Żyjesz w ciągłym biegu, nieregularnie się odżywiasz, często towarzyszy ci stres i napięcie? To wszystko może prowadzić do zaburzenia równowagi w organizmie, a w efekcie do schorzeń przewlekłych. Co więcej, ogólne badania mogą nie wykazać niepokojących zmian, zwłaszcza, że wiele chorób rozwija się bezobjawowo.

Na skuteczne wykrywanie chorób oraz tendencji do zachorowań pozwala analiza pierwiastkowa włosa - nowoczesne badanie oparte na analizie 28 pierwiastków znajdujących się w naszym organizmie. Po przeprowadzeniu testu można trafnie określić poziom minerałów i ustalić zaburzenia równowagi wewnętrznej na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.

EHA - co to takiego?

Elemental Hair Analysis (w skrócie EHA), czyli analiza pierwiastkowa włosa to sprawdzona i skuteczna metoda diagnozy naszego stanu zdrowia pozwalająca na wykrywanie chorób, które we wczesnej fazie rozwoju nie wykazują widocznych objawów. Podczas badania sprawdzany jest poziom 28 różnych pierwiastków w naszym organizmie. Ich dobór nie jest jednak przypadkowy. Są to pierwiastki, które odgrywają najważniejszą rolę w zdiagnozowaniu wielu problemów, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste oraz tendencji do zachorowań. Po dokonaniu analizy dowiemy się, jaki jest poziom stężenia minerałów odżywczych i trujących w organizmie oraz jakie są ich wzajemne proporcje.

Skutki nadmiarów i niedoborów pierwiastków

Zarówno nadmiary, jak i niedobory pewnych pierwiastków w organizmie wpływają na siebie wzajemnie. Każda zmiana wartości ma swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu podsystemów organizmu: układu nerwowego, pokarmowego czy hormonalnego. Uboga w witaminy i mikroelementy dieta, stres i szybkie tempo życia zaburzają równowagę pierwiastkową organizmu.

Stan niedoborów i nadmiarów w organizmie, który utrzymuje się przed dłuższy czas, prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dalszej perspektywie skutkują rozwojem przewlekłych chorób. Aby jednak móc dostarczyć organizmowi odpowiednich substancji odżywczych i wyrównać proporcje pierwiastków, trzeba poznać dokładnie potrzeby swojego organizmu, a to można stwierdzić po wykonaniu EHA.

EHA a badanie krwi

W medycynie klasycznej podstawowym badaniem jest morfologia. Badanie krwi służy identyfikacji wielu chorób, analizie oraz śledzeniu ich przebiegu. Nie można jednak na podstawie jego wyników określić stanu odżywienia organizmu. Po pierwsze dlatego, że stężenie mikroelementów we krwi jest zmienne w zależności od pory badania czy zjedzonego posiłku. Po drugie, we krwi działają pewne mechanizmy, które wyrównują ilość pierwiastków kosztem ich ilości występującej w tkankach. Z tych m.in. powodów wykrywanie chorób na podstawie samej analizy wyników morfologii jest utrudnione. Co więcej, dobre wyniki morfologii mogą uśpić naszą czujność, podczas gdy stężenie niezbędnych do życia minerałów będzie daleko odbiegało od normy.

Przewagą testu EHA nad badaniem krwi jest fakt, że pozwala trafnie ocenić stan odżywienia naszego organizmu na przestrzeni wielu tygodni, a nie danego dnia, w którym przeprowadzony został test. Ilość biopierwiastków zawartych we włosach jest większa niż we krwi, dlatego takie badanie dostarcza dokładniejszych i rzetelniejszych informacji. Ponadto włosy rosną średnio 1 cm na miesiąc. Dlatego chwilowa zmiana stanu zdrowia czy choroba nie wpływa istotnie na wynik badania.

Wykrywanie chorób przez analizę pierwiastkową włosa jest zatem bardziej precyzyjne. Pozwala sprawdzić aktualny stan minerałów w organizmie, wskazując na ich niedobory oraz nadmiary. Po wykonaniu badania możemy stwierdzić, jak bardzo zachwiana została równowaga wewnętrzna, a następnie zastosować odpowiednią suplementację witaminowo-mikroelementową oraz dietę, która pomoże przeciwdziałać takim tendencjom.

Dla kogo EHA?

Analiza pierwiastkowa włosa jest badaniem dla:
● osób, które odżywiają się nieregularnie i chciałyby zadbać o swoje zdrowie,
● sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki,
● osób, którym dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów,
● tych, którzy chcą sprawdzić, jak dotychczasowy styl życia wpływa na ich organizm,
● osób żyjących w ciągłym stresie i napięciu,
● osób zmagających się z różnymi dolegliwościami, których źródło jest nie do końca wyjaśnione i które rzadko przechodzą badania profilaktyczne.

Wykrywanie chorób przez analizę pierwiastkową włosa to metoda nieinwazyjna, pozwalająca sprawdzić, w jakiej kondycji jest nasz organizm, bezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Korzyści wynikające z przeprowadzenia testu

Badanie EHA pozwala trafnie określić zarówno niedobór, jak i nadmiar konkretnych pierwiastków w naszym organizmie. Najważniejsze zalety przeprowadzenia badania to:

● określenie metabolicznych skłonności, a następnie możliwość ich skorygowania,
● zrozumienie wielu objawów oraz biochemicznych trendów, które mają związek z odżywianiem,
● zbadanie aktywności poszczególnych organów oraz gruczołów,
● określenie stopnia obciążenia organizmu metalami ciężkimi, które niszczą organizm,
● odnalezienie skłonności i trendów w rozwoju wielu schorzeń,
● określenie stopnia tolerancji węglowodanów,
● stworzenie wzorców stresu psychicznego,
● zbadanie stanu autonomicznego systemu nerwowego i wskazanie przyczyn jego nieprawidłowego funkcjonowania.

Jak przeprowadzić badanie

Zestaw badań należy zamówić na stronie www.lifelinediag.eu/zamowienie, a następnie wypełnić ankietę dotyczącą istotnych kwestii badania oraz pobrać próbkę włosów. Badanie można przeprowadzić samodzielnie. Aby wyniki testu były miarodajne, trzeba jednak pamiętać o tym, że:
● pasmo należy wyciąć ostrymi nożyczkami przy skórze głowy (do analizy nadaje się tylko 1,5 cm kosmyka, mierząc od skóry głowy),
● włosy powinny być objętości jednej płaskiej łyżki i ważyć 300-400 mg, dlatego pobieranie trzeba najczęściej powtórzyć 2-3 razy,
● kosmyk do badania nie powinien być ondulowany ani farbowany,
● 24 godziny przed pobraniem próbki nie należy myć włosów szamponem zawierającym cynk, selen czy ołów.

Po pobraniu materiału należy go wysłać do laboratorium, skąd po upływie 3-4 tygodni powinniśmy otrzymać wyniki badań.

Analiza pierwiastkowa włosa - sprawdź, w jakiej jesteś kondycji

Odpowiedni skład pierwiastkowy odpowiada za równowagę całego organizmu, a jego niedobory mogą prowadzić do wielu chorób, takich jak cukrzyca czy zaburzenia perystaltyki jelit. Wykrywanie chorób przez analizę pierwiastkową włosa pozwala znaleźć przyczynę zaburzeń na wczesnym etapie, postawić na dietę i właściwy styl życia, by w przyszłości ustrzec się przed wieloma przewlekłymi chorobami.

Więcej informacji na temat analizy pierwiastkowej włosa można znaleźć na stronie www.lifelinediag.eu. 

Artykuł sponsorowany