Trwa zbiórka na pomniki smoleńskie


2017-03-20, 09:44  |  komentarzy (55)

Ponad milion złotych uzbierało Prawo i Sprawiedliwość na budowę pomników smoleńskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Akcja prowadzona jest również w Bielsku-Białej, gdzie udało się uzbierać kilkanaście tysięcy złotych. Cegiełki nadal dostępne są u posła Stanisława Pięty.

Zbiórka na budowę dwóch monumentów, które według wstępnych planów stanąć mają w Warszawie, rozpoczęła się w połowie ub. roku. Jeden z pomników poświęcony zostanie pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a drugi uhonoruje pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. Władze PiS chciałyby, aby pomniki odsłonięto najpóźniej wiosną przyszłego roku. Na ich wzniesienie potrzeba ok. 2 mln zł. W tym celu parlamentarzyści PiS sprzedają cegiełki.

W Bielsku-Białej cegiełki (o wartości od 10 do nawet 1000 zł) można nabyć u pos. Stanisława Pięty. - Dotychczas udało się zebrać ok. 18 tys. zł - poinformował nasz portal bielski poseł. Kwota ta może wzrosnąć, bo cegiełki są nadal dostępne. Osoby zainteresowane finansowym wsparciem tego projektu mogą zgłaszać się do biura poselskiego przy ul. Krasińskiego 5a.

bak

Artykuł wyświetlono 10139 razy
Najnowsze artykuły:
2017-04-24
Potrącenie pieszej na przejściu - foto
Około południa na przejściu dla pieszych na ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej doszło do potrącenia kobiety. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowaną do szpitala.
więcej
2017-04-24
Zagłada bielskich Żydów
Esesmani i gestapowcy chętnie do Bielitz przyjeżdżali i to nie tylko w celach służbowych: miasto kusiło swymi sklepami, kawiarniami, nocnymi barami. Z punktu widzenia nazistów miało jeszcze jedną zaletę: było Judenfrei, czyli wolne od Żydów.
więcej
2017-04-24
Miasto ma pieniądze na wielki wyścig
W lipcu ulicami Bielska-Białej przejedzie Tour de Pologne. Kolarze wjadą do naszego miasta od Pisarzowic i udadzą się do Szczyrku, gdzie będzie meta etapu. Współorganizacja lotnej premii na bielskich ulicach kosztować będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - bielsko-żywiecki katolik 2017-04-08 21:39
@bbking, za parę miesięcy ktoś wyrzuci tobie, że jak się nie podoba to wypad do Moskwy do Antka, Bartka i innych agentów GRU. Waż słowa, bo dzisiaj twoi żądzą, jutro są sądzeni. Nie wysyłaj innych z ich kraju ze względu na swoje wypaczone poglądy o polskości, tylko zatroszcz się o siebie zanim będzie za późno dla twojej duszy.
niezarejestrowany - Lipnik 2017-04-08 16:08
Nie mogę na niego patrzeć
kiedy wybory?
Jak najszybciej!!!!
niezarejestrowany - bbking 2017-03-28 23:20
do bielszczanka wyprowadz sie do brukseli do supermena tuska ,kopacz niesołowski czy serafin ci nie wadzili???poseł pieta akurat to gosc który jest konkretny i nie boi sie powiedziec co mysli,platfusy sprzedaliby własne dusze zeby sie przypodobac merkel
niezarejestrowany - Tombb 2017-03-24 11:39
Jak długo jeszcze garstka normalnych inaczej będzie rządzić dumnym narodem z tysiącletnią historią?
niezarejestrowany - czytelnik 2017-03-23 15:18
Może zamiast pieniędzy na budowanie pomników które i tak kiedyś będą wyburzone jak to w naszej przewrotnej historii bywa, zbierać naprawdę na uczciwy i zacny cel Panie Stachu. Może na Pola Nadziei?? Każdy z nas będzie starcem.
niezarejestrowany - crocodille 2017-03-21 22:52
mój Azor już się cieszy
farmer 2017-03-21 16:44
Zamiast tych pomników, można by kasę przeznaczyć na obiady dla dzieciaków...
niezarejestrowany - propis 2017-03-21 16:16
tesciowa juz poleciala z portfelem...
niezarejestrowany - Wapienica 2017-03-21 12:00
Pełne poparcie dla Pana Posła Pięty!
niezarejestrowany - chachar 2017-03-21 09:39
Będzie się gdzie odlać.
niezarejestrowany - organ klaczy 2017-03-21 09:34
A co tu komentować, jak ktoś chce to daje, jego forsa.
@depesz - wg mnie osobiście to nie wylew wrogów PIS-u, tylko raczej tych co mają dość wygłupów pana Pięty, gdyby na jego miejscu był np. Szwed to gwarantuję że komentarzy negatywnych byłoby co najmniej o połowę mniej.
niezarejestrowany - lekarz Antoniego 2017-03-21 07:08
Staszek już raz zbierał. Na amunicję zbierał. Gineły przy tym m.inn. portfele. Oby tym razem było inaczej!
niezarejestrowany - trzeba się cieszyć 2017-03-21 06:57
@depesz Każdy normalny ma dość buty, arogancji i zakłamania władzy. Każdej władzy. To akurat chyba dobrze.
niezarejestrowany - depesz 2017-03-21 00:37
A pode mną komentarze ludzi chorych z nienawiści do PIS-u
niezarejestrowany - west 2017-03-20 23:00
lepiej flaszke niz wspierac zasmiecanie przestrzeni publicznej
niezarejestrowany - bielszczanka 2017-03-20 22:15
Panie Pieta!Zamilcz Wasc,wstydu oszczedz!Albo sie wymelduj z B-B!
niezarejestrowany - pol 2017-03-20 21:57
Szczyt marnotrastwa kasy.
A na tego gościa trzeba uważać. Jest niebezpieczny!!!
niezarejestrowany - TAP 2017-03-20 21:43
Wiosenny wysyp lemingów na POrtalu?
niezarejestrowany - A...lka 2017-03-20 21:24
Pieniądze składane u posła Pięty to chyba niezbyt bezpieczne miejsce ... oby nie wpadł na pomysł zbrojnego ataku na Niemcy, bo wtedy może je wykorzystać na zakup kapiszonów zamiast na budowę pomnika św. Lecha.
niezarejestrowany - Bielszczanka 2017-03-20 21:02
Codziennie czytam wieści na stronie Bielska-Białej,bo to moje też miasto,ale jak zobaczylam artykuł,a przy nim zdjęcie z tym demonem to aż mnie cofnęło.Juz mam dosyć wstydu jak jadę do rodziny w Polskę i pytają się mnie czy mi nie wstyd,że Pięta jest kojarzony z Bielskiem-Białą,czy mieszkańcy Bielska nie mogą nic temu zaradzić,żeby takie piętno tego znienawidzonego przez Polaków człowieka na nich ciążyło.Czemu on nie zrobi zbiórki na Dom Dziecka,ktory jest w Bielsku,albo na Schronisko dla zwierząt.Może tym sposobem uzyskal by od mieszkańców chociaż iskierkę człowieczeństwa.
niezarejestrowany - Tolek 2017-03-20 20:04
Kim trzeba być żeby na niego głosować.
niezarejestrowany - emerytka 2017-03-20 19:46
ja mogę dać 1% z 2,15 zł tj rewaloryzacji emerytury którą obdarował mnie kochany ZUS------żenada
niezarejestrowany - Niedowiary 2017-03-20 19:23
Dołożę się o ile na całej powierzchni monumentu będzie wyryte drobnym drukiem, słowo przy słowie:
pull ul, pull up, pull up, pull up, pull up, pull up, pull up, pull up, pull up...
niezarejestrowany - Niedowiary 2017-03-20 19:21
2017 r i stawianie pomników ofiarom własnej bufonady.... Zależy ci pięto, żeby na dłużej ludzie musieli oglądać obelisk waszej obłudy, prostactwa i zasciankowości
niezarejestrowany - Marek 2017-03-20 17:44
Balbym sie cokolwiek dac twmu gosciowi,znajac jwgo zyciorys.a Smoleńsk ule jwaczw czaau bedzie wykorzystywany do niecnych celów?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda