Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 818 razy
Polecamy także:
2014-07-28
Policyjna „dyskoteka” w sobotnią noc
W sobotnią noc policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego KMP w Bielsku-Białej przeprowadzili akcję „Dyskoteka”. W działaniach w rejonie lokali rozrywkowych użyto testera oraz psa do wykrywania narkotyków.
więcej
2014-07-28
Pożar auta w centrum miasta - foto
Dziś rano na ul. 3 Maja na wysokości hotelu President w Bielsku-Białej stanął w ogniu samochód osobowy. W akcji gaszenia pożaru komory silnika uczestniczył jeden zastęp straży pożarnej.
więcej
2014-07-28
Siła głosu w słusznej sprawie
Tuż po wakacjach w Bielsku-Białej odbędzie się trzydniowy festiwal muzyczny - V Międzynarodowe Warsztaty Gospel. Impreza ma zasięg międzynarodowy. Wielu jej uczestników i słuchaczy przyjeżdża do nas z zagranicy, aby śpiewem zbliżyć się do Boga.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic