Na terenie bielskiego ośrodka sportowego ?Rekord? odbędzie się dziś ?Piknik Eaton?. Podczas tego wydarzenia nastąpi przekazanie karetki o wartości 20 tys. USD dla Grupy Ratownictwa PCK w Bielsku-Białej oraz czeku na 5 tys. USD dla ośrodka rehabilitacyjnego w Ustroniu.

Eaton Corporation jest przedsiębiorstwem, które w ub. roku zanotowało sprzedaż na poziomie 22 mld USD. Na całym świecie zatrudnia ponad 100 tys. pracowników i sprzedaje swoje produkty w 150 krajach. Fabryka EATON Automotive Systems w Bielsku-Białej zatrudnia 684 pracowników. Znaczna część załogi dojeżdża z Oświęcimia, Żywca, Wadowic i Cieszyna. Firma produkuje elementy do silników spalinowych. Głównymi jej klientami są znane firmy z branży motoryzacyjnej, m.in. Fiat, Ford, Iveco, Opel, PSA, Volvo i VW.

W 2003 roku kierownictwo oddziału Eaton w Bielsku-Białej powołało do życia komitet ds. wspierania społeczności lokalnej, który dokonuje oceny wniosków o wsparcie i udziela pomocy dla projektów zgłaszanych przez organizacje lokalne. W latach 2004-2012 Eaton wspomógł je na łączną kwotę ponad 200 tys. USD. W ub. roku 5 tys. dol. otrzymał Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej (na zakup nowego wyposażenia pokoi), a 4 tys. dol. przekazano Stowarzyszeniu na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym ?Razem? (na wyposażenie do kuchni).

"Piknik Eaton" w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Rekord przy ul. Sportowej 13 rozpocznie się o godz. 13:00. W programie m.in. akcja zbiórki krwi, rozgrywki sportowe dla dzieci i dorosłych, rodzinny park zabaw i dyskoteka pod chmurką. Wieczorem nastąpi uroczyste wręczenie kluczyków do ambulansu Mercedes Sprinter dla bielskiego PCK oraz czeku dla Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu (na zakup krzeseł rehabilitacyjnych i defibrylatora o wartości  5 tys. USD).

bb