Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 835 razy
Polecamy także:
2014-09-19
Skutecznie walczy ze stereotypami - foto
Bielszczanka Natalia Janoszek udowodniła, że jest nie tylko piękna, ale również inteligentna. Jej wykład wygłoszony w ramach Forum Polskiej Myśli Filozoficznej zgromadził wielu słuchaczy. Miss udowodniła, że w nauce warto wychodzić poza rutynowe schematy.
więcej
2014-09-19
Kto łamie prawo?
Piesi oraz zwolennicy dwóch kółek oskarżają się nawzajem o brak kultury. Nie trzeba jednak stawiać dodatkowych znaków zakazu, aby wyrugować rowery z ruchliwych jezdni. Wystarczy doprowadzić do tego, by rowerzyści przestrzegali prawo.
więcej
2014-09-19
Niezależni.BB: prezydent złamał obietnicę
Komitet wyborczy Niezależni.BB. odniósł się do wczorajszej deklaracji prezydenta Jacka Krywulta, że będzie startował w najbliższych wyborach samorządowych. Oświadczenie w tej sprawie nadesłała do redakcji rzeczniczka komitetu Małgorzata Zarębska.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic