W minioną sobotę w kuli sferycznej przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej odbyła się impreza mikołajkowa dla kilkudziesięciu podopiecznych Stowarzyszenia Aktywnych Polaków. Pomogli sponsorzy, a GRH Beskidy zapewniła Mikołajowi obstawę.

W imprezie uczestniczyło blisko 40 dzieci z rodzin wielodzietnych czy ubogich. Najpierw dzieciaki wzięły udział w warsztatach zdobienia pierników, a następnie pod okiem fachowców same ozdobiły świątecznie ciasteczka. Każdy maluch otrzymał od Mikołaja prezent. W zamian dzieci musiały przyrzec w obecności rodziców, że poprawią swoje zachowanie i będą grzeczniejsze, bo z niektórymi to różnie bywa.

 - Mikołajki są imprezą organizowaną przez nas cyklicznie - mówi Łukasz Ochodek ze Stowarzyszenia Aktywnych Polaków. - Chcemy, aby w szarości codziennego dnia na  twarzach dzieci pojawił się uśmiech, co jest dla nas największą zapłatą i satysfakcją.

Większość inicjatyw Stowarzyszenia Aktywnych Polaków, które jest jedną z organizacji pozarządowych (NGO), wspierają firmy i osoby prywatne. Za „obstawę” Mikołaja podczas imprezy w kuli sferycznej znajdującej się koło galerii Tesco przy ul. Warszawskiej dodatkowo odpowiadała GRH Beskidy ((Biuro Ochrony Mikołaja).

bb