Cena ubezpieczenia OC w Polsce rośnie, szczególnie od początku 2015 roku. Ubezpieczenie zawsze było sporym wydatkiem dla przeciętnego kierowcy, który teraz będzie zwracał jeszcze większą uwagę na jego koszt.

Coraz więcej osób nie wymaga już od oferty dużo więcej niż tego, by była przystępna cenowo. Dodatkowe pakiety usług schodzą na dalszy plan. Marketingowcy w firmach ubezpieczeniowych dwoją się i troją, by sprzedać różne inne usługi wraz z OC. I choć takie rozwiązania także bywają warte uwagi, nic tak bardzo nie przyciąga właścicieli aut jak niska cena.

Komu niskie OC?

W najlepszej sytuacji są doświadczeni kierowcy, którzy za każdy rok bezszkodowej jazdy otrzymują ok. 10 proc. zniżki w ubezpieczeniu OC. Najczęściej dochodzi do 60 proc. zniżki po sześciu latach jazdy, po czym stawka utrzymuje się przez kolejne lata. Jest to naprawdę duży upust w stosunku do początkowej ceny. W najgorszej sytuacji są młode osoby, kupujące po raz pierwszy samochód. Dla uzyskania obniżki OC uciekają się do różnych metod. Rejestrują samochód po części na inną osobę lub całkowicie rezygnują z tego, by ich nazwisko widniało w dowodzie rejestracyjnym, płacąc tylko za auto. Metod na obniżenie kosztów OC pojawia się coraz więcej.

Gdzie szukać dobrej oferty?

Przy wyborze naprawdę taniego OC, które zaspokoi oczekiwania przy szybujących w górę cenach ofert, konieczne staje się sprawdzenie aktualnie dostępnych możliwości kupna polisy pod konkretny model samochodu. Aby nie tracić czasu na rozmowy z przedstawicielami towarzystw ubezpieczeniowych, można porównać oferty szybko przez internet. Jeśli chodzi o ceny, dzięki tej porównywarce OC samochodu można sprawdzić najkorzystniejsze pakiety i wybrać najlepszy.

Jakie jest ryzyko korzystania z narzędzi internetowych? Praktycznie żadne. Co więcej, można natrafić na dodatkowe promocje i rabaty, o których nie powiedzianoby w okienku. Eksperci od ubezpieczeń polecają nie tylko porównywanie, ale i kupowanie polis przez internet, właśnie ze względu na zniżki, z jakimi to się łączy.

Kłopotliwe OC - gdzie leży problem?

Ostatnie podwyżki na rynku OC i AC związane były z zaniżaniem cen, którego dopuszczali się ubezpieczyciele na przestrzeni minionych lat. Firmy konkurowały ze sobą jedynie cenowo i w wielu przypadkach przyciągały nowych klientów nie myśląc o tym, jakie skutki wywoła to na rynkach ubezpieczeń. Niestety, ceny OC poszły w górę w związku z dużą liczbą wypadków na drogach i wypłatą odszkodowań. Dla Polaków, przyzwyczajonych do określonych kosztów ponoszonych na OC, nowe stawki mogą być szokiem cenowym.

Jeżeli nie chcesz już teraz przepłacać, przeczytaj więcej o OC i bądź przygotowany na nowe informacje, które mogą się w tej sprawie pojawić. Jako eksperci prosimy Cię, byś pamiętał o szczegółowym porównywaniu ofert i sam potrafił wybrać, co jest dla Ciebie najbardziej korzystne.

Artykuł sponsorowany