Więcej pieniędzy na schronisko


2017-03-19, 09:53  |  komentarzy (15)

Na najbliższej sesji Rada Miejska zajmie się projektem zmian w budżecie Bielska-Białej. Nowelizacja zakłada m.in. przekazanie środków na rozbudowę ul. Wita Stwosza oraz skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Złoty Potok. Więcej pieniędzy otrzyma także schronisko.

Zgodnie z dokumentem, proponuje się zwiększenie środków na rozbudowę ul. Wita Stwosza na odcinku od ul. Piastowskiej do Nad Potokiem (1,7 mln zł) oraz skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Złoty Potok wraz z budową kanalizacji deszczowej w ciągu Saneczkowej i Matecznik (1,5 mln zł). Gmina zamierza też o ponad 400 tys. zł dofinansować Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Pieniądze te zostaną spożytkowane na podwyżki wynagrodzeń pracowników, zakup samochodu do przewozu zwierząt oraz budowę ogrodzenia działki i utwardzenie pobocza.

Pół miliona złotych przeznaczono na rozbudowę kompleksu górskich ścieżek rowerowych „Enduro trails - etap III”. Projekt nie uzyskał dofinansowania w Budżecie Obywatelskim 2017, ale środki potrzebne na jego realizację znalazły się w poprawce budżetowej miasta.

bak

Artykuł wyświetlono 5063 razy
Najnowsze artykuły:
2017-04-24
Potrącenie pieszej na przejściu - foto
Około południa na przejściu dla pieszych na ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej doszło do potrącenia kobiety. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowaną do szpitala.
więcej
2017-04-24
Zagłada bielskich Żydów
Esesmani i gestapowcy chętnie do Bielitz przyjeżdżali i to nie tylko w celach służbowych: miasto kusiło swymi sklepami, kawiarniami, nocnymi barami. Z punktu widzenia nazistów miało jeszcze jedną zaletę: było Judenfrei, czyli wolne od Żydów.
więcej
2017-04-24
Miasto ma pieniądze na wielki wyścig
W lipcu ulicami Bielska-Białej przejedzie Tour de Pologne. Kolarze wjadą do naszego miasta od Pisarzowic i udadzą się do Szczyrku, gdzie będzie meta etapu. Współorganizacja lotnej premii na bielskich ulicach kosztować będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - kiki 2017-03-23 07:37
Mam tylko szczera nadzieję, że kierownik szwabowicz, oraz weterynarz pisulak nie dostaną podwyżki za swoją "pracę" :(
niezarejestrowany - kolo 2017-03-20 13:59
Najważniejsza potrzeba schroniska: utwardzenie pobocza - a koty w pomieszczeniu dla kotów chorych/ na leczeniu od zeszłego roku nie mają naprawionej klapki zamykającej wyjście na wybieg. Czyli tam gdzie koty chore, to temperatura taka jak na zewnątrz, taka w środku. Ale parking ważniejszy. No i kamerka w kociarni wyłączona na amen, pewnie nie starczyło transferu, bo wszystko BigBrother zabrał. Żal i tyle...
niezarejestrowany - agnessc 2017-03-20 09:39
Skoro są większe pieniądze dla pracowników Schroniska, to proszę, aby zostało otwarte także w niedziele. Ludzie mają w ten dzień wolne to będą częściej przychodzić i adoptować zwierzęta. I nareszcie zwierzęta zostaną nakarmione także w niedziele.
niezarejestrowany - wrr 2017-03-20 07:31
przecież to chore... gdzie w tym dofinansowaniu jest choć słowo o poprawie bytu zwierząt? podwyżki? samochód? a co niby mercedes ma być bo ten co jeździ to brzydki ?
może tak wspomną o wybiegu dla psów, lepszych warunkach i jedzeniu? żałosne... o władzy tam już nawet nie wspomnę bo największą podwyżkę to chyba on dostanie ...
niezarejestrowany - Pytanie 2017-03-19 20:47
Kiedy zostanie zmieniony dyrektor tego schroniska?
niezarejestrowany - xxl 2017-03-19 19:53
Ciekawe kiedy Wita Stwosza od Sobieskiego do Piastowskiej doczeka się porządnego chodnika,bo jak dotąd jest asfalt,połamane płyty i trawa.
niezarejestrowany - Fan 2017-03-19 15:53
Pol ... Zacznij myśleć człowieku, schronisko jest finansowane przez miasto a więc z podatków ludzi ! Prywatne schronisko nie będzie dofinansowywane więc z czego ma się utrzymać panie mądry hmm? Bezdomne pieski czy korki nie zaplaca za siebie a z datków wolnotariuszy się nie utrzyma . Pomysl zanim zapiszesz kolejna głupotę. .. myslenie nie jest twoją mocną stroną!
niezarejestrowany - Komuchy i złodzieje 2017-03-19 15:28
Najlepiej dać jeszcze sowitą premię dyrektorowi - za przychodzenie do pracy!
niezarejestrowany - im głupiej tym lepiej 2017-03-19 13:16
W takiej sytuacji kierownikowi dawać podwyżkę to kryminał.
niezarejestrowany - pol 2017-03-19 12:57
Tak drzecie papy, a może sami schronisko założycie?
Będzie konkurencja to zobaczymy które lepsze!
Kto pierwszy?
niezarejestrowany - oli 2017-03-19 12:46
Wywalić obsługe za płot...a nie podwyżki...
niezarejestrowany - Anuśka 2017-03-19 12:43
Schronisko dostanie na podwyżki samochód parking a może tak by zrobić wybieg psom albo lepsza karmę podawać?
niezarejestrowany - Beva 2017-03-19 12:12
To znaczy ze nic dla zwierzat. Tam pracuja okrutni ludzie!
niezarejestrowany - kar 2017-03-19 12:05
dokładnie, jozin! kierownikowi to już tylko podwyżki trzeba, bez komentarza...
niezarejestrowany - jozin z bazin 2017-03-19 10:52
Podwyżka dla kierownika???
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda