REKLAMA

Błatnia

Błatnia (917 m n.p.m.) jest wyróżniającym się wzniesieniem w grupie Klimczoka. Panorama z Błatniej obejmuje szczyty Klimczoka, Skrzycznego oraz wszystkie ważniejsze szczyty Beskidu Śląskiego.

Od wschodu zza stoków Stołowa wyłania się główne pasmo ciągnące się od Skrzycznego do Baraniej Góry. W paśmie tym wyróżnia się Malinowska Skała, Zielony Kopiec i Barania Góra. Patrząc dalej w kierunku zachodnim rysuje się pasmo graniczne z Kiczorami, Stożkiem, Cieślarem, Soszowem i Wielką Czantorią. Na pierwszym planie - przed Czantorią, ponad wsią Brenna - rozległy masyw Równicy z odchodzącym od niego w lewo pasmem ze szczytami: Orłowa, Czupel i Malinów.

Schronisko Górskie PTTK Błatnia
Błatnia 20
43-438 Brenna
www. blatnia.emeteor.pl

Tagi: Błatnia, szczyt, góry, wycieczki, schronisko, turystyka, wypoczynek, wycieczki górskie, spacery, trasy piesze, trasy górskie

Stronę odwiedzono: 34162 razy.
Aktualizacja: 2008-08-28 12:15:05

Masz uwagi co do aktualności wpisu? Kliknij

Komentarze 0

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.

Klauzula informacyjna ›
brak komentarzy

Zobacz również:

REKLAMA
ŁADOWANIE