Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 992 razy

Najnowsze artykuły:
2016-05-30
Wybraliśmy najpiękniejsze
Czytelnicy się nie mylą. Na wczorajszej gali w Jaworzu korony Miss Beskidów oraz Miss Południa Nastolatek 2016 otrzymały kandydatki, które wygrały plebiscyt naszego portalu: Alicja Tabaka i Julia Jura. Oto jak prezentują się najpiękniejsze.
więcej
2016-05-30
Nowe autobusy dla MZK
Miejski Zakład Komunikacji w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na zakup 50 nowych autobusów. Jak poinformował nas przewoźnik, łączna kwota zamówienia wynosi 62,9 mln zł. Pierwsza partia pojazdów jeszcze w tym roku trafi na bielskie ulice.
więcej
2016-05-30
Na początku był korowód - foto
Tradycyjnie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Bielsku-Białej otworzył barwny korowód ulicami miasta. Później zabawa przeniosła się do parku. Tam uczestniczące w imprezie placówki oświatowe rywalizowały o cenne nagrody.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic