Nowe uprawnienia prezydenta miasta


2015-08-25, 12:32  |  komentarzy (57)

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Miejska Bielska-Białej upoważniła prezydenta miasta do ustalania wysokości opłat za korzystanie z szaletów miejskich. Przewodniczący Jarosław Klimaszewski pogratulował prezydentowi Jackowi Krywultowi nowych uprawnień.

Zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej, organem właściwym do ustalania wysokości cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej jednostek samorządu terytorialnego jest Rada Miejska. Kompetencje w tym zakresie rada może jednak powierzyć prezydentowi miasta.

Z takiej możliwości ustawowej skorzystali dziś bielscy radni, którzy przekazali prezydentowi Jackowi Krywultowi uprawnienia do ustalania wysokości opłat w szaletach. Rada Miejska była w tej sprawie jednomyślna. Przewodniczący rady Jarosław Klimaszewski pogratulował prezydentowi nowych uprawnień. Przypomnijmy, że Bielsko-Biała wzbogaci się wkrótce o cztery nowoczesne szalety publiczne. W tym roku powstaną dwa, a dwa kolejne zostaną zbudowane w przyszłym roku, o czym informowaliśmy w artykule Milion złotych na toalety miejskie.

rok

Artykuł wyświetlono 4004 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-24
Pół miasta bez przystanku
MZK zapewnia, że godziny kursowania autobusów są uzgodnione z zakładami pracy, co w pełni zaspokaja potrzeby komunikacyjne pracowników. W trosce o pasażerów przewoźnik planuje uruchomienie dodatkowego przystanku przy Warszawskiej.
więcej
2017-08-24
Będzie prywatyzacja bielskiej Thermy?
Jeszcze w 2015 radni wyrazili zgodę na podjęcie działań zmierzających do sprzedaży PK Therma. Teraz miasto zleciło przygotowanie operatu wartości przedsiębiorstwa. Czy są to przygotowania do prywatyzacji firmy dostarczającej ciepło do bielskich domów?
więcej
2017-08-24
Udają policjantów tropiących oszustów
W Bielsku-Białej pojawili się fałszywi policjanci. Kontaktują się z wytypowanymi osobami, twierdząc, że pracują nad sprawą fałszerstwa dowodów osobistych i wyłudzania kredytów. Informują, że oszczędności zgromadzone w bankach są zagrożone.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Bielszczanin 2015-10-08 13:10
Został rozpisany projekt pomnika Jacka Krywulta jako jedynego prezydenta w kraju który ustala stawki w wc, projekt ma uwzględniać prezydenta na sedesie, i ma być umiejscowiony przed ratuszem w Bielsku-Białej jako dowód największego osiągnięcia prezydenta
Ukryty 2015-09-03 11:10
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - O_01 2015-08-27 07:12
Ha! Jako dodatek dopiszę tekst, na który natknąłem się przed chwilą na FB: Błogosławiony ten, który śmieje się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia!
niezarejestrowany - O_01 2015-08-27 07:01
@Adaryba - cóż, artykuł utrzymany w lekkim tonie - podobnie jak i wypowiedź p. Klimaszewskiego. Nikt nie mówił, że mamy być śmiertelnie poważni i nie żartować, nie mieć dystansu do samych siebie. Pikanterii dodaje fakt zilustrowania artykułu zdjęciem osób bijących brawo - co absolutnie nie miało miejsca, jako że zdjęcie pochodzi z zupełnie innej sesji rady. Poczucie humoru autora artykułu jednak w tym widać. Trzeba to docenić, bo troszkę się napracował szperając w archiwach twardego dysku, aby odpowiednio dobrać fotkę.Tak, czy siak, szalety miejskie są potrzebne - inna sprawa, czy za kasę, za którą można wybudować domek jednorodzinny? Tu widziałbym pole do dyskusji.
niezarejestrowany - cynik 2015-08-26 21:42
@Adrianopulos masz rację. Miasto musi się rozwijać.
Może takie hasło promocyjne - " Miasto marmurowych szaletów - u nas wysikasz się więcej, za więcej".
niezarejestrowany - Pimp my sedes 2015-08-26 19:53
lotny geniusz - jeden kasztelan
niezarejestrowany - król Sedesów 2015-08-26 19:52
duży wąs - dwa kasztelany
niezarejestrowany - mateusz bb 2015-08-26 15:48
do tego się prezydent bielska akurat najbardziej nadaje ciekawe czy będzie też miał uprawnienia do pobierania opłat od użytkowników...
niezarejestrowany - Adrianopulos 2015-08-26 11:26
Wy tylko potraficie narzekać chyba dobrze że powstają nowoczesne publiczne toalety to jest dla was A wy tylko narzekacie ze za drogo że głupie ogarnijcie się miasto musi się rozwijac
niezarejestrowany - obywatel 2015-08-26 10:32
Jak może s..cz kosztować 250 tys. zł. Prokurator już został powiadomiony. ?
niezarejestrowany - sss 2015-08-26 09:53
Adaryba, a przypomnij mi, proszę, na kogo głosowałaś w tych wyborach?
Ukryty 2015-08-26 09:39
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - popek 2015-08-26 08:47
4 szalety za 1 mln zł ... czyli lekko 250 tyś na szalet .... to z czego one będą srebro, złoto ? Przecież za tyle to można dom wybudować ...a nie szalet ... trochę te inwestycje miejskie takie dziwne ... ale pewnie "swoi" muszą zarobić
Ukryty 2015-08-26 08:07
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Ukryty 2015-08-26 08:00
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Adaryba 2015-08-26 06:50
Ubawiłam się setnie i czytając artykuł i komentarze pod nim.
Dziękuję za tą poranną porcję zabawy.
I p. Klimaszewski i jego pryncypał są siebie warci.
Cóż Bielsko to już tylko grajd
Podpisuję się pod babką klozetową i ggg
niezarejestrowany - Qrwa 2015-08-26 06:46
Ukochany prezydent wie co to papier toaletowy- więc psiada wiedzę z materiałoznawsta, wie co oznacza na drzwiach kółko, a co trójkąt? - znaczy to, że również geometrię przyswaja- więc stosowne kwalifikacje posiada. Mam radę jak na tym biznesie zarobić! Przedzielić męski kibel na dwa pomieszczenia z pisuarami i prowadzące do nich drzwi pod trójkątem opatrzyć napisami- sikanie dla panów z krótkimi ciulkami - 2 zł a drugie ' sikanie dla panów z długimi ciulkami" - 5 zł. Posadzić przed drzwiami fajną panienkę i- kasować 5+5+5+5 itd. Ryzyko??? Chyba, że któryś z panów będzie ślepy.
niezarejestrowany - Strzelec 2015-08-25 23:52
W końcu właściwe uprawnienia dla właściwego człowieka. Tylko czy aby dla niego to za skomplikowane ? Może powołać paru doradców ?
niezarejestrowany - ale jaja 2015-08-25 21:54
Kibel Komando pod władzą naszego ukochanego, wielce umiłowanego emeryckiego wąsacza! Bielsko nigdy jeszcze takim pośmiewiskiem nie było, jak za tej kadencji. Wstyd Panie Jacku, kończ waść, bo czas mija. Nie szkoda czasu na siedzenie za biurkiem i niszczenie sobie resztek reputacji?
niezarejestrowany - pan kleks 2015-08-25 21:51
Klimas jeszcze lepszy od wąsacza.Pewnie marzy już o miejscu wąsacza.
niezarejestrowany - Andrzej 2015-08-25 21:48
Abstrahując od tego nowego uprawnienia, stajemy się pośmiewiskiem - prowincją pełną gębą. Miasto, ktore kiedyś słynęło z przemysłu i architektury, schodzi na psy ...
niezarejestrowany - Nyksy 2015-08-25 20:45
Kimirvult otrzyma złoty laur kompetencji :)
aniol 2015-08-25 19:05
Wiwat Starszy szaletowy J.K. gratulacje
niezarejestrowany - panna fruzia 2015-08-25 18:50
emerycie, o innych sprawach przeczytasz w magazynie samorządowym, kronice, na stronie ratusza abo usłyszysz w ukochanym kasztelańskim radyjku. Cierpliwości
niezarejestrowany - emeryt 2015-08-25 17:46
Według bielsko.biala.pl to była jedyna i najważniejsza sprawa, którą zajmowała sie Rada na dzisiejszym posiedzeniu. GRATULUJĘ panie redaktorze !!!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda