Więcej pieniędzy na schronisko


2017-03-19, 09:53  |  komentarzy (15)

Na najbliższej sesji Rada Miejska zajmie się projektem zmian w budżecie Bielska-Białej. Nowelizacja zakłada m.in. przekazanie środków na rozbudowę ul. Wita Stwosza oraz skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Złoty Potok. Więcej pieniędzy otrzyma także schronisko.

Zgodnie z dokumentem, proponuje się zwiększenie środków na rozbudowę ul. Wita Stwosza na odcinku od ul. Piastowskiej do Nad Potokiem (1,7 mln zł) oraz skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Złoty Potok wraz z budową kanalizacji deszczowej w ciągu Saneczkowej i Matecznik (1,5 mln zł). Gmina zamierza też o ponad 400 tys. zł dofinansować Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Pieniądze te zostaną spożytkowane na podwyżki wynagrodzeń pracowników, zakup samochodu do przewozu zwierząt oraz budowę ogrodzenia działki i utwardzenie pobocza.

Pół miliona złotych przeznaczono na rozbudowę kompleksu górskich ścieżek rowerowych „Enduro trails - etap III”. Projekt nie uzyskał dofinansowania w Budżecie Obywatelskim 2017, ale środki potrzebne na jego realizację znalazły się w poprawce budżetowej miasta.

bak

Artykuł wyświetlono 5108 razy
Najnowsze artykuły:
2017-06-26
Czy Ślązacy skolonizują Małopolskę? - foto
„Bielsko-Biała między Śląskiem a Małopolską”: to tytuł debaty, która odbyła w Galerii Wzgórze z udziałem licznej publiczności. Moderatorem był Janusz Buzek. W dyskusji wzięli udział również ks. prof. Marek Uglorz, dr Grzegorz Wnętrzak i niżej podpisany.
więcej
2017-06-26
Operacja Południe dopiero jesienią
„Operacja Południe” nie odbędzie się podczas wakacji. Organizatorzy tego wielkiego wydarzenia uważają, że jesienią można przyciągnąć jeszcze więcej fanów. Kulminacyjnym punktem zlotu jest parada pojazdów militarnych głównymi ulicami Bielska-Białej.
więcej
2017-06-26
Tłumy na zabawie w Straconce - foto
Kilkaset osób bawiło się w minioną sobotę na terenie nieczynnych kamieniołomów w Małej Straconce w Bielsku-Białej. Piknik rodzinny organizowany przez Radę Osiedla i OSP z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - kiki 2017-03-23 07:37
Mam tylko szczera nadzieję, że kierownik szwabowicz, oraz weterynarz pisulak nie dostaną podwyżki za swoją "pracę" :(
niezarejestrowany - kolo 2017-03-20 13:59
Najważniejsza potrzeba schroniska: utwardzenie pobocza - a koty w pomieszczeniu dla kotów chorych/ na leczeniu od zeszłego roku nie mają naprawionej klapki zamykającej wyjście na wybieg. Czyli tam gdzie koty chore, to temperatura taka jak na zewnątrz, taka w środku. Ale parking ważniejszy. No i kamerka w kociarni wyłączona na amen, pewnie nie starczyło transferu, bo wszystko BigBrother zabrał. Żal i tyle...
niezarejestrowany - agnessc 2017-03-20 09:39
Skoro są większe pieniądze dla pracowników Schroniska, to proszę, aby zostało otwarte także w niedziele. Ludzie mają w ten dzień wolne to będą częściej przychodzić i adoptować zwierzęta. I nareszcie zwierzęta zostaną nakarmione także w niedziele.
niezarejestrowany - wrr 2017-03-20 07:31
przecież to chore... gdzie w tym dofinansowaniu jest choć słowo o poprawie bytu zwierząt? podwyżki? samochód? a co niby mercedes ma być bo ten co jeździ to brzydki ?
może tak wspomną o wybiegu dla psów, lepszych warunkach i jedzeniu? żałosne... o władzy tam już nawet nie wspomnę bo największą podwyżkę to chyba on dostanie ...
niezarejestrowany - Pytanie 2017-03-19 20:47
Kiedy zostanie zmieniony dyrektor tego schroniska?
niezarejestrowany - xxl 2017-03-19 19:53
Ciekawe kiedy Wita Stwosza od Sobieskiego do Piastowskiej doczeka się porządnego chodnika,bo jak dotąd jest asfalt,połamane płyty i trawa.
niezarejestrowany - Fan 2017-03-19 15:53
Pol ... Zacznij myśleć człowieku, schronisko jest finansowane przez miasto a więc z podatków ludzi ! Prywatne schronisko nie będzie dofinansowywane więc z czego ma się utrzymać panie mądry hmm? Bezdomne pieski czy korki nie zaplaca za siebie a z datków wolnotariuszy się nie utrzyma . Pomysl zanim zapiszesz kolejna głupotę. .. myslenie nie jest twoją mocną stroną!
niezarejestrowany - Komuchy i złodzieje 2017-03-19 15:28
Najlepiej dać jeszcze sowitą premię dyrektorowi - za przychodzenie do pracy!
niezarejestrowany - im głupiej tym lepiej 2017-03-19 13:16
W takiej sytuacji kierownikowi dawać podwyżkę to kryminał.
niezarejestrowany - pol 2017-03-19 12:57
Tak drzecie papy, a może sami schronisko założycie?
Będzie konkurencja to zobaczymy które lepsze!
Kto pierwszy?
niezarejestrowany - oli 2017-03-19 12:46
Wywalić obsługe za płot...a nie podwyżki...
niezarejestrowany - Anuśka 2017-03-19 12:43
Schronisko dostanie na podwyżki samochód parking a może tak by zrobić wybieg psom albo lepsza karmę podawać?
niezarejestrowany - Beva 2017-03-19 12:12
To znaczy ze nic dla zwierzat. Tam pracuja okrutni ludzie!
niezarejestrowany - kar 2017-03-19 12:05
dokładnie, jozin! kierownikowi to już tylko podwyżki trzeba, bez komentarza...
niezarejestrowany - jozin z bazin 2017-03-19 10:52
Podwyżka dla kierownika???
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda