W przyszłym tygodniu planowane jest w tej sprawie pierwsze przesłuchanie. Prokuratura potrzebować będzie także opinii naukowej. Opisana przez nas historia Moniki Rachuby i jej chorego syna Igora wywołała niezwykłe poruszenie wśród Czytelników.

Sprawa, o której pisaliśmy przed miesiącem wzbudziła silny odzew. Przypomnijmy: bohaterka artykułu Spór poszczepienny, bielszczanka Monika Rachuba skarży się, że jej syn wskutek błędu lekarskiego uległ ciężkiej chorobie. Matka złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Jakie działania podjęła dotychczas prokuratura? Zapytaliśmy o to prok. Jacka Bodę, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że obecnie sprawa jest na etapie czynności sprawdzających. W przyszłym tygodniu zaplanowane jest przesłuchanie matki pod kątem m.in. zasadności wszczęcia śledztwa o przestępstwo.

 - W takiej sytuacji niezbędne będą dalsze czynności procesowe, włącznie z koniecznością zasięgnięcia opinii instytucji naukowej co do istnienia związku przyczynowego pomiędzy stwierdzonym u chłopca zespołem autystycznym, a zaaplikowaną szczepionką - wyjaśnia przedstawiciel prokuratury.

MCI

Na zdjęciu: Monika Rachuba z synem Igorem