Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 865 razy
Najnowsze artykuły:
2014-12-17
Coś się rozsypało w tym mieście
- Za to kursują do nas ciężarówki wypełnione setkami ton niebezpiecznych odpadów do spalenia. A grupą mieszkańców miasta, w którą się nieporównywalnie najwięcej inwestuje, są kibice piłki nożnej. I mamy nowe centrum handlowe - napisał bielski dramaturg.
więcej
2014-12-17
Park na cmentarzu
Zdewastowana nekropolia jest miejscem spoczynku zasłużonych bielszczan. Jeśli sprawą zainteresuje się poważny inwestor, cmentarz stać się może atrakcją turystyczną Bielska-Białej. W Polsce jeszcze nikt nie podjął się realizacji takiego projektu.
więcej
2014-12-17
Zamknęli klienta w sklepie
Wczoraj wieczorem dyżurny bielskiej policji przyjął zgłoszenie, że w sklepie z upominkami przy ul. Barlickiego mężczyzna usiłuje wybić szybę w drzwiach wejściowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że znajdował się on wewnątrz sklepu.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic