Kandydat PiS na prezydenta Bielska-Białej, Przemysław Drabek przedstawił dziś swój program. Przeciwnik wyborczy urzędującego prezydenta Jacka Krywulta chce, aby nowe technologie pomagały bielszczanom w życiu codziennym, a także usprawnienia komunikacji... w Ratuszu.

Dziś z dziennikarzami spotkał się kandydat na prezydenta Bielska-Białej Przemysław Drabek, aby zaprezentować swój program wyborczy. Na liście zadań do zrealizowania w przypadku wygranych wyborów kandydat PiS umieścił m.in. budowę tanich mieszkań, zabezpieczenie odpowiedniej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach, likwidację smrodu z wysypiska oraz poprawę bezpieczeństwa na osiedlach poprzez stworzenie mobilnych posterunków Straży Miejskiej.

Przemysław Drabek opowiada się za wspieraniem kierunków studiów zgodnych z zapotrzebowaniem rynków (w porozumieniu z otoczeniem biznesowym). Uważa, że do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości trzeba wykorzystywać nieruchomości należące do gminy. Drabek obiecuje, że gdy zostanie prezydentem, młodzi bielszczanie zainteresowani uruchomieniem własnej działalności gospodarczej otrzymają pomoc w Bielskim Domu Przedsiębiorców (m.in. wynajem biura, dostęp do internetu, porady prawne). Deklaruje otwarcie na współpracę z sąsiednimi gminami w celu stworzenia dogodnych warunków inwestycyjnych dla przedsiębiorczości.

Kandydat PiS podkreśla konieczność zmiany reguł, zgodnie z którymi samorząd wspiera stowarzyszenia i kluby sportowe (na bardziej czytelne) oraz potrzebę ściślejszej współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami miasta. - Mój program jest otwarty - deklaruje Przemysław Drabek. - Może zostać rozszerzony np. o projekty zgłoszone przez organizacje społeczne.

Program wyborczy dotychczasowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej akcentuje potrzebę lepszego wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania bieżących problemów mieszkańców. Chodzi m.in. o większe dostosowanie MZK do potrzeb pasażerów, np. poprzez bieżącą informację o połączeniach (dzięki GPS i hotspotom w autobusach). Mieszkańcy korzystający z aplikacji mobilnych mieliby większy wpływ na sprawy miasta (np. sygnalizacja awarii oświetlenia ulicznego w formie zdjęcia przesłanego z telefonu komórkowego).

Zdaniem Przemysława Drabka, możliwe jest lepsze wykorzystanie potencjału urzędników miejskich poprzez usprawnienie komunikacji wewnętrznej w Ratuszu. Dzięki temu pracownicy będą sprawniej współpracować z szefem, czyli prezydentem miasta.

rok