Listy piszą w całej Polsce


2014-04-22, 10:47  |  komentarzy (5)

W najbliższy czwartek w bielskiej Galerii Sfera uczniowie szkół z Bielska-Białej i okolic będą pisać listy dla Ziemi. Podczas akcji, którą organizuje Fundacja Ekologiczna Arka, nie zabraknie dodatkowych atrakcji, takich jak dwumetrowa instalacja i happening.

Głównym elementem akcji będzie pisanie listów na papierze z makulatury. Będą one dotyczyły przede wszystkim takich problemów, jak zanieczyszczenie powietrza, palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja. Uczniowie przekażą listy swoim rodzicom, dzięki czemu akcja dotrze do kolejnych uczestników. Festyn w galerii przy ul. Mostowej rozpocznie się o godz. 11.00.

W ramach wydarzenia odbędzie się happening ?Ziemia w naszych rękach? z udziałem aktorów na szczudłach. Zostanie zaprezentowana także dwumetrowa instalacja przedstawiająca kulę ziemską. Dzieci będą mogły wziąć udział w układaniu gigantycznych puzzli ekologicznych oraz w grach i warsztatach przestrzennych.

Pisanie listów w Galerii Sfera jest częścią ogólnopolskiej akcji ?Listy dla Ziemi? Fundacji Ekologicznej Arka. W ramach projektu do pisania listów zasiądzie ponad 300 tys. uczniów w ponad 300 gminach w całym kraju. W placówkach i największych miastach zorganizowane zostaną festyny. Na zakończenie odbędzie się wyjątkowy konkurs - na najpiękniejszy list napisany w obronie naszej planety.

bb

Artykuł wyświetlono 1438 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-22
Przeboje świata specjalnie dla bielszczan
Próby wokalne, taneczne i instrumentalne trwają od sierpnia. Zespół Włóczykije zaprasza bielszczan na widowisko z udziałem znanego wokalisty Grzegorza Wilka. W programie m.in. piosenki Czesława Niemena, Joe Cockera, Roxette, ABBA czy Blues Brothers.
więcej
2017-10-22
Śmieci zniknęły ze szlaków - foto
Kilkadziesiąt worków śmieci uzbierali uczestnicy akcji „Czyste Beskidy”, którzy wyruszyli w góry ze sprzętem do zbierania nieczystości. W ten sposób uprzątnięto szlaki w rejonie Szyndzielni. Na koniec blisko 600 wolontariuszy wzięło udział w biesiadzie.
więcej
2017-10-22
Uwaga na agresywne wpisy w sieci
Podczas spotkania w Branżowej Szkole I Stopnia nr 4 im. S. Staszica policjanci przybliżyli młodzieży temat przemocy rówieśniczej przejawiającej się agresywnymi, wulgarnymi wpisami i komentarzami w sieci oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
więcej
Komentarze:


  

babet 2014-04-23 22:18
Adaryba nie odpuszczaj trzeba byc silnym w tych dzialaniach .Jezeli kazdy z nas uczyni choc jeden pozytywny gest to zawsze odniesie to pozytywny skutek
niezarejestrowany - Karolina 2014-04-22 19:28
Fakt palenie plastyku itp . to plaga. Wystarczy chwilowe ochłodzenie i ,się czuje specyficzny smród. Aż dziw bierze że Straż Miejska nie fatyguje się w takich kwestiach. .Akcyjne działanie to ściema .Bo niby co, dzieci piszą do rodziców -nie pal tatusiu śmieci!!!
A co Myśliecie że tatuś nie wolałby mieć pracę zarobić godziwie i palić np. gazem ziemnym.Nikt chyba nie powie że śmieci palą zamożni..
niezarejestrowany - ZIZ 2014-04-22 17:02
Adaryba/ Śliczne dzięki!
niezarejestrowany - Adaryba 2014-04-22 14:30
Do ZIZ
Nie licz na pomoc z tej strony. J?ak sadziłam cebule w parku, to tylko od strony przedstawiciela tej fundacji usłyszałam dzień dobry a jak zapytałam o pomoc to usłyszałam do widzenia. J/a przyjdę i jak zwykle pomogę.
niezarejestrowany - ZIZ 2014-04-22 14:00
A tak oprócz pisania listów to może zakaszecie rękawy:

Z A P R O S Z E N I E :!:

W dniu 26 kwietnia 2014 ? sobota od godz. 7.00 -17.00
Rada Osiedla ?Polskich Skrzydeł? zaprasza na społeczne sprzątanie parku zlokalizowanego na Osiedlu ?Polskich Skrzydeł?.

(ul Spółdzielców/ ul. Tańskiego/ ul. Skarżyńskiego)

e-mail: radaosiedlapolskichskrzydel@gmail.com
(Bogdan, V-ce Przewodniczący RO Polskich Skrzydeł)
tel. kont. 692695262

Opublikowano 18 kwietnia 2014, autor: Arek (Przewodniczący RO PS)
http://www.polskichskrzydel.um.bielsko.pl/
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic