NIBY MARKOWE ELEKTRONARZĘDZIA


2007-01-15, 06:00  |  komentarzy (4)

Policjanci z bielskiej Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali wczoraj 29-letnią Katarzynę B. oraz 18-letniego Damiana P., którzy podejrzani są o handel elektronarzędziami z fałszywymi znakami towarowymi znanych producentów.

Sprawcy ujęci zostali o godzinie 9.30 na terenie bielskiej giełdy towarowej, gdzie na jednym ze stanowisk oferowali do sprzedaży podrobione elektronarzędzia, między innymi wiertarki, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty udarowe - zaopatrzone w zastrzeżone, prawnie chronione znaki towarowe renomowanych firm. Na sprzęt ten naklejono etykiety znanych firm, co oczywiście absolutnie nie podniosło jego jakości, a z doświadczenia wiadomo, że narzędzia te bardzo szybko ulegają awarii. Posiadany przez sprawców sprzęt o wartości rynkowej około 3 tysięcy złotych został zabezpieczony. Sprawcy odpowiedzą za paserstwo - przestępstwo, za które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie przestrzegamy, iż już samo posiadanie takich podrobionych elektronarzędzi jest przestępstwem i wyczerpuje znamiona czynu z art. 291§1 kodeksu karnego (paserstwo). Dlatego też ostrzegamy ewentualnych nabywców przed ich zakupem.

Artykuł wyświetlono 839 razy
Najnowsze artykuły:
2014-11-25
W dzień i w nocy do niej dzwonił
Mężczyzna od dłuższego czasu nachodził kobietę w jej mieszkaniu w centrum Bielska-Białej. W trakcie wizyt groził jej śmiercią. O różnych porach dnia i nocy wydzwaniał na jej telefon komórkowy, wysyłał sms-y. Wczoraj sąd podjął decyzję o jego aresztowaniu
więcej
2014-11-25
Biednemu zawsze wiatr w oczy
Według urzędników, fałszerstwo polegać miało na obcięciu górnego marginesu zawierającego adnotację, że dziecko urodziło się martwe. Niedawno dyrekcja bielskiego MOPS przeprosiła Hewlików, ale pieniądze nadal muszą zwrócić.
więcej
2014-11-25
Bieg w czapeczkach mikołajkowych
Podobnie jak w roku ubiegłym, 6 grudnia na terenie lotniska w bielskich Aleksandrowicach odbędzie się Bieg Mikołajkowy. Trwają zapisy osób zainteresowanych. Organizator zaprasza uczestników do startu w czapeczkach lub innych atrybutach mikołajkowych.
więcej
Komentarze:


  

vilgefortz -
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
maćkowata -
...bo sprzedarz podróbek w cenie oryginałów to już beszczelność do potęgi!!!
maćkowata -
a ludzie nie pomyślą że jak coś jest dużo taniej to zapewne dziadostwo...
Barthez -
Dlaczego postawiono im zarzuty paserstwa jeżeli nie ma wzmianki o tym że były to kradzione narzędzia. Czy handel podróbkami jest tak samo traktowany jak handel kradzionymi rzeczami?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic