NIBY MARKOWE ELEKTRONARZĘDZIA


2007-01-15, 06:00  |  komentarzy (4)

Policjanci z bielskiej Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 29-letnią Katarzynę B. oraz 18-letniego Damiana P., którzy podejrzani są o handel elektronarzędziami z fałszywymi znakami towarowymi znanych producentów.

Sprawcy ujęci zostali o godzinie 9.30 na terenie bielskiej giełdy towarowej, gdzie na jednym ze stanowisk oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia, między innymi wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty udarowe - zaopatrzone w zastrzeżone, prawnie chronione znaki towarowe renomowanych firm. Na sprzęt ten naklejono etykiety znanych firm, co oczywiście absolutnie nie podniosło jego jakości, a z doświadczenia wiadomo, że narzędzia te bardzo szybko ulegają awarii. Posiadany przez sprawców sprzęt o wartości rynkowej około 3 tysięcy złotych został zabezpieczony. Sprawcy odpowiedzą za paserstwo - przestępstwo, za które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie przestrzegamy, iż już samo posiadanie takich podrobionych elektronarzędzi jest przestępstwem i wyczerpuje znamiona czynu z art. 291§1 kodeksu karnego (paserstwo). Dlatego też ostrzegamy ewentualnych nabywców przed ich zakupem.

Artykuł wyświetlono 1053 razy
Najnowsze artykuły:
2016-08-28
Wandal uszkodził kilkanaście aut - foto
Bielscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wandala, który dziś nad ranem uszkodził kilkanaście aut zaparkowanych w obrębie kilku ulic na os. Kopernika w Bielsku-Białej. Sprawca urywał lusterka i wybijał szyby w samochodach.
więcej
2016-08-28
Zabytki skazane na dewastację?
Ratusz od ponad trzech lat bezskutecznie próbuje sprzedać zabytkową willę przy ul. Zdrojowej 6. Nikt nie chce także wynająć blisko 90-letniego pałacyku wraz z kortami tenisowymi w Parku Włókniarzy. Co robi gmina, aby uchronić te obiekty przed dewastacją?
więcej
2016-08-28
Plac zamknięty dla ruchu
MZK w Bielsku-Białej poinformował, że do odwołania zamknięty dla ruchu został plac Niemczyka. Przystanek Komorowice Olimpijska (w kierunku centrum) dla linii nr 3, 29 oraz 32 usytuowany został przy ul. Olimpijskiej (obowiązuje słupek przystankowy).
więcej
Komentarze:


  

Ukryty -
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
maćkowata -
...bo sprzedarz podróbek w cenie oryginałów to już beszczelność do potęgi!!!
maćkowata -
a ludzie nie pomyślą że jak coś jest dużo taniej to zapewne dziadostwo...
Barthez -
Dlaczego postawiono im zarzuty paserstwa jeżeli nie ma wzmianki o tym że były to kradzione narzędzia. Czy handel podróbkami jest tak samo traktowany jak handel kradzionymi rzeczami?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic