Na czym polega sztuka negocjacji w biznesie? Jakie są zasady wykorzystania wizerunku własnego i cudzego w mediach społecznościowych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas festiwalu nauki w Cieszynie. Czas zarezerwować sobie miejsce.

Festiwal Nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej to inicjatywa popularno-naukowa zapoczątkowana 11 lat temu, która ma swoje edycje w Żywcu, Olkuszu i w Cieszynie. Nad Olzą odbędzie się już po raz siódmy. Jak podkreśla dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski, przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Cieszyna i powiatu cieszyńskiego.

Uczestnicy tegorocznej edycji dowiedzą się m.in. co odróżnia dobrego negocjatora i na czym polega zasada win-win, co zmieniło się w prawie konsumenckim i jak poradzić sobie z nietrafionym zakupem w internecie oraz jaka przyszłość czeka nas na emeryturze. Festiwalowi towarzyszą wystawy oraz warsztaty. Będzie można poznać technikę szybkiego czytania, nauczyć się, jak zarobić pierwszy milion oraz poznać podstawy tańca mażoretkowego. Do najmłodszych adresowany jest wykład promujący Cieszyński Uniwersytet Dzieci, podczas którego słuchacze udadzą się w podróż po planetach Układu Planetarnego.

 - W trakcie festiwalu każdy miłośnik nauki, niezależnie od wieku i zainteresowań, znajdzie coś dla siebie - zapowiada Magdalena Kot-Radojewska, koordynator wydarzenia. - Do tegorocznej edycji Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprosiła wielu znakomitych prelegentów - pracowników naukowych i ekspertów z całej Polski. Dzięki temu uczestnicy wykładów i warsztatów mogą być pewni, że omawiane zagadnienia prezentowane są z uwzględnieniem najnowszych trendów i osiągnięć z danej dziedziny.

Honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego, a w Cieszynie także Starosta Powiatu Cieszyńskiego i Burmistrz Miasta Cieszyn. Nasz portal jest patronem medialnym festiwalu.

Festiwal Nauki potrwa trzy dni - od 24 do 26 marca 2015 r. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zachęcają do rezerwacji miejsc. Szczegółowy program VII Festiwalu Nauki oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.wsb.edu.pl/festiwalwcieszynie.

bb