NIBY MARKOWE ELEKTRONARZĘDZIA


2007-01-15, 06:00  |  komentarzy (4)

Policjanci z bielskiej Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 29-letnią Katarzynę B. oraz 18-letniego Damiana P., którzy podejrzani są o handel elektronarzędziami z fałszywymi znakami towarowymi znanych producentów.

Sprawcy ujęci zostali o godzinie 9.30 na terenie bielskiej giełdy towarowej, gdzie na jednym ze stanowisk oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia, między innymi wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty udarowe - zaopatrzone w zastrzeżone, prawnie chronione znaki towarowe renomowanych firm. Na sprzęt ten naklejono etykiety znanych firm, co oczywiście absolutnie nie podniosło jego jakości, a z doświadczenia wiadomo, że narzędzia te bardzo szybko ulegają awarii. Posiadany przez sprawców sprzęt o wartości rynkowej około 3 tysięcy złotych został zabezpieczony. Sprawcy odpowiedzą za paserstwo - przestępstwo, za które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie przestrzegamy, iż już samo posiadanie takich podrobionych elektronarzędzi jest przestępstwem i wyczerpuje znamiona czynu z art. 291§1 kodeksu karnego (paserstwo). Dlatego też ostrzegamy ewentualnych nabywców przed ich zakupem.

Artykuł wyświetlono 900 razy
Najnowsze artykuły:
2015-05-06
Dwa dni z Anią - galeria
Miłośnicy Ani Shirley, Gilberta Blytha, Maryli i Mateusza Cumthbertów, Małgorzaty Linde czy panny Stacy będą mogli porozmawiać z nimi osobiście. Wizycie mieszkańców Avonlea w Bielsku-Białej towarzyszyć będzie oprawa sprzed wieku.
więcej
2015-05-06
Wrócił na miejsce przestępstwa
Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali 44-letniego mężczyznę podczas próby kradzieży akumulatorów w bielskiej Wapienicy. Wcześniej udało mu się dwa razy okraść skup złomu, ale gdy wrócił tam po raz trzeci, wpadł na gorącym uczynku.
więcej
2015-05-06
Szybka pomoc onkologiczna
W najbliższych tygodniach oficjalnie oddana zostanie do użytku najnowsza inwestycja Beskidzkiego Centrum Onkologii. Nowy budynek przy ul. Wyzwolenia wyposażono w najnowocześniejszą aparaturę do radioterapii. Koszt realizacji inwestycji wyniesie 15 mln zł.
więcej
Komentarze:


  

vilgefortz -
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
maćkowata -
...bo sprzedarz podróbek w cenie oryginałów to już beszczelność do potęgi!!!
maćkowata -
a ludzie nie pomyślą że jak coś jest dużo taniej to zapewne dziadostwo...
Barthez -
Dlaczego postawiono im zarzuty paserstwa jeżeli nie ma wzmianki o tym że były to kradzione narzędzia. Czy handel podróbkami jest tak samo traktowany jak handel kradzionymi rzeczami?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic