Kampania edukacyjno-promocyjna ?Bielsko-Biała chroni klimat? została oceniona jako najlepszy projekt realizowany przez jednostki samorządu lokalnego w Europie. Program jest znany bielszczanom dzięki ?Beskidzkiemu Festiwalowi Dobrej Energii?.

Europejską Nagrodę Sektora Publicznego (European Public Sektor Award - EPSA 2013) przyznał Europejski Instytut Administracji Publicznej w Maastricht - główny organizator konkursu. Rywalizowało o nią 230 projektów z 26 krajów i instytucji europejskich, z czego 36 zgłoszeń pochodziło z Polski. Najlepsze projekty otrzymały Certyfikat Dobrych Praktyk (oprócz Bielska-Białej doceniono również Poznań, Gdańsk, Rybnik i Szklarską Porębę).

Kampania ?Bielsko-Biała chroni KLIMAT? jest znana mieszkańcom naszego miasta głównie za sprawą corocznego ?Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii?, chociaż działań składających się na kampanię jest znacznie więcej. Celem kampanii jest propagowanie rozsądnego korzystania z energii, stosowania odnawialnych źródeł energii oraz innych działań zmierzających do jak najniższej emisji zanieczyszczeń powietrza.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej