W ratuszu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów związane z podsumowaniem projektu ?Trasy rowerowe w Bielsku-Białej?. Zaprezentowano m.in. mapę, którą mogą otrzymać bezpłatnie bielscy rowerzyści.

W trakcie spotkania w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej omówiono działania na rzecz promocji turystyki rowerowej podejmowane przez BTC oraz plany na najbliższe lata. Spotkanie było okazją do zaprezentowania nowej mapy pt. ?Trasy rowerowe w Bielsku-Białej?, która ukazała  się w nakładzie 7 tys. egzemplarzy. Mapa została  przygotowana z myślą o początkujących i zaawansowanych rowerzystach. Można ją bezpłatnie otrzymać w siedzibie BTC przy ul. Krasińskiego 5a, a w najbliższym czasie pojawi się w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej oraz wydziale promocji UM.

Uczestniczący w spotkaniu goście ze Słowacji zaprezentowali wspólne działania podejmowane w ciągu ostatnich lat z polskimi partnerami, m.in. z Beskidzkim Towarzystwem Cyklistów. Słowacy przedstawili projekty przeznaczone dla rowerzystów, które są realizowane w ich kraju. Sporo uwagi poświęcono realizacji mikoroprojektów w  Euroregionie Beskidy. Projekt ?Trasy rowerowe w Bielsku-Białej? był realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013? za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej