Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 907 razy
Najnowsze artykuły:
2015-04-25
Ratusz kupuje auta
Pojazdy powinny być wyposażone m.in. w co najmniej manualną klimatyzację, klimatyzowany schowek oraz radio CD/MP3 z pięciocalowym dotykowym ekranem wraz z systemem Bluetooth, który będzie sterowany z kierownicy pokrytej skórą.
więcej
2015-04-25
Zderzenie motocyklisty z osobówką - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z OSP Straconka neutralizowały skutki czołowego zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym na ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami, doznał poważnych obrażeń ciała.
więcej
2015-04-25
Nocna akcja bielskiej policji
Dwóch dziesięciolatków, którzy nie wrócili wczoraj z domu na os. Złote Łany, przez kilka godzin szukali bielscy policjanci. Po szeroko zakrojonej akcji chłopców odnaleziono na pl. Chrobrego. Okazało się, że zbuntowali się, bo nie chcieli odrabiać lekcji.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic