Mówią o nim "Sinatra w trampkach"


2017-02-17, 14:00  |  komentarzy (0)

Czasem jest określany nadzieją muzyki jazzowej lub, według BBC, najpopularniejszym brytyjskim muzykiem jazzowym w historii. „Beckham jazzu” oraz „Sinatra w trampkach”, czyli Jamie Cullum będzie największą gwiazdą tegorocznej Zadymki. Bilety wyprzedane!

Od dwóch lat ostatni koncert Zadymki odbywa się z udziałem największych gwiazd i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w jednej z najnowocześniejszych i najlepszych sal koncertowych świata. Gwiazdą finału tegorocznego LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej będzie Jamie Cullum, najpopularniejszy brytyjski muzyk jazzowy, pianista, gitarzysta i perkusista, laureat nagrody Grammy i dwóch Złotych Globów.

Określany „bijącym sercem jazzu” „Beckhamem jazzu” czy „Sinatrą w trampkach”, Jamie Cullum wykonuje własne kompozycje oraz covery innych wykonawców, sięga w różne muzyczne regiony i dlatego jego muzyka określana jest często jako jazz/pop lub crossover. Swój pierwszy album "Heard It All before" nagrał w wieku 19 lat. Np. za kompozycję "Gran Torino" z filmu Clinta Eastwooda w 2009 roku otrzymał nominację do Złotego Globu. W sumie na koncie ma siedem albumów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Jamie Cullum wraz z zespołem wystąpi w niedzielę, 26 lutego 2017 o godz. 18.00 w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pełni rolę ambasadora kulturalnego reprezentującego Polskę na międzynarodowej scenie artystycznej. Zespół zrealizował ponad 200 nagrań dla wielu renomowanych wytwórni, występował niemal we wszystkich krajach Europy, a także na innych kontynentach, współpracując z wieloma znakomitymi dyrygentami, solistami i kompozytorami. Na Zadymce orkiestrą kierować będzie dyrygent Alexander Humala.

LOTOS Jazz Festival 19. Bielska Zadymka Jazzowa odbędzie się w dniach od 20 do 26 lutego 2017 roku w Bielsku-Białej i Katowicach. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Zadymki. Więcej informacji o bielskim festiwalu znajdziesz na www.zadymka.pl.

Dla Czytelników mamy cztery bezpłatne wejściówki na koncert w klubie Klimat (22 lutego godz. 19.00) - Jane Monheit, The Songbook Sessions: Ella Fitzgerald (polska premiera płyty) oraz Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape (europejska premiera płyty).

Zasady konkursu

1.Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Kto będzie gwiazdą Gali Zadymki w sali NOSPR?
2.W temacie maila należy wpisać: Zadymka.
3.O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4.Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5.Osoby które wygrają zostaną poinformowane drogą telefoniczną w dniu 20.02 do godz.16.00.
6.Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.

bb

Artykuł wyświetlono 3355 razy


Galeria:Najnowsze artykuły:
2017-04-24
Potrącenie pieszej na przejściu - foto
Około południa na przejściu dla pieszych na ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej doszło do potrącenia kobiety. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowaną do szpitala.
więcej
2017-04-24
Zagłada bielskich Żydów
Esesmani i gestapowcy chętnie do Bielitz przyjeżdżali i to nie tylko w celach służbowych: miasto kusiło swymi sklepami, kawiarniami, nocnymi barami. Z punktu widzenia nazistów miało jeszcze jedną zaletę: było Judenfrei, czyli wolne od Żydów.
więcej
2017-04-24
Miasto ma pieniądze na wielki wyścig
W lipcu ulicami Bielska-Białej przejedzie Tour de Pologne. Kolarze wjadą do naszego miasta od Pisarzowic i udadzą się do Szczyrku, gdzie będzie meta etapu. Współorganizacja lotnej premii na bielskich ulicach kosztować będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic