Spór poszczepienny - ruch prokuratury


2017-03-19, 09:00  |  komentarzy (41)

W przyszłym tygodniu planowane jest w tej sprawie pierwsze przesłuchanie. Prokuratura potrzebować będzie także opinii naukowej. Opisana przez nas historia Moniki Rachuby i jej chorego syna Igora wywołała niezwykłe poruszenie wśród Czytelników.

Sprawa, o której pisaliśmy przed miesiącem wzbudziła silny odzew. Przypomnijmy: bohaterka artykułu Spór poszczepienny, bielszczanka Monika Rachuba skarży się, że jej syn wskutek błędu lekarskiego uległ ciężkiej chorobie. Matka złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Jakie działania podjęła dotychczas prokuratura? Zapytaliśmy o to prok. Jacka Bodę, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że obecnie sprawa jest na etapie czynności sprawdzających. W przyszłym tygodniu zaplanowane jest przesłuchanie matki pod kątem m.in. zasadności wszczęcia śledztwa o przestępstwo.

 - W takiej sytuacji niezbędne będą dalsze czynności procesowe, włącznie z koniecznością zasięgnięcia opinii instytucji naukowej co do istnienia związku przyczynowego pomiędzy stwierdzonym u chłopca zespołem autystycznym, a zaaplikowaną szczepionką - wyjaśnia przedstawiciel prokuratury.

MCI

Na zdjęciu: Monika Rachuba z synem Igorem

Artykuł wyświetlono 33108 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-25
Spór o parking przy stadionie
Po wyburzeniu obecnej siedziby Komendy Miejskiej Policji powstanie parking dla użytkowników pobliskiej hali sportowej, stadionu, Domu Żołnierza oraz mieszkańców osiedla. Rozważanych jest pięć projektów. Będzie skromnie lub na bogato.
więcej
2017-09-25
Idzie zmiana pogody
Po fatalnej końcówce lata nadchodzi pogodna i sucha aura. Łowcy Burz Podbeskidzie prognozują, że na początku tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia znad Rosji, który zapewni stabilną pogodę z dużą ilością słońca.
więcej
2017-09-25
Biskup pojechał na wieś - foto
Do wystrzegania się zazdrości i leczenia związanych z nią kompleksów wezwał bp Piotr Greger podczas mszy w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. W tym czasie bp Roman Pindel wizytował parafię w Przecieszynie, skąd pochodzi premier Beata Szydło.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Majka 2017-03-22 22:36
Jestem w tej samej sytuacji.
Trzymam kciuki!!!!!
Ukryty 2017-03-22 20:19
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Ukryty 2017-03-21 14:16
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - pixi 2017-03-20 20:11
Oszołomom? Co Pan sugeruje? To źle że walczy o zdrowie swojego dziecka i prawdę? Takie coś mógł napisać tylko totalny ignorant. Zabierać dzieci? Za co?
niezarejestrowany - Kukluksklan 2017-03-20 19:25
Kolejna historia rodzica niezdolnego uniesc realnosci sytuacji. Moze niech w koncu zrobia jak w Szwecji i zabieraja dzieci oszołomom
niezarejestrowany - dfv 2017-03-20 13:33
nie ma ani jednego przypadku autyzmu wśród dzieci nieszczepionych - to już jakaś wskazówka
niezarejestrowany - lol22 2017-03-20 13:33
Lekarz, który przeprowadził najnowsze badania wykazujące jednoznacznie związek szczepionki MMR i autyzmu, chowa się teraz po kanałach przed korporacjami. Wystarczy wspomnieć, że w krajach wschodniej europy jest przymus szczepionkowy, aby leki mogły być gdzieś testowane. W rozwiniętych krajach UE nic takiego nie ma, każdy ma wolną wolę i to jedyne właściwe rozwiązanie. Zamiast kłócić się o szczepionki pora zająć się opieką przy porodach, bo tutaj szpitale aby oszczędzić zwlekają z decyzją o cesarce w nieskończoność i dużo dzieci ma przy porodzie wylewy 1 i 2 stopnia, a szpitale nie robią usg. No i w papierach przy wypisie wszystko pięknie i ładnie.
niezarejestrowany - Gutek 2017-03-20 12:02
Antyszczepionkowcom nic nie przemówi do rozsądku. Setki tysięcy uratowanych od początku stosowania szczepionek istnień do kilkudziesięciu, może kilkuset przypadków śmierci i rozstroju zdrowia dzieci z powodu różnych przyczyn, niekoniecznie poszczepiennych nie stanowi dla nich żadnego argumentu. Woleli by, żeby te setki tysięcy już nie żyły na rzecz tych kilkuset. Z cymbałami nie ma co dyskutować. Trzeba tylko wystawiać rachunki za leczenie. Tyle w temacie.
niezarejestrowany - Patrycja 2017-03-20 11:51
Droga Pani. To nie straszenie ,ale obawy. Co do Pani pytania: chodzi mi tu o krztusiec, który na przełomie 2016/2017 znowu zaatakował że zdwojoną siłą. A co do meningo czy innych zakaźnych - były epidemie i będą, wszystko to kwestia czasu. Nasze organizmy bardzo różnią się od organizmów naszych dziadków i pradziadków ( przede wszystkim zanieczyszczenie środowiska, nadmierna podaż antybiotyków, nieprawidłowa lub brak suplementacji najpotrzebniejszych substancji itd.). A dodatkowo w latach 60tych ile miała Pani zarejestrowanych choćby autystyków czy cukrzyków, chorych na nowotwory? Więc idąc tym tokiem rozumowania to autyzm, cukrzyca czy czerniak jest chorobą cywilizacyjną? Tak samo może być z chorobami zakaźnymi - niby nie widać, niby cały czas ludzie chorują ale jak mówię organizmy już nie są tak odporne. Fizjologia jak widać choćby po corocznym wzroście zachorowań nie nadąża. A czy nieszczepienie czemuś zapobiegnie? Zapytajmy osób, których dzieci przeszły choroby zakaźne - bo to oni mogą obiektywnie na to spojrzeć. I podkreślam, że absolutnie potępiam brak pomocy ze strony personelu medycznego, a rodzicom mówię żeby pytali, pytali i słuchali ze zrozumieniem. Jak lekarz nie chce rozmawiać to poszukajcie takiego, który z wami porozmawia i wyjaśni! I przede wszystkim Matka wie najlepiej!! Jeśli czujesz że to nie pora na szczepienie, że dziecko jest nieswoje mimo braku kataru itd to nie szczep! Jeszcze raz - Matka wie najlepiej! Sama szczepię dziecko i to nie zawsze "o czasie", a przede wszystkim nie serwuje szczepień kombo. Pozdrawiam
niezarejestrowany - matka 2017-03-20 10:23
Patrycjo
Zastanów się co piszesz.Zastraszasz rodziców chorobami,które faktycznie istnieję od dziesięcioleci a pomoru nieszczepionych urodzonych w latach 60-2017 nie ma,nie było i nie będzie bo to fizjologicznie nie możliwe.Są to choroby,które mogą mieć ostry przebieg jak każda inna jednostka chorobowa ale zależy to od wielu czynników akurat szczepienie nie jest determinantem tego przebiegu.I proszę nie obrażać wyzwiskami typu antyszczepionkowiec,Pisowiec rodziców,którzy mają inny pogląd na ten temat.Odnośnie Pani wypowiedzi proszę o wytłumaczenie mi co miała Pani na myśli pisząc "Życie już zaczyna weryfikować skutki nieszczepienia dzieci". I dla jasności nie jetem antyszczepionkowcem ale matką,która szczepiła dziecko a teraz ma ogromny problem bo została sama z powikłaniem poszczepiennym i lekarzami,którzy nabierają wody w usta i na moje wątpliwości typu co dalej czy szczepić usłyszałam takie mądre odpowiedzi typu "zaszczepimy i zobaczymy co się będzie działo". Dziękuję moje dziecko nie jest zwierzątkiem doświadczalnym.Pozdrawiam i dobrego dnia życzę.
niezarejestrowany - Patrycja 2017-03-20 10:02
Z antyszczepionkowcami jest jak z PISem - nie przegadasz a jeszcze w łeb dostaniesz. Tu nikt Was do niczego na siłę zmusić nie chce, a jedynie ludzie dzielą się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami, a wy każdego atakujecie jak wściekłe psy. Zastanówcie się poco ta agresja. Szczepcie czy nie, ale szanujcie drugiego człowieka tak jak Wy chcielibyście być szanowani. Może mylicie się wy, może pozostali. Życie już zaczyna weryfikować skutki nieszczepienia dzieci. Tylko zastanawiam się jak będą nasze dzieci umierać masowo na sepsę meningokokową czy powikłania po zakażeniu pneumokokom to na kogo będziecie krzyczeć wtedy? Na tych co szczepią czy nie, czy na lekarzy czy firmy farmaceutyczne? Szkoda że to wszystko to eksperymentowanie na naszych maluszkach... Życie
niezarejestrowany - Adam 2017-03-20 09:01
Powodzenia Pani Moniko. Musimy dochodzić swoich praw, nawet wobec Mafii Medycznej.
Niestety to oni są oskarżonym i zarazem sędzią we własnym procesie.
niezarejestrowany - Ewcia 2017-03-20 08:46
Pani Moniko trzymam kciuki. Mojemu dziecku została tylko blizna ale też mieliśmy sporo problemów przez te szczepionki.
niezarejestrowany - obserwator 2017-03-20 08:29
Dla malkontentów:
Polio; gruźlica; tyfus, krztusiec tężec można by tak wymieniać całą książkę. czy ktoś z pokolenia 80+ wie o czym pisze.
niezarejestrowany - Mat 2017-03-20 07:23
Powodzenia!!!! Trzeba walczyć koniec z przymusem szczepień!!!!
niezarejestrowany - malagosa 2017-03-20 03:49
Pani Patrycjo - widze, że jest Pani świadoma, że szczepionki mogą niszczyć organizm dziecka i trzeba dać mu czas na odbudowanie zniszczeń. Oby dziecko miało na tyle sił, aby wszystkie wyrządzane mu świadomie przez Panią szkody odbudować.
niezarejestrowany - Ania 2017-03-19 22:10
Moniko, nie poddawaj się i walcz o prawdę oraz sprawiedliwość. U nas sytuacja wyglądała tak samo, natychmiastowy regres, ignorowanie problemów dziecka przez pediatrę, nieprawidłowe zapisy w karcie zdrowia dziecka (ani słowa o problemach córki). Diagnoza autyzm. Wszystko zaczęło się dobę po szczepieniu DTP, HIB i IPV na 18 miesięcy. Nie poddawaj się, walczysz o tysiące takich dzieci jak Twój synek, walczysz też o moją córeczkę. W końcu muszą nas wysłuchać, usłyszeć nasz głos i przestać łamać nasze prawo do informacji, świadomej zgody na zabieg medyczny oraz do odmowy ryzykownego zabiegu, który może okaleczyć lub zabić dziecko.
niezarejestrowany - maja 2017-03-19 21:32
Pani Moniko życzę dużo odwagi i powodzenia! No i przede wszystkim zdrowia i postępów w terapii synka.
niezarejestrowany - Mama Niodema 2017-03-19 21:29
Pani Doktor której sprawa się tyczy uratowała mojego syna. Będę jej za to wdzięczna do końca życia nie tylko mu pomogła ale również bardzo nas wspierała W walce o jego zdrowie. Bardzo współczuję Pani Monice I jej synkowi mam nadzieję że wyrok będzie sprawiedliwy. Nie trzymam żadnej str w tej sprawie.
niezarejestrowany - matka 2017-03-19 20:56
Patrycjo
Przeczytała Pani ze zrozumieniem ulotkę MMR? Widzę że nie.W CHPL możliwe skutki uboczne układu nerwowego to m.in.encefalopatia czyli uszkodzenie prowadzące m.in. do zaburzeń ze spektrum autyzmu co udowodniono już w 2007r(słynna sprawa Baley Banks). Także łaskawie proszę się nie wypowiadać nie posiadając wiedzy w temacie.Pani Moniko życzę wytrwałości i zdrowia.
niezarejestrowany - ??? 2017-03-19 20:37
Pani Patrycjo zbiega się w czasie i wywołuje objawy z dnia na dzień??
niezarejestrowany - Aneta 2017-03-19 20:20
Pani Patrycjo, w takim razie naukowcy powinni znaleźć ten gen i nie dopuścić do szczepienia dzieci, które są jego nosicielami.
niezarejestrowany - Monika 2017-03-19 17:40
Do pani Patrycji: Szczepionki nie wywołują autyzmu ale rtęć czy aluminum w nich zawarta już wpływa na "wywołanie" autyzmu...

Kochana Moniko trzymamy kciuki za walkę o prawdę i wolność!!!
niezarejestrowany - świadoma 2017-03-19 17:23
Do Patrycja. W/g naukowców, krytykowanych przez świat " naukowy " wśród dzieci szczepionych dostępnymi obecnie ( równiez już od lat ) szczepionkami żadne dziecko nie będzie zdrowe. To, że dzis nie ma widocznych powikłań nie znaczy, ze takie nie wystąpią. Prosze poczytać o adiuwantach zawartych w każdej szczepionce i ich wpływom na każdy organizm, a dowie się pani czego moze oczekiwać od nadchodzącej przyszłości. Co do past do zębów. Jestem przeknana, ze jesli rodzice są tak dalece świadomi, aby zdecydować o zaniechaniu lub niepodjęciu szczepień u ich dzieci, wiedzą też doskonale o bezfluorowych pastach do zębów.
niezarejestrowany - Jan 2017-03-19 16:40
Najgorsza MMR. Choc i inne także w ulotkach (tzw.Charakterystykach Produktu Leczniczego) producenci opisują możliwe powikłania - ale kto to czyta? Sama rtęć czy aluminium kilkadziesiąt razy przekroczone normy - prosto w ciałko dziecka u którego nie wytworzyła się bariera krew-mózg. Silne neurotoksyny w takich dawkach muszą czynić spustoszenie w delikatnych ciałkach..
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic