Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 941 razy
Najnowsze artykuły:
2015-09-02
Magda Gessler w Relaksie - foto
Do Bielska-Białej przyjechała ponownie gwiazda telewizji TVN Magda Gessler. Tym razem przybyła na zaproszenie właścicieli restauracji Relax, gdzie od wczoraj trwają Kuchenne Rewolucje.
więcej
2015-09-02
Podbeskidzie nad przepaścią
- Formuła współpracy Murapolu jako akcjonariusza mniejszościowego wyczerpała się - powiedział nam b. wiceprezes Podbeskidzia. Murapol nie wystawi innego kandydata. Wcześniej sponsor miał gwarantować trzykrotny wzrost wydatków na klub.
więcej
2015-09-02
Co wypada wiedzieć o wyborach
Na stronie głównej naszego portalu pojawiła się nowa zakładka: Wybory 2015. Wśród publikacji będą zarówno teksty redakcyjne, jak artykuły autorskie polityków, którzy za pośrednictwem portalu bielsko.biala.pl zamierzają dotrzeć do szerokiego audytorium.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic