Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 914 razy
Najnowsze artykuły:
2015-05-28
Załamanie komunikacyjne w centrum?
Mieszkańcy nie mogą zaparkować przed swoimi domami, nie mają też prawa do bezpłatnego parkowania na pobliskich ulicach objętych strefą, gdyż nie są przy nich zameldowani. Wiąże się to z koniecznością opłaty w wysokości 2 zł za godzinę.
więcej
2015-05-28
Wypadek autobusu MZK
Dziś tuż po godz. 10.00 na ul. Zamkowej w Bielsku-Białej doszło do wypadku autobusu miejskiego. W zdarzeniu ucierpiały dwie pasażerki. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają policjanci z drogówki.
więcej
2015-05-28
Kozica na szczycie bloku
Rozstrzygnięty został konkurs na mural na ścianie wieżowca na osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej. Na szczycie 33-metrowej ściany stanie… tatrzańska kozica. Malowidło ma powstać do końca czerwca br.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic