NIBY MARKOWE ELEKTRONARZĘDZIA


2007-01-15, 06:00  |  komentarzy (4)

Policjanci z bielskiej Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 29-letnią Katarzynę B. oraz 18-letniego Damiana P., którzy podejrzani są o handel elektronarzędziami z fałszywymi znakami towarowymi znanych producentów.

Sprawcy ujęci zostali o godzinie 9.30 na terenie bielskiej giełdy towarowej, gdzie na jednym ze stanowisk oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia, między innymi wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty udarowe - zaopatrzone w zastrzeżone, prawnie chronione znaki towarowe renomowanych firm. Na sprzęt ten naklejono etykiety znanych firm, co oczywiście absolutnie nie podniosło jego jakości, a z doświadczenia wiadomo, że narzędzia te bardzo szybko ulegają awarii. Posiadany przez sprawców sprzęt o wartości rynkowej około 3 tysięcy złotych został zabezpieczony. Sprawcy odpowiedzą za paserstwo - przestępstwo, za które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie przestrzegamy, iż już samo posiadanie takich podrobionych elektronarzędzi jest przestępstwem i wyczerpuje znamiona czynu z art. 291§1 kodeksu karnego (paserstwo). Dlatego też ostrzegamy ewentualnych nabywców przed ich zakupem.

Artykuł wyświetlono 810 razy
Polecamy także:
2014-08-29
Nowy kandydat na prezydenta Bielska-Białej?
Kongres Nowej Prawicy zarejestrował w PKW ogólnopolski komitet wyborczy pod nazwą „Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke”. KNP wystawi kandydata na prezydenta Bielska-Białej oraz po dziesięciu kandydatów na radnych we wszystkich okręgach na terenie miasta.
więcej
2014-08-29
Szybka piłka w szklanym pudle
To dyscyplina sportu, która wymaga precyzji i siły, ale także intelektu. W sercu Bielska-Białej rozpoczęło się wczoraj wyjątkowe wydarzenie. Oczarowana publiczność próbuje śledzić szybki lot piłki w szklanej klatce. Squash i piękne kobiety.
więcej
2014-08-29
Pół miliona pomocy dla Doniecka
Zarząd Województwa podjął wczoraj uchwałę o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie polityki społecznej w ramach pomocy ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą.
więcej
Komentarze:


  

vilgefortz -
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
maćkowata -
...bo sprzedarz podróbek w cenie oryginałów to już beszczelność do potęgi!!!
maćkowata -
a ludzie nie pomyślą że jak coś jest dużo taniej to zapewne dziadostwo...
Barthez -
Dlaczego postawiono im zarzuty paserstwa jeżeli nie ma wzmianki o tym że były to kradzione narzędzia. Czy handel podróbkami jest tak samo traktowany jak handel kradzionymi rzeczami?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic