Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 885 razy
Najnowsze artykuły:
2015-03-05
Zmiana decyzji w sprawie akredytacji
Prezes Podbeskidzia Wojciech Borecki wycofał decyzję w sprawie anulowania akredytacji naszej redakcji na mecze „Górali” na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Wracamy do pracy przy relacjonowaniu spotkań TSP i dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli.
więcej
2015-03-05
Głośne problemy bielszczan
Niezadowolenie mieszkańców Lipnika, Aleksandrowic, protesty przeciwko klubowi muzycznemu Rock Galeria, skargi ekologów. Wszystkie te problemy mają wspólny mianownik. Władze miasta robią co mogą, by je… wyciszyć.
więcej
2015-03-05
W lokalu zatrzymali kieszonkowca
W restauracji na bielskim Rynku zatrzymano wczoraj kieszonkowca, który prawdopodobnie okradł już klientów kilku innych lokali w centrum miasta. Sprawca wpadł dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji menadżera jednego z pubów.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic