Wojsko stanie na placu Wojska Polskiego


2017-03-01, 10:25  |  komentarzy (22)

Dziś z okazji Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie się prezentacja sprzętu wojskowego 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego. Wczoraj po raz siódmy ulicami miasta przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bielskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych tradycyjnie rozpoczęły się na placu Opatrzności Bożej. Po powitaniu uczestników oraz kombatantów ulicami miasta ruszył marsz, podczas którego złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicami na budynkach byłych katowni Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Ks. Stojałowskiego i Krasińskiego. Następnie uczestnicy marszu wzięli udział w mszy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (obok dworca PKS).

Po nabożeństwie odczytano apel poległych pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej i złożono kwiaty oraz znicze. Dla uczczenia pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego salwę honorową oddali żołnierze 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego. Jak relacjonuje współorganizator wydarzenia poseł Stanisław Pięta, w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych wzięło udział ok. 1000 osób, wśród nich wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz bielscy radni.

Z okazji Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych bielski batalion powietrznodesantowy przy współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień zaprezentuje sprzęt wojskowy i pojazdy militarne. Kolumna spadochroniarzy przejedzie dziś ulicami Leszczyńską, Gen. Bora-Komorowskiego, Żywiecką, Lwowską, Piłsudskiego, Mostową, Wałową, 3 Maja oraz Piastowską. Następnie dwa pojazdy typu humvee staną na placu Wojska Polskiego. Prezentacja sprzętu wojskowego odbędzie się w godz. 11-15.

bak

Foto: Facebook

Artykuł wyświetlono 7207 razy


Galeria:










Najnowsze artykuły:
2017-09-25
Spór o parking przy stadionie
Po wyburzeniu obecnej siedziby Komendy Miejskiej Policji powstanie parking dla użytkowników pobliskiej hali sportowej, stadionu, Domu Żołnierza oraz mieszkańców osiedla. Rozważanych jest pięć projektów. Będzie skromnie lub na bogato.
więcej
2017-09-25
Idzie zmiana pogody
Po fatalnej końcówce lata nadchodzi pogodna i sucha aura. Łowcy Burz Podbeskidzie prognozują, że na początku tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Rosji, który zapewni stabilną pogodę z dużą ilością słońca.
więcej
2017-09-25
Biskup pojechał na wieś - foto
Do wystrzegania się zazdrości i leczenia związanych z nią kompleksów wezwał bp Piotr Greger podczas mszy w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W tym czasie bp Roman Pindel wizytował parafię w Przecieszynie, skąd pochodzi premier Beata Szydło.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - patriota 2017-03-02 19:41
Cześć pamięci pomordowanym przez " wyklętych".
niezarejestrowany - chore 2017-03-02 11:28
Jedyny cel to chyba wychowanie bezmyślnego "mięsa armatniego"
niezarejestrowany - rydzol 2017-03-02 11:07
posel p. jak dalej bedzie sie tak zachowywal to bedzie nie wyklety a przeklety
niezarejestrowany - bms 2017-03-01 23:01
Nawet dzieciaki z pksu przyszły ,to w szkole zajecia odwołali czy co???
niezarejestrowany - Janek 2017-03-01 22:30
Darzę szacunkiem żołnierzy wyklętych. Nie mogłem przyjść na marsz ale popieram z całego serca!
niezarejestrowany - czytelnik 2017-03-01 21:37
Dla kogo ta impreza??? Porządni ludzie pracują. No tak stasiu. Wszystko w temacie.
niezarejestrowany - Andrzej 2017-03-01 21:06
@bogdan święta racja !
niezarejestrowany - bks 2017-03-01 20:38
pierwszy żołnierzyk Stach
he he masakra
niezarejestrowany - Kubuś Puchatek 2017-03-01 20:01
bogdan...Daj trochę tego towaru co wciągasz...
niezarejestrowany - bogdan 2017-03-01 17:43
W wojsku na wojnie i nie tylko za nie wykonanie rozkazu jest kara śmierci żołnierze wyklęci nie wykonali rozkazu Naczelnego Wodza o złożeniu broni !!!
niezarejestrowany - pytam 2017-03-01 17:11
Czy czczenie ludzi którzy mordowali niewinnych cywilów nie jest przestępstwem ???
niezarejestrowany - Realista II 2017-03-01 16:19
Dokładnie.
To byli zwykli bandyci i mordercy nie mogący pogodzić się z sytuacją i ustrojem który powstał po 45 roku.
Chory kraj!
niezarejestrowany - realista 2017-03-01 15:34
Dlaczego tzw. zołnierze wyklęci mordowali i palili całe wioski nie oszczedzając nawet dzieci?
niezarejestrowany - gfdsa 2017-03-01 14:59
żołnierze wyklęcie to chyba tylko z UPA, powinno się raczej pisać żołnierze partii nacjonalistycznych NSZ, WiN, chciałem tylko powiedzieć że brunatne zaczyna niebezpiecznie wychodzić na ulicę
niezarejestrowany - Bielsko 2017-03-01 12:21
Dla jednych bohaterowie dla innych rzezimieszki, prawda jest pośrodku.
niezarejestrowany - Masa krytyczna 2017-03-01 12:20
„Nikt nie policzy zapomnianych, znanych tylko Bogu ofiar zsyłek, deportacji, łagrów i lagrów, tułaczy, wypędzonych… Gdzie są ich groby? Są rozsiane po bezkresach całej ziemi. Światło pamięci i modlitwa niech przywróci im obecność wśród nas.”
niezarejestrowany - troll 2017-03-01 12:14
Niedługo się dowiem, że dzięki ich działaniom Polska odzyskała wolność w 89 ....
niezarejestrowany - Theodor Sixt 2017-03-01 12:03
1000 osób?! Chyba czas zmienić szkła panie Pięta. Jak 250 było to góra. Widziałem z okna. Pomijam już to, że sporo z nich to chłopcy w wieku 10-12 lat, krzyczący wyświechtane hasła u boku kibiców BKS-u.
niezarejestrowany - 333 2017-03-01 11:38
11-15 ok fajnie...dzieciaki w szkole a ludzie w pracy...całe Bielsko....pozdro dla bezrobotnych, bawcie się dobrze ;-) aaa i dla ratusza bo oni tam ciągle mają wolne
niezarejestrowany - anty 2017-03-01 11:09
Oglądając zdjęcia to widać, że impreza dla ONR i kiboli. Żenada że PAństwo i wojsko daje sie wciągnąć w taką hucpę
niezarejestrowany - fucha 2017-03-01 10:57
Impreza dla bezrobotnych ????? aaaa zapomniałem żołnierze o 16 kończą zmianę ....
niezarejestrowany - świadomość to ważna rzecz 2017-03-01 10:35
Stop kulturze wojennej!
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda