Remont drogi do kolejki na Szyndzielnię


2017-02-17, 10:04  |  komentarzy (21)

W najbliższych tygodniach urzędnicy miejscy podejmą decyzję w sprawie koncepcji rozbudowy górnego odcinka al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. O podjęcie działań apelowali na ostatniej sesji radni PiS. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 12 mln zł.

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej o złym stanie drogi oraz chodnika prowadzącego z parkingu przy ul. Karbowej do dolnej stacji kolei linowej na Szyndzielnię mówili Roman Matyja i Karol Markowski. Radni PiS uważają, że remont tego fragmentu al. Armii Krajowej jest niezbędny ze względu na dobiegająca końca modernizację kolejki, która stanowi atrakcję dla turystów odwiedzających nasze miasto.

Na wniosek radnych odpowiedział teraz pisemne wiceprezydent Lubomir Zawierucha. Urzędnik poinformował, że Miejski Zarząd Dróg opracował w ub. roku wielowariantową koncepcję projektową, która będzie przedmiotem rozważań na spotkaniu kierownictwa Urzędu Miejskiego. - MZD zleci projekt budowlany na rozbudowę tego odcinka al. Armii Krajowej po akceptacji wariantu wynikowego - tłumaczy zastępca prezydenta Jacka Krywulta. Szacunkowy koszt inwestycji to 12 mln zł wraz z kosztami wykupu gruntów pod drogę w większości od Lasów Państwowych.

bak

Artykuł wyświetlono 4950 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - kupa 2017-02-21 14:06
TURYSTA - parking pod halą jest otwarty m.,in w zimie aby obłsugiwać narciarzy tak licznie przybywających do naszego wspaniałego ośrodka narciarskiego w kórym nie można napić się herbaty na stoku.
niezarejestrowany - nie bredzic 2017-02-18 08:17
Kasztelan mieszka vis a vis szpitala, a mowimy o odcinku od Karbowej. Ludzie, ogarnijcie sie......
niezarejestrowany - kris 2017-02-18 07:57
No skoro kasztelan tam mieszka to nie dziwic sie ze 12mln za 1km. 11,5 mln za teren od siebie odkupi a 0,5mln koszt drogi. Tak sie robi u nas inwestycje. Ubikacje za 290 tys a nawet nie ma tam zlotych klamek I nie leje sie z kranu jack daniels
niezarejestrowany - turysta 2017-02-17 20:16
Muka lecz jest problem poniewarz parking pod hala w soboty i niedziele jest zamkniety ,pytam sie dlaczego miasto nie chce zarobic na tym parkingu ..
niezarejestrowany - ferd 2017-02-17 19:16
pierwsze droga a potem pewnie wielki parking pod kolejka i betonowanie wejdzie w gory. mysle ze najlepiej niech zbuduja droge asfaltowa wprost na szyndzielnie
niezarejestrowany - muka 2017-02-17 15:59
Adamsky - parkingi już nie zarobią bo jest parking pod halą :P
niezarejestrowany - fata 2017-02-17 15:55
W najbliższych tygodniach urzędnicy miejscy podejmą decyzję, czyli w maju , potem będą szukać kilka miesięcy wykonawcy
niezarejestrowany - Adamsky 2017-02-17 15:51
Taaaaa, wyremontują drogę i postawią... zakaz wjazdu :) jak obecnie? Żeby okoliczne płatne parkingi mogły sobie zarobić? ot, dowcipnisie!
niezarejestrowany - kiszka 2017-02-17 15:40
lol ciekawy pomysł :) Bardzo ciekawy :)
niezarejestrowany - lol 2017-02-17 15:32
12 mln to cena z tunelem pod Szyndzielnią czy może z cena na zasadzie 30% dla wykonawcy 70% dla ....?
niezarejestrowany - lol 2017-02-17 15:30
a można by uruchomić zabytkowy tramwaj od parkingu do stacji kolejki? Mała inwestycja a atrakcja niemała
niezarejestrowany - śierdzący paputek 2017-02-17 15:20
monk - chyba nie wiesz co mówisz :)
niezarejestrowany - monk 2017-02-17 15:12
Do śmierdzący paputek: Kto ma szkołę ten ma lżej.
niezarejestrowany - BBik 2017-02-17 14:53
Tam ma powstać krótki odcinek autostrady !?
niezarejestrowany - Śmierdzący Paputek 2017-02-17 13:03
Ta droga jest ważna wszak mieszka przy niej ponoć sam wódz wioski !!!
niezarejestrowany - svzd f 2017-02-17 12:46
12mln zł za drogę a w tym zapewne - 2 pasy ruchu, brak chodnika, brak drogi rowerowej, pobocze utwardzone
niezarejestrowany - Imperium Marnotrawstwa 2017-02-17 12:31
Skoro kible są po 300 tysięcy to 1 km musi drogi kosztować!
niezarejestrowany - bielszczanin 2017-02-17 12:04
Są chyba pilniejsze inwestycje.
Vixen13 2017-02-17 11:35
Ja zrobie za 6 baniek. Wynajme paru silnych chlopow, sprzet i szybko sie uwiniemy.
niezarejestrowany - Ak mieszkaniec 2017-02-17 11:10
12 mil za kawałek drogi ??? XD phahahahah xD
niezarejestrowany - ma się gest 2017-02-17 11:08
1km drogi za 12 mln złotych???????????????????????????????
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda