Zmysłowo i bez reguł - galeria


2013-08-12, 13:41  |  komentarzy (0)

W klimatycznych wnętrzach Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej odbyła się wczoraj prezentacja tanga argentyńskiego. W tym tańcu nie ma żadnych reguł. Na parkiecie tancerze pokazują to, co im w duszy gra.

Wczorajszy wieczór w bielskim Dworku przy ul. Żywieckiej otworzył wykład na temat tanga, który wygłosił tancerz Lechosław Hojnacki. - To pasjonujący styl, niepowtarzalna historia i kultura - mówił. Pan Lechosław wraz ze swoją partnerką od dziewięciu lat tańczy tango argentyńskie.

Nie zawiedli tancerze ze Stowarzyszenia Tanga Argentyńskiego "Bielsko-Buenos Tango", którzy zaprezentowali taniec w rytmie muzyki nuevo. To współczesny nurt tanga, który łamie jego podstawowe konwenanse. Do tej pory postrzegany jako nostalgiczny i smutny, w nowej odsłonie jest tańcem znacznie bardziej dynamicznym.

Tango argentyńskie charakteryzuje elegancja, zmysłowość, dynamizm i taneczna improwizacja. Na parkiecie tancerze pokazują to, co im w duszy gra. Najważniejsza w tangu jest bliskość partnerów i ich osobista interpretacja muzyki. 

Stowarzyszenie "Bielsko-Buenos Tango" popularyzuje tango wśród mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Regularnie organizuje pokazy tanga argentyńskiego. Na milongi zjeżdżają osoby z całej Polski i zagranicy. Zdaniem członków stowarzyszenia, tango argentyńskie tańczyć może każdy i w każdym wieku.

Tekst i zdjęcia: KGO

Artykuł wyświetlono 3399 razy


Galeria:


Najnowsze artykuły:
2017-08-24
Pół miasta bez przystanku
MZK zapewnia, że godziny kursowania autobusów są uzgodnione z zakładami pracy, co w pełni zaspokaja potrzeby komunikacyjne pracowników. W trosce o pasażerów przewoźnik planuje uruchomienie dodatkowego przystanku przy Warszawskiej.
więcej
2017-08-24
Będzie prywatyzacja bielskiej Thermy?
Jeszcze w 2015 radni wyrazili zgodę na podjęcie działań zmierzających do sprzedaży PK Therma. Teraz miasto zleciło przygotowanie operatu wartości przedsiębiorstwa. Czy są to przygotowania do prywatyzacji firmy dostarczającej ciepło do bielskich domów?
więcej
2017-08-24
Udają policjantów tropiących oszustów
W Bielsku-Białej pojawili się fałszywi policjanci. Kontaktują się z wytypowanymi osobami, twierdząc, że pracują nad sprawą fałszerstwa dowodów osobistych i wyłudzania kredytów. Informują, że oszczędności zgromadzone w bankach są zagrożone.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic