Wojsko stanie na placu Wojska Polskiego


2017-03-01, 10:25  |  komentarzy (22)

Dziś z okazji Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie się prezentacja sprzętu wojskowego 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego. Wczoraj po raz siódmy ulicami miasta przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bielskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie rozpoczęły się na placu Opatrzności Bożej. Po powitaniu uczestników oraz kombatantów ulicami miasta ruszył marsz, podczas którego złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicami na budynkach byłych katowni Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Ks. Stojałowskiego i Krasińskiego. Następnie uczestnicy marszu wzięli udział w mszy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (obok dworca PKS).

Po nabożeństwie odczytano apel poległych pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej i złożono kwiaty oraz znicze. Dla uczczenia pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego salwę honorową oddali żołnierze 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego. Jak relacjonuje współorganizator wydarzenia poseł Stanisław Pięta, w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych wzięło udział ok. 1000 osób, wśród nich wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz bielscy radni.

Z okazji Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych bielski batalion powietrznodesantowy przy współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień zaprezentuje sprzęt wojskowy i pojazdy militarne. Kolumna spadochroniarzy przejedzie dziś ulicami Leszczyńską, Gen. Bora-Komorowskiego, Żywiecką, Lwowską, Piłsudskiego, Mostową, Wałową, 3 Maja oraz Piastowską. Następnie dwa pojazdy typu humvee staną na placu Wojska Polskiego. Prezentacja sprzętu wojskowego odbędzie się w godz. 11-15.

bak

Foto: Facebook

Artykuł wyświetlono 7081 razy


Galeria:










Najnowsze artykuły:
2017-05-29
Nie będzie sekundników?
Dzięki zmianom przepisów wkrótce legalne będzie instalowanie wyświetlaczy odmierzających czas pozostały do zmiany świateł na skrzyżowaniach. Ale pomimo zmiany prawa, w Bielsku-Białej sekundników na ulicach raczej nie będzie. Dlaczego?
więcej
2017-05-29
Nawet pięć lat za kradzież prądu
Mieszkaniec budynku przy ul. Broniewskiego w Bielsku-Białej podłączył prowizoryczne kable do instalacji w klatce schodowej kamienicy i kradł w ten sposób prąd. Za kradzież energii elektrycznej może mu grozić kara nawet do pięciu lat więzienia.
więcej
2017-05-29
Atrakcyjne święto Bielska-Białej
W najbliższy weekend miasto Bielsko-Biała będzie obchodziło swoje święto. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - od gali światowych przebojów przed ratuszem po koncerty zespołów Strachy Na Lachy oraz Pectus pod Dębowcem. Podajemy PROGRAM!
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - patriota 2017-03-02 19:41
Cześć pamięci pomordowanym przez " wyklętych".
niezarejestrowany - chore 2017-03-02 11:28
Jedyny cel to chyba wychowanie bezmyślnego "mięsa armatniego"
niezarejestrowany - rydzol 2017-03-02 11:07
posel p. jak dalej bedzie sie tak zachowywal to bedzie nie wyklety a przeklety
niezarejestrowany - bms 2017-03-01 23:01
Nawet dzieciaki z pksu przyszły ,to w szkole zajecia odwołali czy co???
niezarejestrowany - Janek 2017-03-01 22:30
Darzę szacunkiem żołnierzy wyklętych. Nie mogłem przyjść na marsz ale popieram z całego serca!
niezarejestrowany - czytelnik 2017-03-01 21:37
Dla kogo ta impreza??? Porządni ludzie pracują. No tak stasiu. Wszystko w temacie.
niezarejestrowany - Andrzej 2017-03-01 21:06
@bogdan święta racja !
niezarejestrowany - bks 2017-03-01 20:38
pierwszy żołnierzyk Stach
he he masakra
niezarejestrowany - Kubuś Puchatek 2017-03-01 20:01
bogdan...Daj trochę tego towaru co wciągasz...
niezarejestrowany - bogdan 2017-03-01 17:43
W wojsku na wojnie i nie tylko za nie wykonanie rozkazu jest kara śmierci żołnierze wyklęci nie wykonali rozkazu Naczelnego Wodza o złożeniu broni !!!
niezarejestrowany - pytam 2017-03-01 17:11
Czy czczenie ludzi którzy mordowali niewinnych cywilów nie jest przestępstwem ???
niezarejestrowany - Realista II 2017-03-01 16:19
Dokładnie.
To byli zwykli bandyci i mordercy nie mogący pogodzić się z sytuacją i ustrojem który powstał po 45 roku.
Chory kraj!
niezarejestrowany - realista 2017-03-01 15:34
Dlaczego tzw. zołnierze wyklęci mordowali i palili całe wioski nie oszczedzając nawet dzieci?
niezarejestrowany - gfdsa 2017-03-01 14:59
żołnierze wyklęcie to chyba tylko z UPA, powinno się raczej pisać żołnierze partii nacjonalistycznych NSZ, WiN, chciałem tylko powiedzieć że brunatne zaczyna niebezpiecznie wychodzić na ulicę
niezarejestrowany - Bielsko 2017-03-01 12:21
Dla jednych bohaterowie dla innych rzezimieszki, prawda jest pośrodku.
niezarejestrowany - Masa krytyczna 2017-03-01 12:20
„Nikt nie policzy zapomnianych, znanych tylko Bogu ofiar zsyłek, deportacji, łagrów i lagrów, tułaczy, wypędzonych… Gdzie są ich groby? Są rozsiane po bezkresach całej ziemi. Światło pamięci i modlitwa niech przywróci im obecność wśród nas.”
niezarejestrowany - troll 2017-03-01 12:14
Niedługo się dowiem, że dzięki ich działaniom Polska odzyskała wolność w 89 ....
niezarejestrowany - Theodor Sixt 2017-03-01 12:03
1000 osób?! Chyba czas zmienić szkła panie Pięta. Jak 250 było to góra. Widziałem z okna. Pomijam już to, że sporo z nich to chłopcy w wieku 10-12 lat, krzyczący wyświechtane hasła u boku kibiców BKS-u.
niezarejestrowany - 333 2017-03-01 11:38
11-15 ok fajnie...dzieciaki w szkole a ludzie w pracy...całe Bielsko....pozdro dla bezrobotnych, bawcie się dobrze ;-) aaa i dla ratusza bo oni tam ciągle mają wolne
niezarejestrowany - anty 2017-03-01 11:09
Oglądając zdjęcia to widać, że impreza dla ONR i kiboli. Żenada że PAństwo i wojsko daje sie wciągnąć w taką hucpę
niezarejestrowany - fucha 2017-03-01 10:57
Impreza dla bezrobotnych ????? aaaa zapomniałem żołnierze o 16 kończą zmianę ....
niezarejestrowany - świadomość to ważna rzecz 2017-03-01 10:35
Stop kulturze wojennej!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda