Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 1007 razy
Najnowsze artykuły:
2016-08-29
Szarża w powietrzu - galeria
XIII Międzynarodowy Piknik Lotniczy przeszedł do historii. Największymi atrakcjami tegorocznych pokazów na lotnisku w bielskich Aleksandrowicach były występy powietrznych akrobatów w mundurach. Panowie oficerowie, dziękujemy!
więcej
2016-08-29
Dama ze Złotych Łanów
Jest faworytką do wygrania programu „Projekt Lady” w TVN. Powoli zaczyna odczuwać efekty popularności związane z emisją show. O tym, czy zwycięży i wyjedzie na stypendium do elitarnej szkoły w Wielkiej Brytanii przekonamy się dziś wieczorem.
więcej
2016-08-29
Nocna ustawka pod stacją paliw
Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dziewięciu młodych mężczyzn, którzy w sobotnią noc uczestniczyli w awanturze na ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Mężczyźni nie znali się. Wybrali ustronne miejsce, gdzie doszło pomiędzy nimi do bójki.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic