Bielskie Studio Paula Body & Soul posiada opatentowane instrumenty do przekłuwania uszu wykonane z najwyższej jakości materiałów. - Gwarantujemy precyzyjny, bezpieczny, higieniczny i szybki zabieg w miłej atmosferze jakże ważnej dla waszego dziecka - podkreśla Paulina Matuszewska, właścicielka studia.

 - Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców.  Dlatego też niezmiernie istotnymi kwestiami są: bezpieczeństwo, higiena i komfort podczas zabiegu - mówi Paulina Matuszewska.

Sterylna kasetka

Tradycyjne aparaty do przekłuwania uszu nie są przystosowane do sterylizacji i nie można ich w pełni zdezynfekować, choć przednia część aparatu ma bezpośredni kontakt z uszami wielu klientów (często podczas zabiegu ma styczność z krwią). Przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym. Naruszamy strukturę tkanki i może pojawić się krew. Nawet jeżeli aparat przetarty jest 70 proc. spirytusem i nie widać śladów krwi, wirus zapalenia wątroby typu B lub C (żółtaczka) może przetrwać nawet ponad tydzień. Istnieje więc bardzo duże niebezpieczeństwo zarażenia się wirusami żółtaczki lub HIV.

W Studio Paula Body & Soul część aparatu do przekłuwania uszu mająca kontakt ze skórą zastąpiona została przez jednorazową, sterylną kasetę z kolczykiem. - Zakażenie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ kasetka z kolczykiem jest jednorazowa i wyrzuca się ją natychmiast po zabiegu - podkreśla nasza rozmówczyni.

Uwaga na nikiel

Pani Paulina przestrzega rodziców dzieci, by nie narażały pociech na działanie wyrobów zawierających nikiel, który często powoduje uczulenia. - Plastik medyczny to jedyny materiał na świecie stosowany do przekłuwania uszu, który nie zawiera niklu. Dlatego rekomendujemy go dzieciom i dorosłym jako produkt całkowicie bezpieczny dla skóry. Co ważne, kolczyki z plastiku ważą o połowę mniej niż kolczyki ze stali nierdzewnej i nie obciążają świeżej rany po przekłuciu.

 - Dermatolodzy przestrzegają przed noszeniem złotych kolczyków w początkowym okresie gojenia rany - podkreśla Paulina Matuszewska. - Mamy najlepsze rozwiązanie - złoty tytan. Widoczna część kolczyka pokryta jest złotym kolorem, natomiast część bezpośrednio stykająca się ze skórą wykonana jest z czystego tytanu klasy medycznej. Podobnie wykonane są kolczyki z powłoką w kolorze srebra - srebrny tytan. Całkowicie bezpieczne pod względem medycznym są kolczyki w całości stworzone z czystego medycznego tytanu - naturalny tytan.

W ofercie Studia Paula Body & Soul znajdziemy szeroki wybór biżuterii z plastiku medycznego i tytanu, a także bogatą ofertę kolczyków pozabiegowych w pięknych opakowaniach, idealnych na prezent (w cenie 100-200 zł). Za przebicie uszu kolczykami wykonanymi ze stali chirurgicznej zapłacimy 50 zł, z plastiku medycznego - od 80 do 100 zł, a kolczykami wykonanymi z tytanu - od 100 do 150 zł.

Dwie dziurki - jedno przekłucie

Bywa, że dziecko po przekłuciu jednego ucha nie chce już przekłuć drugiego. Paulina Matuszewska znalazła na to sposób - szybkie i sprawne przebicie obu dziurek.

Nasza rozmówczyni podkreśla, że bardzo ważne jest, by do przekłuwania uszu stosować kolczyki o nieco grubszych sztyftach niż w zwykłych kolczykach. Dlaczego? - Po wyjęciu kolczyka sześć tygodni od przekłucia, dziurka natychmiast się kurczy. Grubszy sztyft stanowi dodatkowy margines bezpieczeństwa. Można z łatwością założyć zwykły kolczyk, nie narażając delikatnych ścianek dziurki na podrażnienie i infekcję - tłumaczy ekspertka.

Lepsze gojenie rany zapewnia opatentowana zatyczka firmy Blomdahl. Zatrzymuje się ona na blokadzie umieszczonej na sztyfcie, całkowicie zasłaniając jego ostrą końcówkę. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha i nie można jej docisnąć, dzięki temu powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia.

O tym, w jakim wieku przekłuć uszy dziecku decydują jego rodzice. - W wieku przedszkolnym dziewczynki same proszą o kolczyki, widząc je u swoich koleżanek - zauważa Paulina Matuszewska. Najlepszym czasem na przeprowadzenie takiego zabiegu jest okres od późnej wiosny do wczesnej jesieni.

Studio Paula Body & Soul mieści się przy ul. Zielonej w Bielsku-Białej. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.studiopaula.pl.

Artykuł sponsorowany

Foto: Studio Paula Body & Soul