Bielskie Gimnazjum nr 15 postanowiło zaprezentować atuty. Nie tylko nowoczesny budynek, świetne zaplecze sportowe, ale także osiągnięcia uczniów. Rodzice, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły dla swojego dziecka, mogą zapoznać się z dorobkiem placówki.

Rodzice oraz uczniowie placówki na własne oczy będą mogli przekonać się, jak wygląda szkoła od podszewki. Już w najbliższy czwartek drzwi Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego przy ul. Cieszyńskiej 385 staną otworem przed każdym zainteresowanym, który poważnie myśli o edukacji. Nauczyciele oraz gimnazjaliści przygotowali, specjalnie na tę okazję, ciekawy program. Szkoła zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 26 marca w godz. 17.00-19.00.

 - Każdy znajdzie coś dla siebie. Nauczyciele są przyjaźnie nastawieni. Dla tych, którzy łakną wiedzy czekają koła zainteresowań, w czasie których solidnie przygotują się do konkursów przedmiotowych. Ci zaś, którzy kochają sztukę, mogą wziąć udział w naborze do zespołu rockowego albo brać udział w konkursach plastycznych czy fotograficznych - mówią trzecioklasiści, których wkrótce czeka egzamin gimnazjalny. - Na szczególną uwagę zasługuje poziom klas sportowych, który z roku na rok jest coraz wyższy - dodają.

Przed wizytą w dniu otwartym, warto zobaczyć filmik przygotowany przez uczniów i nauczycieli wapienickiego gimnazjum. - W trakcie kręcenia miało miejsce wiele zabawnych sytuacji. Przy okazji objawiło się kilka talentów. Chcieliśmy zaprezentować szkołę od jak najlepszej strony. Jej przyjazną atmosferę i ciekawe zajęcia. Mam nadzieję, że choć po części udało nam się tego dokonać. Szkołę tworzą ludzie - podkreśla uczennica, która wzięła udział w nagraniu.

KGO