Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 933 razy
Najnowsze artykuły:
2015-07-28
Pierwszy as na liście bielskiej PO
Posłanka Mirosława Nykiel będzie numerem jeden na liście PO w październikowych wyborach parlamentarnych w okręgu wyborczym obejmującym Bielsko-Białą. W ub. roku posłanka bez powodzenia ubiegła się o mandat w Parlamencie Europejskim.
więcej
2015-07-28
Ścieżki rowerowe na Koziej Górze
Do końca września potrwają prace przy budowie górskich ścieżek rowerowych w rejonie Koziej Góry. Jest to jeden z projektów wybranych przez mieszkańców do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.
więcej
2015-07-28
Będzie winda, ale nie tak szybko
Uczniowie niepełnosprawni mają problemy z poruszaniem się po ZSO im. AK. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zaproponowali zainstalowanie platform dla wózków inwalidzkich. Pełnomocnik prezydenta obiecał nawet windę w planie na lata 2016-2019.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic