Nie tylko spowiedź, ale również stałe wsparcie duchowe. W jednym z bielskich kościołów konfesjonał prawie bez przerwy jest otwarty dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę rozmowy. Istnieje możliwość wyboru spowiednika.

Stały konfesjonał działa z powodzeniem w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (obok dworca PKS). W godzi. 9.00-12.00 oraz 14.00-17.00 każdy może przystąpić do spowiedzi lub uzyskać wsparcie duchowe. Od poniedziałku do soboty. - W grę wchodzi spowiedź święta, ale zdarza się i tak, że przychodzą osoby, które chcą tylko porozmawiać, są zagubione, szukają pomocy. Współpracujemy z wieloma instytucjami, które mogą jej udzielić. Dlatego w takim przypadku wskazujemy miejsce, gdzie można się zgłosić - mów ks. Jacek Pędziwiatr, rzecznik prasowy kurii diecezjalnej bielsko-żywieckiej.

Dyżury w stałym konfesjonale mają wszyscy księża z diecezji bielsko-żywieckiej. Dokładne informacje wraz z numerami telefonów można odnaleźć na tablicy ogłoszeń tuż przed wejściem do kaplicy kościoła pw. NSPJ. - Istnieje możliwość wyboru spowiednika - dodaje rzecznik prasowy kurii.

Jak podkreśla biskup Piotr Greger, pomysł rozszerzenia możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania poza czasem nabożeństw w ramach tzw. stałego konfesjonału spotyka się z przychylnym przyjęciem wiernych. Na poniedziałkowej konferencji prasowej biskup mówił o ustanowieniu dziesięciu kościołów w diecezji, w których można będzie można przystąpić do spowiedzi w ciągu tygodnia.

Oprócz bielskiego kościoła, stałe konfesjonały funkcjonują w Andrychowie, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Kętach, Oświęcimiu, Skoczowie, Szczyrku, Ustroniu i Żywcu. Bp Greger informuje, że za posługę w stałych konfesjonałach księża nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia.

KGO