Z inicjatywy stowarzyszenia Niezależni.BB. przy ul. Agrestowej nieopodal ronda Hulanka w Bielsku-Białej pojawił się dziś pierwszy baner ostrzegający bielszczan przed smogiem. Będą też kolejne. Pieniądze na druk banerów pochodzą ze zbiórki społecznej.

Drugi baner o tej samej treści umieszony został na ogrodzeniu posesji przy ul. Cieszyńskiej, a kolejne zobaczymy w innych dzielnicach miasta. Inicjatorem akcji banerowej na rzecz walki z niską emisją jest Stowarzyszenie Niezależni.BB. Celem akcji jest uświadomienie bielszczan o szkodliwości smogu.

Pieniądze na druk banerów pochodzą ze zbiórki prowadzonej za pomocą portalu zbiórka.pl. - Wyniki finansowe zbiórki nie są jak dotąd najlepsze, ale dzięki pomocy drukarni powstała pierwsza partia banerów. Ludzie chętnie udostępniają ogrodzenia swoich posesji, abyśmy mogli umieścić banery - przyznała prezes stowarzyszenia Niezależni.BB Małgorzata Zarębska.

W trakcie dzisiejszej akcji na ul. Agrestowej komin pobliskiego budynku mieszkalnego emitował charakterystyczny "siwy dym". Powiadomiona o tym Straż Miejska obiecała interwencję. Radna Zarębska zapowiedziała demonstrację antysmogową, która odbędzie się w niedzielę, 26 lutego obok pomnika Reksia przy ul. 11 Listopada.

rok