REKLAMA

Schronisko PTTK na Stożku

Budynek schroniska znajduje się poniżej szczytu Wielkiego Stożka (978 m. npm.), tuż przy grzbiecie pasma Czantorii i Stożka, stanowiącego jednocześnie granicę Polsko - Czeską.

Schronisko PTTK na Stożku
Schroniska
ul. Turystyczna 19
43-460 Wisła
Skontaktuj się

Wspomniane pasmo jest najbardziej na zachód wysuniętą częścią polskiego Beskidu Śląskiego, a jego zakończeniem jest masyw Tułu.

Jest to najstarsze polskie schronisko w Beskidzie Śląskim, o którego budowie zadecydował Zarząd Oddziału PTT w Cieszynie w 1919 roku. Budowę rozpoczęto w maju 1920 r. wg projektu Stanisława Chorubskiego, który wykorzystał elementy architektoniczne zarówno miejscowe, jak i podhalańskie.

Schronisko posiada:
72 miejsc noclegowych, kuchnię, dobrze zaopatrzony bufet, saunę, wyciąg narciarski

Lokalizacja


Wyświetl większą mapę

Tagi: schronisko, wypoczynek, wycieczki, góry, sauna, wyciąg narciarski,
Grupa: Schroniska

Stronę odwiedzono: 12619 razy.
Aktualizacja: 2012-12-01 12:46:11

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 0

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu.

brak komentarzy

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE