REKLAMA

Mikuszowieckie Błonia

Spragnionych czystego powietrza, wolnych przestrzeni i pięknych widoków zapraszamy na popołudniowy wypad na bielskie Błonia, czyli jeden z najlepiej zagospodarowanych terenów rekreacyjnych miasta. Aktywni znajdą tam dla siebie zajęcie na wiele godzin...

Do dyspozycji otrzymują bowiem trzy boiska do koszykówki oraz boisko do piłki ręcznej (na którym z powodzeniem można zagrać także w "nogę"). No i do dyspozycji pozostaje naprawdę wiele miejsca do spacerów czy przejażdżek rowerowych. Także i na same Błonia można dotrzeć na "dwóch kółkach", co zresztą gorąco polecamy. Nudzić nie powinni się także najmłodsi. Na Błoniach znajduje się bowiem atrakcyjny plac zabaw oraz miasteczko rowerowe z możliwością wypożyczenia rowerów.

Gdy znudzi nam się gra w piłkę czy spacerowanie, zawsze możemy przysiąść w jednym z ogródków gastronomicznych. Najwięcej czynnych jest w weekendy oraz przy dobrej pogodzie, jednak w trakcie lata zwykle musielibyśmy mieć pecha, żeby nie zastać żadnego otwartego. Punkty gastronomiczne oferują nam między innymi kiełbaski i szaszłyki z grilla, a także piwo i napoje. Siedząc przy stoliku trzeba koniecznie przyjrzeć się nieprzeciętnej panoramie południowego Bielska-Białej.

Jeśli ktoś dysponuje większym zapasem sił oraz dodatkowymi dwoma godzinami czasu, może wybrać się na pobliską Kozią Górkę (683m. npm.), gdzie zaprowadzi nas z Błoni najpierw czerwony, a dalej niebieski szlak turystyczny. Trasa prowadzi obok pomnika leśniczego Andrzeja Schuberta oraz okrągłego kamiennego stołu (tzw. kamienia Jana), ustawionego tam w trzechsetną rocznicę reformacji dr Marcina Lutra, czyli w 1817r. Szlak czerwony po około 45 minutach doprowadzi nas na Siodło pod Równią. Dalej prowadzi on na Klimczok, jednak my powinniśmy skierować się dalej szlakiem niebieskim, który po dalszych 30 minutach doprowadzi nas do schroniska na Koziej Górce.

Tagi: Błonia, rekreacja, spacery, trasy rowerowe, wycieczki, zabawa, plac zabaw, imprezy, koncerty

Stronę odwiedzono: 40876 razy.
Aktualizacja: 2008-08-28 12:19:37

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 2

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
Avatar
Szpak
Trochę się pozmieniało od komentarza z 2009 roku...
2016-07-31, 10:19
Ocena: 50%
Odpowiedz
Oceń komentarz:
Avatar
magdalena.m3
bielskie blonia to zrujnowany teren wyglada gorzej jak poligon
2009-04-08, 22:13
Ocena: 50%
Odpowiedz
Oceń komentarz:

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE