Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 856 razy
Najnowsze artykuły:
2014-11-25
W dzień i w nocy do niej dzwonił
Mężczyzna od dłuższego czasu nachodził kobietę w jej mieszkaniu w centrum Bielska-Białej. W trakcie wizyt groził jej śmiercią. O różnych porach dnia i nocy wydzwaniał na jej telefon komórkowy, wysyłał sms-y. Wczoraj sąd podjął decyzję o jego aresztowaniu
więcej
2014-11-25
Biednemu zawsze wiatr w oczy
Według urzędników, fałszerstwo polegać miało na obcięciu górnego marginesu zawierającego adnotację, że dziecko urodziło się martwe. Niedawno dyrekcja bielskiego MOPS przeprosiła Hewlików, ale pieniądze nadal muszą zwrócić.
więcej
2014-11-25
Bieg w czapeczkach mikołajkowych
Podobnie jak w roku ubiegłym, 6 grudnia na terenie lotniska w bielskich Aleksandrowicach odbędzie się Bieg Mikołajkowy. Trwają zapisy osób zainteresowanych. Organizator zaprasza uczestników do startu w czapeczkach lub innych atrybutach mikołajkowych.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic