NIBY MARKOWE ELEKTRONARZĘDZIA


2007-01-15, 06:00  |  komentarzy (4)

Policjanci z bielskiej Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 29-letnią Katarzynę B. oraz 18-letniego Damiana P., którzy podejrzani są o handel elektronarzędziami z fałszywymi znakami towarowymi znanych producentów.

Sprawcy ujęci zostali o godzinie 9.30 na terenie bielskiej giełdy towarowej, gdzie na jednym ze stanowisk oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia, między innymi wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty udarowe - zaopatrzone w zastrzeżone, prawnie chronione znaki towarowe renomowanych firm. Na sprzęt ten naklejono etykiety znanych firm, co oczywiście absolutnie nie podniosło jego jakości, a z doświadczenia wiadomo, że narzędzia te bardzo szybko ulegają awarii. Posiadany przez sprawców sprzęt o wartości rynkowej około 3 tysięcy złotych został zabezpieczony. Sprawcy odpowiedzą za paserstwo - przestępstwo, za które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie przestrzegamy, iż już samo posiadanie takich podrobionych elektronarzędzi jest przestępstwem i wyczerpuje znamiona czynu z art. 291§1 kodeksu karnego (paserstwo). Dlatego też ostrzegamy ewentualnych nabywców przed ich zakupem.

Artykuł wyświetlono 1030 razy
Najnowsze artykuły:
2016-05-28
Bez pomocy fanów płyty nie będzie!
Nagradzany na wielu konkursach i festiwalach bielski zespół „Włóczykije” od lat marzy o wydaniu prawdziwej płyty. Teraz, gdy osiągnęli odpowiedni poziom wykonawczy, aby temu sprostać, brakuje funduszy. Trzeba im pomóc w zebraniu odpowiedniej kwoty!
więcej
2016-05-28
Co dalej ze Stalownikiem?
Zainteresowanie zakupem terenów na zboczu Łysej Góry wykazuje bielski biznesmen, który w przeszłości z powodzeniem adaptował zaniedbane obiekty. Przedsiębiorca zapewnia, że ma plan na zagospodarowanie terenu po dawnym szpitalu.
więcej
2016-05-28
Rodzinny rajd z klubem BMW
Bielscy miłośnicy BMW wraz przyjaciółmi z Domu Małego Dziecka w Cygańskim Lesie zapraszają zmotoryzowanych na rodzinny rajd samochodowy z okazji Dnia Dziecka. Będzie można zobaczyć ciekawe auta. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji.
więcej
Komentarze:


  

Ukryty -
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
maćkowata -
...bo sprzedarz podróbek w cenie oryginałów to już beszczelność do potęgi!!!
maćkowata -
a ludzie nie pomyślą że jak coś jest dużo taniej to zapewne dziadostwo...
Barthez -
Dlaczego postawiono im zarzuty paserstwa jeżeli nie ma wzmianki o tym że były to kradzione narzędzia. Czy handel podróbkami jest tak samo traktowany jak handel kradzionymi rzeczami?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic