W parafii św. Brata Alberta w Bielsku-Białej w minioną niedzielę odbył się II Parafialny Piknik Rodzinny pod hasłem „Pan jest pasterzem moim”. Na scenie mogły zaprezentować się lokalne zespoły muzyczne. Gwiazdą pikniku była grupa „Dzień Dobry”.

W bogatym programie artystycznym pikniku znalazły się występy zespołów muzycznych z parafii: Metrum”, „Cantos”, „Magnum” i „Magnetic”. Na scenie zaprezentowały się także zespoły „Włóczykije”, „Instrumental” i „Dzień Dobry”. Dużą atrakcją był pokaz walk rycerskich i rękodzieła wraz z opowieściami o początkach chrześcijaństwa w Polsce.

Do turnieju piłkarskiego o Puchar Proboszcza rozegranego w dwóch grupach wiekowych przystąpiło osiem drużyn z Zespołu Podstawowo-Gimnazjalnego nr 1 przy ul. Norwida. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, które wręczył im ksiądz proboszcz Jan Kieres. Były pokazy udzielania pierwszej pomocy z udziałem Maltańskiej Służby Medycznej oraz gry i konkursy z nagrodami.

 - Celem pikniku jest przybliżenie dobrych wartości chrześcijańskich poprzez zabawę i uśmiech - powiedział nam ks. Wacław Pelczar z parafii św. Brata Alberta.

Tekst i foto: Mirosław Jamro