NIBY MARKOWE ELEKTRONARZĘDZIA


2007-01-15, 06:00  |  komentarzy (4)

Policjanci z bielskiej Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 29-letnią Katarzynę B. oraz 18-letniego Damiana P., którzy podejrzani są o handel elektronarzędziami z fałszywymi znakami towarowymi znanych producentów.

Sprawcy ujęci zostali o godzinie 9.30 na terenie bielskiej giełdy towarowej, gdzie na jednym ze stanowisk oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia, między innymi wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty udarowe - zaopatrzone w zastrzeżone, prawnie chronione znaki towarowe renomowanych firm. Na sprzęt ten naklejono etykiety znanych firm, co oczywiście absolutnie nie podniosło jego jakości, a z doświadczenia wiadomo, że narzędzia te bardzo szybko ulegają awarii. Posiadany przez sprawców sprzęt o wartości rynkowej około 3 tysięcy złotych został zabezpieczony. Sprawcy odpowiedzą za paserstwo - przestępstwo, za które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie przestrzegamy, iż już samo posiadanie takich podrobionych elektronarzędzi jest przestępstwem i wyczerpuje znamiona czynu z art. 291§1 kodeksu karnego (paserstwo). Dlatego też ostrzegamy ewentualnych nabywców przed ich zakupem.

Artykuł wyświetlono 951 razy
Najnowsze artykuły:
2015-10-04
Mariaż klasyki i dobrego smaku - foto
Na mapie kulinarnej Bielska-Białej pojawiło się nowe miejsce. W jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków, w samym sercu miasta, powstała tajska restauracja, którą sygnuje znakomity szwajcarski kucharz Kurt Scheller. Mistrz jest teraz współwłaściciele
więcej
2015-10-04
Wiwat najprzystojniejsi Polacy! - foto
Wczoraj wieczorem w Szczyrku poznaliśmy 14 finalistów konkursu Mister Polski 2015. Tytuł Mistera portalu bielsko.biala.pl zdobył Adrian Waligóra, który otrzymał złoty bilet do finału, czyli możliwość udziału w ostatecznej rozgrywce o tytuł najprzystojniej
więcej
2015-10-04
Tysiące drzewek do rozdania
Zbliża się tegoroczna jesienna edycja akcji „Drzewko za surowce”. Tradycyjnie zebrane przez bielszczan puszki, butelki szklane, PET i makulaturę będzie można wymienić na sadzonki drzew i kwiatków. Uwaga, zbiórka odbędzie się w innym miejscu niż dotąd.
więcej
Komentarze:


  

vilgefortz -
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
maćkowata -
...bo sprzedarz podróbek w cenie oryginałów to już beszczelność do potęgi!!!
maćkowata -
a ludzie nie pomyślą że jak coś jest dużo taniej to zapewne dziadostwo...
Barthez -
Dlaczego postawiono im zarzuty paserstwa jeżeli nie ma wzmianki o tym że były to kradzione narzędzia. Czy handel podróbkami jest tak samo traktowany jak handel kradzionymi rzeczami?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic