Na najbliższej sesji Rada Miejska zajmie się projektem zmian w budżecie Bielska-Białej. Nowelizacja zakłada m.in. przekazanie środków na rozbudowę ul. Wita Stwosza oraz skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Złoty Potok. Więcej pieniędzy otrzyma także schronisko.

Zgodnie z dokumentem, proponuje się zwiększenie środków na rozbudowę ul. Wita Stwosza na odcinku od ul. Piastowskiej do Nad Potokiem (1,7 mln zł) oraz skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Złoty Potok wraz z budową kanalizacji deszczowej w ciągu Saneczkowej i Matecznik (1,5 mln zł). Gmina zamierza też o ponad 400 tys. zł dofinansować Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Pieniądze te zostaną spożytkowane na podwyżki wynagrodzeń pracowników, zakup samochodu do przewozu zwierząt oraz budowę ogrodzenia działki i utwardzenie pobocza.

Pół miliona złotych przeznaczono na rozbudowę kompleksu górskich ścieżek rowerowych „Enduro trails - etap III”. Projekt nie uzyskał dofinansowania w Budżecie Obywatelskim 2017, ale środki potrzebne na jego realizację znalazły się w poprawce budżetowej miasta.

bak