Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 1020 razy
Najnowsze artykuły:
2016-10-21
Zatrzymanie podejrzanych o zabójstwo
Policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Bielsku-Białej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo w jednym z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Jak informuje policja, motywy sprawców brutalnej zbrodni zasługują na szczególne potępienie.
więcej
2016-10-21
Wydamy ponad trzy miliony
Amfiteatr służyć ma upowszechnieniu walorów parku jako długo oczekiwanej alternatywy dla terenów położonych w południowych i zachodnich dzielnicach Bielska-Białej. Na jakie inne projekty możemy od dziś głosować w budżecie obywatelskim?
więcej
2016-10-21
Przyznał się do zagłodzenia owiec
Przed bielskim Sądem Rejonowym ruszył proces Roberta J., hodowcy ze Szczyrku, który odpowiada za doprowadzenie do śmierci 53 owiec. Mężczyzna przyznał się do winy i zadeklarował, że dobrowolnie podda się karze, jeśli nie trafi za kratki.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic