Korupcja w sądzie?!


2006-10-02, 06:00  |  komentarzy (2)

Wniosek o uchylenie immunitetu bielskiemu sędziemu i prokuratorowi. - Sędzia z B-B kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która za łapówki załatwiała korzystne wyroki i rozstrzygnięcia w sprawach gospodarczych - uważa prokuratura. W sprawę zamieszana jest także bielska prokurator, która miała się powoływać na wpływy w bielskim wymiarze sprawiedliwości. Informuje o tym Polska Agencja Prasowa. Do sądu dyscyplinarnego trafiły wnioski o uchylenie obojgu immunitetu - powiedział na konferencji prasowej w Katowicach zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Ustalenia śledztwa określił jako "porażające". Możemy już dzisiaj zapowiedzieć, że to postępowanie będzie dotyczyło znacznie szerszej grupy - co najmniej 10-ciu prokuratorów i sędziów oraz co najmniej 20-stu innych osób" - powiedział Engelking. Wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą prokurator z prokuratury rejonowej i sędziego sądu rejonowego. To prawnicy z kilkunastoletnim stażem. Zarzuty wobec nich dotyczą lat 2002-2004.
Artykuł wyświetlono 999 razy

Najnowsze artykuły:
2016-07-01
Tabor do wymiany
Przykładów mądrego finansowania zakupów nie trzeba szukać daleko. Wystarczy pojechać do Częstochowy, gdzie w ub. roku kupiono 40 autobusów hybrydowych (gazowo-elektrycznych) polskiej produkcji, nie wydając z budżetu ani złotówki.
więcej
2016-07-01
W kolejce do miejskiego żłobka
Nabór wstrzymano jeszcze w marcu. Miejsc w publicznej placówce jest za mało, a sytuację komplikuje fakt, że zdecydowana większość sześciolatków zostanie w tym roku w przedszkolach. To dlatego rodzice już teraz martwią się o miejsca w żłobku w 2017 roku.
więcej
2016-07-01
Trzecia powieść bielszczanki
"Zapach wspomnień" to opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu. Jej autorką jest bielszczanką, która mieszka obecnie w W. Brytanii. W najbliższy poniedziałek Ewelinę Kłodę spotkamy w księgarni Klimczok, gdzie będzie podpisywać swoją najnowszą książkę.
więcej
Komentarze:


  

arphy -
znowu BB pojawiło się w głównych wydaniach dzienników TV ... nie ma to jak dobra reklama !(?)
fapi -
Czy ktoś wie okogo personalnie chodzi?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic