Blogerki szyją dla naszych dzieci


2013-02-25, 12:22  |  komentarzy (0)

Kilka tygodni temu synek pomysłodawczyni akcji trafił z zapaleniem płuc do szpitala w Krakowie. Podczas wymiany pościeli zabrakło dla niego poszewki na poduszkę. Mama chłopca powiedziała wtedy: No to uszyję. Dziś szyją także dla dzieci z Bielska-Białej.

Na początku stycznia tego roku pani Natalia z Krakowa napisała na swoim blogu prośbę do innych blogerek, by uszyły jasie. Od tej pory do akcji przyłączyło się ponad 60 osób, szyjąc prawie 400 jaśków dla sześciu szpitali. Minął zaledwie miesiąc od apelu, a na FB pojawił się profil pod nazwą Uszyj Jasia. Uruchomiony został również specjalny blog, powstał plakat i specjalna naklejka.

 - Zachęcamy firmy, hurtownie i osoby prywatne do udziału w akcji szycia jaśków. Przyjmiemy również kolorowe, bawełniane materiały, końcówki tkanin, skrawki, z których powstaną nowe jasie, bo każdy z nas lubi wtulić się do poduszki w nocy i zasnąć. Sen dzieci jest ważny, a dzieci w szpitalach - najważniejszy w szybkim powrocie do zdrowia - powiedziała nam koordynatorka akcji szycia jasiów w Bielsku-Białej, Teresa Klajmon.

Uczestniczki akcji wsparcia dla szpitali dziecięcych nie szukają rozgłosu. Nie zbierają też pieniędzy. Obecnie blogerki w całym kraju szyją jasie dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W najbliższym czasie organizatorki chcą przekazać bielskiej placówce blisko 200 poszewek. Do uszycia pozostało jeszcze ok. 50 sztuk. Więcej szczegółów na temat tej inicjatywy można znaleźć tutaj.

bb

Artykuł wyświetlono 1621 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-24
Pół miasta bez przystanku
MZK zapewnia, że godziny kursowania autobusów są uzgodnione z zakładami pracy, co w pełni zaspokaja potrzeby komunikacyjne pracowników. W trosce o pasażerów przewoźnik planuje uruchomienie dodatkowego przystanku przy Warszawskiej.
więcej
2017-08-24
Będzie prywatyzacja bielskiej Thermy?
Jeszcze w 2015 radni wyrazili zgodę na podjęcie działań zmierzających do sprzedaży PK Therma. Teraz miasto zleciło przygotowanie operatu wartości przedsiębiorstwa. Czy są to przygotowania do prywatyzacji firmy dostarczającej ciepło do bielskich domów?
więcej
2017-08-24
Udają policjantów tropiących oszustów
W Bielsku-Białej pojawili się fałszywi policjanci. Kontaktują się z wytypowanymi osobami, twierdząc, że pracują nad sprawą fałszerstwa dowodów osobistych i wyłudzania kredytów. Informują, że oszczędności zgromadzone w bankach są zagrożone.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic