Bielscy muzycy robią widowisko!


2017-02-17, 12:00  |  komentarzy (0)

Wszystkie trzy koncerty ubiegłorocznego Festiwalu Muzyki Crossover spotkały się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Sukces zachęcił autorów tego projektu, pochodzących z Bielska-Białej muzyków tria The ThreeX, do zorganizowania drugiej edycji. Podajemy PROGRAM!

Crossover to muzyka łącząca wiele stylistyk, wykraczająca poza ramy jednego gatunku, zawierająca różne formy sztuki. Pomysłodawcami festiwalu prezentującego najróżniejsze style muzyczne są pochodzący z Bielska-Białej artyści z tria The ThreeX. Pierwsza edycja Festiwalu Muzyki Crossover odbyła się w kwietniu ub. roku  i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem bielskiej publiczności. To widowisko na światowym poziomie.

Obecnie trwają przygotowania do drugiej odsłony festiwalu z udziałem artystów o europejskiej i światowej renomie. Obok zespołu The ThreeX wystąpią: zespół folkowy Tekla Klebetnica i trio akordeonowe Motion Trio z Polski oraz genialny multiinstrumentalista Adam Ben Ezra z Izraela. Koncerty odbędą się w sali szkoły muzycznej, na zamku Sułkowskich oraz w BCK. Festiwalowi towarzyszyć będą imprezy w klubie jazzowym Metrum przy ul. Partyzantów. (więcej informacji znajdziesz TUTAJ).

PROGRAM FESTIWALU

23 marca godz. 19:00
Tekla Klebetnica / The ThreeX
Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, ul. Stanisława Wyspiańskiego 5a

24 marca godz. 19:00
Adam Ben Ezra
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej - zamek Sułkowskich (atrium), ul. Wzgórze 16

25 marca godz. 19:00
Motion Trio
Bielskie Centrum Kultury ul. Juliusza Słowackiego 27

Tekla Klebetnica to zespół folkowy, który wykonuje muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. Grupa chętnie wykracza poza standardowe ramy, bawi się muzyką, stylami i gatunkami, łącząc tradycyjny folklor z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu. Po zdobyciu drugiej nagrody w programie Mam Talent, ich kariera nabrała tempa, a działalność koncertowa przybrała międzynarodowy charakter. Koncerty Tekli cieszyły się popularnością w wielu krajach Europy, a także w tak odległych miejscach, jak USA, Mołdawia, Jordania, Gruzja czy Uzbekistan.

Trio The ThreeX wystąpi na koncercie otwierającym drugą edycję, dołączając na scenie do Tekli Klebetnicy. Zespół zawsze był blisko związany z Bielsko-Białą. Swoje pierwsze eksperymenty z innymi stylistykami i gatunkami prezentował właśnie przed bielską publicznością. W trakcie studiów na wiedeńskim uniwersytecie muzycznym muzycy sięgali coraz chętniej do innych gatunków i form sztuki, tworząc pierwsze kompletne programy muzyczno-komediowe. Obecnie występują ponad 50 razy w roku w salach koncertowych Europy, Azji i Ameryki Południowej. Trio jest laureatem „Ikara” za osiągniecia artystyczne w 2016 roku.

Adam Ben Ezra to fenomen kontrabasu, który na scenie tworzy jednoosobowe show pełne nowatorskich technik wykonawczych, wyszukanych interpretacji oraz całej palety muzycznych stylów. Wspaniałą sceniczną energią zaraża kolejnych fanów na całym świecie. Podczas występów artysta bez najmniejszego przestoju zasiada do kolejnych instrumentów. Używając przemyślanej kombinacji efektów i pedałów, zapętla kolejne muzyczne sekwencje, uzyskując brzmienie godne małej orkiestry.

Motion Trio bawi się muzyką, zaskakuje, zdumiewa, ale przede wszystkim ukazuje potężną siłę trzech akordeonów. W skład zespołu wchodzą muzycy światowej klasy, laureaci wielu prestiżowych nagród.  Motion Trio przełamuje wszelkie przyzwyczajenia tradycyjnego sposobu gry na akordeonie. Ukazuje ten instrument w sposób niekonwencjonalny, używając dotychczas nieodkrytych technik wydobycia dźwięku oraz efektów akustycznych i perkusyjnych bez jakiejkolwiek elektroniki. Ich muzyczne spektakle to niepowtarzalne spotkania muzyków z publicznością, zawierające akcję i dramaturgię.

bb

Na zdjęciu: pierwsza edycja Festiwalu Muzyki Crossover w Bielsku-Białej

Artykuł wyświetlono 3667 razy


Galeria:
Najnowsze artykuły:
2017-10-18
Elitarne warsztaty dla uczniów w „Piątce”
Stowarzyszenie V LO w Bielsku-Białej organizuje dwudniowe warsztaty matematyczno-fizyczno-informatyczne dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum oraz siódmych szkoły podstawowej. W zajęciach może wziąć udział 45 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
więcej
2017-10-18
Katowice tańsze od Bielska-Białej?
- Musimy świadomie decydować, czy chcemy za pośrednictwem spółek komunalnych wydawać pieniądze na klub sportowy, bo to wpływa na koszty wody, ścieków i śmieci - wylicza poseł, który zaprezentuje dziś mapę wydatków publicznych w mieście.
więcej
2017-10-18
Nagroda dla bielskiej fabryki czekolady
W Teatrze Polskim odbyła się gala finałowa prestiżowego konkursu Firma Roku 2017, którego celem już po raz ósmy było wyłonienie najlepszych firm z Podbeskidzia i uhonorowanie ich statuetką mitycznego Dedala. W Bielsku-Białej wygrała fabryka czekolady.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic