Zmysłowo i bez reguł - galeria


2013-08-12, 13:41  |  komentarzy (0)

W klimatycznych wnętrzach Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej odbyła się wczoraj prezentacja tanga argentyńskiego. W tym tańcu nie ma żadnych reguł. Na parkiecie tancerze pokazują to, co im w duszy gra.

Wczorajszy wieczór w bielskim Dworku przy ul. Żywieckiej otworzył wykład na temat tanga, który wygłosił tancerz Lechosław Hojnacki. - To pasjonujący styl, niepowtarzalna historia i kultura - mówił. Pan Lechosław wraz ze swoją partnerką od dziewięciu lat tańczy tango argentyńskie.

Nie zawiedli tancerze ze Stowarzyszenia Tanga Argentyńskiego "Bielsko-Buenos Tango", którzy zaprezentowali taniec w rytmie muzyki nuevo. To współczesny nurt tanga, który łamie jego podstawowe konwenanse. Do tej pory postrzegany jako nostalgiczny i smutny, w nowej odsłonie jest tańcem znacznie bardziej dynamicznym.

Tango argentyńskie charakteryzuje elegancja, zmysłowość, dynamizm i taneczna improwizacja. Na parkiecie tancerze pokazują to, co im w duszy gra. Najważniejsza w tangu jest bliskość partnerów i ich osobista interpretacja muzyki. 

Stowarzyszenie "Bielsko-Buenos Tango" popularyzuje tango wśród mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Regularnie organizuje pokazy tanga argentyńskiego. Na milongi zjeżdżają osoby z całej Polski i zagranicy. Zdaniem członków stowarzyszenia, tango argentyńskie tańczyć może każdy i w każdym wieku.

Tekst i zdjęcia: KGO

Artykuł wyświetlono 3468 razy


Galeria:


Najnowsze artykuły:
2017-10-18
Katowice tańsze od Bielska-Białej?
- Musimy świadomie decydować, czy chcemy za pośrednictwem spółek komunalnych wydawać pieniądze na klub sportowy, bo to wpływa na koszty wody, ścieków i śmieci - wylicza poseł, który zaprezentuje dziś mapę wydatków publicznych w mieście.
więcej
2017-10-18
Nagroda dla bielskiej fabryki czekolady
W Teatrze Polskim odbyła się gala finałowa prestiżowego konkursu Firma Roku 2017, którego celem już po raz ósmy było wyłonienie najlepszych firm z Podbeskidzia i uhonorowanie ich statuetką mitycznego Dedala. W Bielsku-Białej wygrała fabryka czekolady.
więcej
2017-10-18
Sześć ofert na przebudowę Dębowca
Sześć ofert wpłynęło w postępowaniu przetargowym na rozbudowę ul. Dębowiec i Skarpowej w Bielsku-Białej. Oferty cenowe wahają się od 4,8 do 5,7 mln zł. To pierwszy etap rozbudowy dróg, które łączą popularne tereny rekreacyjne w mieście.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic