Dramat!!!Wiedza i kultura osobista na poziomie zero!oczywiście nie wszystkie ale są tam takie egzemplarze, że włosy dęba stają!Takie panie to tylko do obory a nie ludźmi się zajmować!Mój teść leżał tam na odcinku pooperacyjnym i to co usłyszałam od jednej pani, która uważa się za pielęgniarkę i w ogóle ma wysokie mniemanie o sobie to jakaś porażka!Nic nie robić tylko mielić ozorem, obgadywać i nie daj boże żeby pacjent coś chciał bo wtedy obraza majestatu!Dyrektor tego szpitala powinna zwolnic większość z personelu z wiekiem powyżej 40 lat i zatrudnić młode pokolenie bo z tymi paniami nie da się już nic zrobić. Na naukę za poźno, na wychowanie tym bardziej.
niezarejestrowany - Czytelniczka 2015-08-15 21:44
Polecam przeczytac:
http://pomimowszystko.blogspot.com/2015/07/dlaczego-bo-to-sa-rzeznicy.html#comment-form
niezarejestrowany - ulinka 2015-08-05 14:50
zamiast polecać inne szpitale podaj się do dymisji babo bo nakrecasz patologie od chwili kiedy cie tu wsadzili na dyrektora za jaszczurowska
niezarejestrowany - niezarejestrowany 2015-08-04 11:49
Dla wszystkich niezadowolonych z opieki w szpitalu w Bystrej polecam szpital Żywiec lub Oświęcim . Życzę dużo zdrowia .
niezarejestrowany - Donek 2015-07-23 12:07
ten szpital to inaczej rządy PO dyrektorka z nadania parti ze ją Kopacz nie wzięła na ministra żaden normalnie funkcjonujacy szpital nie trzyma takiego potwora .Pielęgniarki tam pracujace to przeważnie góralki mentalnie nie nadajace sie do pracy w oborze słowo empatia jest dla nich odległą perspektywą .lekarze poza dwoma wyjatkami słabej klasy specjaliści bo ma ybyć tanio .Kilka osób poprzez zawodowe obowiazki związani ze służbami i taka jest tam rzeczywistość , a może uda się całkiem zprywatyzować tez szpital to dopiero będą zyski a od pomyłek i zaniedbań wykupią ubezpieczenie. Taki jest obraz tego szpitala zarządu upolityczniony z nadania a pracownicy poza szpitalem plują na to co tam się dzieje bo oficjalnie w ankietach i audytach jest ok. tyle. Aby zmienić leczenie i opinie o tym szpitalu potrzeba zmiany całej kadry kierowniczej i dyrekcji i napewno części personelu typu pielegniarki inaczej opiniw będą krytyczne bo ci ludzie ie nadają sie do roli jaka została im powierzona
niezarejestrowany - niezarejestrowany 2015-07-23 10:12
Mój tata oddany pod opiekę odziału chemioterapii zmarł na drugi dzień po podaniu chemii. Nikt nawet nie spytał jak się czuje nie był u niego lekarz a pielegmiarki to jakas pomyłka. Przynoszą jedzenie zabierają i jeszcze narzekają, że pacjent nie je- no to to jakas tragedia. Nie dostał żadnej kroplówki nikt się nim nie interesował mimo, że był w bardzo złym stanie a przed chemią latał do sklepu i był zupełnie normalnym człowiekiem( oczywiście chorym) ale to co stało się z nim w te 3 dni gdzie tam był to horror. W 3 dni zmienił się w wycieńczonego nie rozmawiającego i nie wstającego staruszka i zmarł.Wszyscy umyli ręce bo przecież był śmiertelnnie chory ale tak nie postępuje się z człowiekiem. Nie oddawajcie swoich bliskich na 1, jeżeli mają umrzeć to niech umrą w godnych warunkach otoczeni fachową opieką bo to co oferują te pseudo pielęgniarki z 1 to jakiś koszmar dla chorego i dla rodziny. Nie fundujcie tego swoim bliskim. Ja bardzo żałuję ale jest już za póżno. Mogłabym tu jeszcze wiele napisać ale zachowam to dla siebie bo takich zakłamanych i udających , że wszystko jest w porządku ludzi, to jeszcze nie spotkałam.
niezarejestrowany - LInk do bloga o szpitalu 2015-07-17 17:01
http://pomimowszystko.blogspot.com/2015/07/dlaczego-bo-to-sa-rzeznicy.html#comment-form
niezarejestrowany - MałgorzataSantarius 2015-07-17 17:00
Chora pisze bloga - wpis właśnie ze szpitala z Bystrej

http://pomimowszystko.blogspot.com/2015/07/dlaczego-bo-to-sa-rzeznicy.htm
niezarejestrowany - gość 2015-07-01 13:37
komentarzy naruszajacych regulamin jest wiecej to jasno daje do zrozumieniaco wielu gości i pacjentów myśli o tym dzpitalu h d i kamieni kupa
niezarejestrowany - GOSC 2015-06-24 23:25
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Józek 2015-05-03 20:48
Droga Grażynko z Katowic, bardzo się cieszę, że Twój Mąż jest podleczony i jest razem z Tobą. Piszemy tutaj głównie nt. jedynki, niekompetencji pań onkolożek które dobierają schemat chemii bez głębszego wywiadu - skutek jest jaki - totolotek, jak i pań pielęgniarek które wiedzą,ze na raka płuc się umiera więc mają to w d...uszy, bo i tak ich praca nikomu zdrowia nie przywróci. Znam przypadek, że kobieta nie zgodziła sie na zapropnowany schemat i przeniosła sie go Gliwic na onkologie, gdzie całkowicie podważono kompetnecje Bystrej, ba! konsultowała jeszcze sprawę prywatnie u onkologa w Katowicach. Znane dla Ślązaków nazwisko - człowiek powiedział, a kto w ogóle Bystrej dał prawo do podawania chemii?? Kobieta ma obecnie 1/4 płuc - tak! 1/4 - żyje bardzo spokojnie, ale jest wciąż na tym świecie.
Nie chodzi o torakochirurgów, którzy na pewno mają kompetencje do wycinania płuc, chodzi o pielęgniarki które niedbale trakują ludzi na granicy życia i śmieci oczekując cholera wie, może na bombonierki albo inne sałaty ? kto to widział, żeby bezsilny, skochorwany człowiek leżał w przesikanym łóżku , w dodatku głodny bo nie ma siły sam zjeść i brudny, bo nikt się nie pochylił jak jego higieną??oraz lekarzy, którzy mają świadomośc, że pacjenci tylko chemiczni , u których raka nie da się wyciąć (jak ich określają) to przecież tylko paliatyw, a cudów nie ma. Halecki jest sympatyczny, ale olewa sprawę gęstym moczem bo i tak wiadomo, jak się to życie skończy.
niezarejestrowany - grażynaKatowice 2015-05-01 11:53
Śmiertelność w przypadku raka płuc jest bardzo wysoka,ponieważ najczęściej jest późno wykrywany. Chemio- czy radioterapii dokonuje się w warunkach niekorzystnych dla organizmu,najczęściej gdy ogólny stan chorego jest już ciężki,stąd finał często bywa tragiczny i to w krótkim czasie. Mój mąż przebywał na oddziale torakochirurgii kilkakrotnie,na przełomie listopada 2014-20 kwietnia 2015,dwukrotnie przebył tam skomplikowane operacje ratujące i przedłużające Mu życie. Miał szczęście być operowanym przez dra Brulińskiego i Jego staff i mimo,że mogliśmy zdecydować się na inny ośrodek, nawet tzw. renomowany, wybraliśmy Bystrą, pomimo jej mankamentów,które w ostatecznym rozrachunku schodzą na dalszy plan. Przeważyło zaufanie do dużej klasy operatora,jakim jest dla nas dr K.Bruliński, Jego wiedzy,kompetencji i brawury-przypadek mojego Męża jest skomplikowany... Zauważyłam,że jako ordynator mający mnóstwo innych obowiązków także nie-medycznych,zawsze znajduje czas dla każdego bez wyjątku pacjenta i regułą jest wizyta każdego z nich,nawet po wykonaniu badań diagnostycznych, w Jego gabinecie w celu udzielenia informacji "co dalej?". Bardzo zajęty, zawsze znajduje czas dla każdego i nie ma wyznaczonych godzin przyjęć. Daje poczucie bezpieczeństwa,nawet jeśli bywa ono złudne. KOnkretny,rzeczowy,nie opowiadający "na wyrost",o dużej kulturze,ludzki. Sytuacja w służbie zdrowia jest trudna,do tego dochodzi przypadkowość zatrudnianego personelu,któremu nierzadko brakuje motywacji finansowej,ale także i zwykłego odruchu współczucia,empatii wobec chorego. Niestety,kierujący oddziałem nie zawsze ma wpływ na dobór współpracowników,czasami odziedzicza ich po poprzedniku, nierzadko innego wyboru po prostu nie ma.My,bliscy,często jesteśmy roszczeniowi i rozgoryczeni,zwłaszcza,jeśli choroba kończy się odejściem drogiej nam osoby,stąd-myślę- tendencyjne wpisy. Ale to fakt,mamy również prawo i obowiązek trwać przy bliskim i występować w Jego obronie,wtedy jednak,gdy mamy rację. A ta często bywa subiektywna...
niezarejestrowany - Iza 2015-04-30 14:30
sprzataczka w Bysyrej zarabia więcej o połowę od położnej ? pokazywały paski wypłaty?
personel super zadowolony ? raczej zastraszony ! ordynator widzi zaangarzowanie personelu ? i co dostają premię ? kobieto po co wypisywać te bzdury !
pewnie gdybym nspisała że tu pracuję to uruchomiono by cały aparat inwigilacyjny żeby dojść do tego kto pisze te "oszczetstwa" łącznie z osobami działającymi w służbach . Takie tu są ciche milczące zasady działania
niezarejestrowany - Barbara pow zawierciański 2015-04-28 10:49
Ludzie czytam Wasze komentarze i bardzo mi wstyd za pewne wypowiedzi , też mam partnera, który jest pod opieką dr Brulińskiego i jest po operacji (grudzień 2014) a i personel super i będąc tam na miejscu rozmawiałam z pielęgniarkami jak i z personalem sprzątającym i każdy jest zadowolony a powiem więcej byłam z kuzynką, która jest położną w Zawierciu i nie zarabia nawet połowy stawki od osoby sprzątającej więc bez komentarzy, czy nie zastanawialiście sie że każdy ordynator czy też szef nie widzi zaangażowania swojego personelu - więc na koniec nic dodać nic ująć
niezarejestrowany - Witold52 2015-04-26 08:55
Popieram ostatnią wypowiedź. Właśnie zmarła sąsiadka - kolejna ofiara Bystrej. Kilka lat leczyła się w innym miejscu, ze względu na krótszą drogę przeniosła się do Bystrej. Jedna seria naświetlań i kobiety nie ma wśród nas. :( Powinni i szpital i kierownictwo pozamykać.
niezarejestrowany - kuc 2015-04-20 09:24
taka osoba kieruje szpitalem tylko dzięki istniejącemu układowi politycznemu
w normalnym ucziwie działającym kraju taki typ powinien siedzieć w więzieniu za popełnione niegodziwości
niezarejestrowany - koń 2015-03-03 18:22
przecież do Brulińskiego nikt tu nic nie ma ,tu chodzi raczej o piguły i inny personel który jest gnębiony przez zafiksowanego pseudo menagera co odbija sie na pracy i psychice ludzi nie każdy wytrzymuje nagonke i parcie .Żal tych wystraszonych boroków ci ludzie są gotowi zrobić wszystko byle robote mieć ,poprostu porażka
niezarejestrowany - ELA ZE ŚLĄSKA 2015-03-02 20:11
Ludzie nierozumiem was jezeli ktos niebył i nieprzeszedł operaci niech zamknie morde na klódke
jestem już 4 lata po operaci mam usunięta cale pluco bo tak musiało byc Jestem bardzo wdzieczna Dr Brulinskiemu za to że uratowal mi życie i wszystkim lekarzom za cudowną opiekę ,nie zakopane nie kraków tylko bystra Pozdrawiam i jestem wdzieczna
za wszystko co zrobili
niezarejestrowany - mądra po szkodzie 2015-02-03 03:34
do niezarejestrowanego "doro" : mam nadzieję że Pan ,ani nikt z Pana bliskich nie znalazł się jeszcze w Bystrej , Tego typu szpitale , tyle że o niebo lepsze są w Krakowie, Zakopanem ,Warszawie. I zapewniam Pana że poza leczeniem na poziomie europejskim, spotka Pan tam : krótkie terminy ,profezjonalizm, kulturę i wcale nie musi tam tam jeżdzić z dodatkową torbą zieleniny , typu sałata,
niezarejestrowany - niezarejestrowana 2015-02-03 03:11
PO pierwsze do Pani Marzeny Musiał:myślę że ciągle jest Pani pacjentką tego szpitala i stąd te żałosne peany na jego temat., w które tak nikt nie uwierzy kto tam był i przeżył to piekło, Ja przeżyłam piekło już pół roku po operacji i oświadczam z pełną odpowiedzialnością. że wolałabym umrzeć bez tej operacji może tak samo długo ale bez tego cierpienia, kiedy codziennie od pół roku modlę się o śmierć, byle choć przez godzinę nie bolało, Przed operacją chirurg ani dwóch minut nie poświęcił mi aby mnie objaśnić co mnie czeka, podał termin operacji i tyle, Miałam maleńkiego guzka, wystarczyło wyciąć kawałek płuca a on pozbawił mnie całego płata płuca i prawie wszystkich węzłów chłonnych po jednej stronie klatki piersiowej /a kto bogatemu zabroni chirurg jest od cięcia to tnie/ ,tyle że mnie poszlachtował jak świnię .Konsekwencje są takie że w dziurę którą mi zrobił /piekielnie zdolny chirurg" jak szam o sobie pisze na forum/, przesuwają się narządy, których miejsce było dotąd po drugiej stronie klatki piersiowe , / w tym także serce/ co powoduje ból nie do opisania, brak snu już od pół roku i marzenie o śmierci bez bólu. Tylko żal ,że nie zdążyłam nawet doczekać wnuków...
I cóż z tego ,że teraz /szkoda że za póżno/ spotkałam lekarkę anioła , która stara mi się ulżyć ,skoro cudu już nie uczyni a ja czasu nie cofnę. A wystarczyło żeby " piekielnie zdolny chirurg" poświęcił mi przed operacją 3 min i powiedział : "albo panią poszlachtuję jak świnię i pożyje Pani może kilka miesięcy dłużej ale w cierpieniu niewyobrażalnym albo Pani prędzej umrze ale bez tego bólu . Jestem pewna ,że wybrałabym to drugie , ale " cudotwórca" nie dał mi tej szansy.
A co do personelu /oprócz salowych/ całą nienawiść, żółć do kierownictwa przelewają na pacjentów i zapewniam że żadne noszenie kawek ,czekoladek, tortów nic tu nie pomoże, bo wszystkiemu winien jest pacjent ,a najlepiej ,żeby go nie było tylko kasa na konto co m-c spływała Żeby jednak do końca nie było do końca tak beznadziejnie : byłam też /choć krótko/ na oddziale nr 1 i nie mogę złego słowa powiedzieć na ten oddział: profesjonalizm, kultura, empatia= wzorowo, poza jedzeniem niestety. Nie wyobrażam sobie jak człowiek na chemioterapii, nie mający w pobliżu Rodziny która by dokarmiała może przeżyć na takiej diecie. Oczywiście nie może ,ale i tak będzie nazywało się że umarł na raka. Poza tym personel oddziału nr 1 pozdrawiam najserdeczniej.
niezarejestrowany - do Pani Marzena Musiał 2015-01-31 23:50
Dopóki Pani , Pani Marzeno, jest w dobrej formie, to i opinia będzie dobra. Dopóki zdrowie Pani pozwoli "zrobić koło siebie" i za dużo Pani nie będzie chciała - na pewno będzie Pani zadowolona z pracy pielęgniarek. Zdrowia życzę! Niestety, moja żona nie mogła liczyć na zainteresowanie pielęgniarek, kiedy była taka potrzeba, zwłaszcza w kontekście potrzeb fizjologicznych, a ja ze skromnej emerytury musiałem sam dźwigać ciężar dodatkowej pomocy obcej kobiety. Teodor Sz...nek.
Zobacz także

Tagi

szpital, choroby płuc, gruźlicy, leczenie, medycyna, opieka lekarska, lekarze, pacjenci


Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic