Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 897 razy
Najnowsze artykuły:
2015-03-29
Tylko dla odważnych
Według legendy, skoki zapoczątkowała młoda kobieta, która uciekała przed mężem. Wspięła się na drzewo, przewiązała sobie nogę w kostce zwisającym obok pnączem i rzuciła się w dół. W Bielsku-Białej nie brakuje chętnych do skakania na bungee.
więcej
2015-03-29
Wizyta amerykańskiego dyplomaty
Bielsko-Białą odwiedził konsul USA ds. prasy i kultury, Brian George. Amerykański dyplomata już po raz trzeci odwiedził nasze miasto służbowo. Lubi je m.in. za… czyste powietrze.
więcej
2015-03-29
Wyciskanie z Pudzianem - galeria
Do Bielska-Białej przyjechał wczoraj jeden z najsilniejszych ludzi świata - Mariusz Pudzianowski. W Sferze zgromadziło się wielu fanów popularnego Pudziana, którzy na początek mogli wziąć udział w konkursie na najsilniejszy cios.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic