REKLAMA

Wapienica - Błatnia - Klimczok - Szyndzielnia

Bielsko-Biała to nie tylko zabytki architektury, muzea i galerie, ale także (a może przede wszystkim) piękne góry u których podnóża miasto jest położone. Będąc tutaj i mając wolny dzień, warto zatem wybrać się na wycieczkę, na której poprowadzą nas atrakcyjne górskie szlaki. My chcemy Ci zaproponować całodniową wycieczkę przez Błatnią (917m. npm.), Klimczok (1117m. npm.) i Szyndzielnię (1028m. npm.).

Wycieczka górska: Wapienica - Błatnia - Klimczok - Szyndzielnia

Początek naszej wyprawy znajduje się w Wapienicy (zobacz także wycieczkę pod Zaporę w Wapienicy), gdzie należy dotrzeć autobusem miejskim linii nr 16. Wysiadamy na ostatnim przystanku, po czym odnajdujemy szlak niebieski, którego powinniśmy się trzymać aż do szczytu Błatniej. Ten fragment trasy jest przewidziany na 2 godziny. Szczyt Błatniej to pierwszy ze wspaniałych punktów widokowych jakie napotkamy na dzisiejszej trasie. Przy dobrej pogodzie można stamtąd dostrzec Zalew Goczałkowicki, a nawet oddalone o 50 kilometrów Tychy.

Gdy już nacieszymy się pięknymi widokami roztaczającymi się z Błatniej, odnajdźmy żółty szlak i podążmy za nim w kierunku Klimczoka. Przebycie tego fragmentu trasy powinno nam zająć około półtorej godziny. Pod szczytem Klimczoka znajduje się kolejne schronisko, w którym możemy wypocząć i posilić się. Szlak żółty doprowadzi nas zaś dalej do Szyndzielni, ostatniej góry na trasie naszej wędrówki. Tą część wycieczki powinniśmy przebyć w około 45 minut. Tam również znajduje się schronisko. Będąc na Szyndzielni nie sposób oprzeć się widokom, roztaczającym się dokoła. Znakomicie widać stamtąd większość Bielska i okolic.

Na Szyndzielni zmęczenie zapewne da nam już znać o sobie, toteż ostatni etap wycieczki proponujemy odbyć w inny sposób. Skorzystajmy z nowoczesnej kolejki gondolowej wiodącej na Szyndzielnię i zjedźmy nią do stóp góry. W trakcie zjazdu nadal warto się rozglądać i podziwiać górskie lasy i zmieniającą się panoramę miasta.

Spod dolnej stacji kolejki gondolowej do centrum Bielska-Białej wrócić możemy autobusem miejskim nr 8.

Na koniec jeszcze uwaga - zaproponowaną trasę równie dobrze można oczywiście pokonać podróżując w drugą stronę. Wybór pozostawiamy Tobie, jednak zachęcamy do wybrania się w piękne beskidzkie góry przynajmniej ten jeden raz!

Tagi: trasy górskie, wycieczki, trasy górskie w Bielsku-Białej, trasy piesze, spacery, wycieczki górskie, rekreacja, turystyka

Stronę odwiedzono: 50019 razy.
Aktualizacja: 2008-08-28 12:22:52

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 2

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
Avatar
Adam
Byłem w przeszłości
2018-08-06, 15:30
Odpowiedz
Oceń komentarz:
Avatar
niezarejestrowany -
mieszkam w Jaworzu i nie ma roku w którym nie spędziłabym czasu na tym szlaku jest pięknie i nie tylko latem można go pokonać.Uwielbiam ten krajobraz zachęcam do wędrówki pozdrawiam
2011-10-14, 16:33
Ocena: 75%
Odpowiedz
Oceń komentarz:

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE