Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 1050 razy
Najnowsze artykuły:
2017-01-18
Kolejne ostrzeżenie synoptyków
Kolejne w ostatnim czasie ostrzeżenie wydało Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Krakowie. Dzisiejszej nocy wróci silny mróz. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim temperatura spaść może lokalnie nawet do -16 st. C.
więcej
2017-01-18
Kończą podwieszanie wagoników
W ramach testów kolejka będzie musiała przejść co najmniej jedną próbę zrywu. W tym czasie do wszystkich gondoli zostaną załadowane… worki z piaskiem, łącznie 16 ton. - To straszne przeżycie dla maszyn - tłumaczy prezes ZIAD.
więcej
2017-01-18
NIE dla betonowania Wapienicy - petycja
Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod petycją w sprawie przygotowania alternatywnego projektu przebudowy i modernizacji ul. Dębowiec. Obecny projekt zakłada wycinkę ok. 500 drzew na terenie miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic