Narzekasz na brak czasu, by codzienne od nowa podkreślać brwi, precyzyjne malować usta pomadką czy idealne kreski na powiece? Jednocześnie chciałabyś przy każdej okazji wyglądać pięknie i czuć się kobieca, zadbana, pewna siebie? Idealnym rozwiązaniem będzie makijaż permanentny. To doskonały zabieg dla zabieganych kobiet oraz Pań, które natura nie obdarzyła pięknym, gęstymi brwiami czy ładnie zaznaczonymi ustami. Poddając się zabiegowi, skrócisz czas porannego makijażu i niemal zupełnie zapomnisz o malowaniu brwi, ust czy kresek.

Na czym polega makijaż permanentny i kto powinien go wykonać?

Makijaż permanentny to względnie trwały rysunek na skórze, który koryguje niedoskonałości i podkreśla walory urody. Polega na wprowadzeniu pod naskórek przy pomocy jednorazowej, sterylnej igły specjalnego całkowicie bezpiecznego barwnika. Procedura ta tylko na pozór przypomina tatuaż, bowiem wykonując makijaż permanentny, pracujemy na poziomie naskórka, płycej niż w tatuażu. Dzięki temu makijaż z czasem można korygować, zmieniać kształt, poprawiać kolor. Profesjonalnie wykonany makijaż trwały gwarantuje naturalny i nieprzerysowany efekt.

Dlatego tak ważne jest, by makijaż permanentny wykonała certyfikowana linergistka z doświadczeniem i kwalifikacjami. Najlepiej wybrać specjalistkę cieszącą się bardzo dobrą opinią, posiadającą niezbędną wiedzę oraz doświadczenie. Nie daj się skusić na niską cenę. W tym przypadku warto zapłacić za usługę więcej niż żałować nieudolnie wykonanego, taniego makijażu. Bezpieczne barwniki, niezawodne igły i sprzęt, który doskonale prowadzi igłę po skórze, kosztują niemało. Niskie ceny zabiegów powinny być alarmujące dla klientki.

Makijaż oka, brwi i ust - najpopularniejsze rodzaje zabiegów

Makijaż permanentny wykonujemy na powiekach, brwi i ustach. W zakresie oferowanych zabiegów mieszczą się:

 • Makijaż permanentny kreski na powiece

Lingeristka rysuje kreskę na górnej lub dolnej powiece. Oczywiście, jej kształt dobiera się indywidualnie do każdej klientki. Wykonana na górnej powiece zagęszcza rzęsy i podkreśla budowę oka. Pomaga również skorygować jego kształt lub zniwelować problem opadającej powieki. Z kolei cieniutka i delikatnie rozszerzająca się ku zewnętrznemu kącikowi oka kreska na dolnej powiece świetnie powiększa i poszerza oko, nadaje wyraziste spojrzenie.

 • Makijaż permanentny brwi

Wykonuje się dwoma odrębnymi go metodami: metodą maszynową - wprowadzając pigment za pomocą igły lub metodą microbladingu (piórkową) - ręcznego nacinania skóry za pomocą specjalnego nożyka maczanego w barwniku. Obie metody różni przede wszystkim trwałość zabiegu. Microblading jest metodą mniej trwałą, a zarazem tańszą, co wpływa na jego ogromną popularność. Pracując w skórze, możemy odtworzyć piękny łuk brwiowy, tworząc efekt cienia lub bardzo naturalnego włosa. Można także połączyć włos z cieniem.

Metoda cienia zapewnia wyrazistszy efekt. Stosuje się ją, aby pogrubić zwłaszcza dolną część brwi, podnieść ich łuk lub zupełnie skorygować kształt. Wolne przestrzenie między włoskami w całości wypełnia się cieniem i w ten sposób likwiduje przerzedzenia. Obecnie bardzo popularna jest metoda pudru ombre. Nie jest niczym innym, jak klasycznym cieniowaniem ze zmiennym natężeniem koloru - od najjaśniejszych odcieni przy nasadzie brwi do najciemniejszych końcówek.

Natomiast moja flagowa technika włosa jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich Pań poszukujących w makijażach naturalności. Za pomocą ultra cienkiej igły rysuję brakujące włoski na łuku brwiowym. Każdy z tych włosków jest wykonywany bardzo precyzyjnie, utrwalany w skórze parokrotnie. Wprawiona linergistka potrafi wykonać ten makijaż w taki sposób, by włosy tworzyły efekt trójwymiarowy: od najgęściej położonych w dolnej części łuku do najdelikatniejszych włosków usadowionych w górnej części brwi. Włoski rysowane są tak, aby w niczym nie różniły się od naturalnych.

 • Makijaż permanentny ust

Aby uwydatnić i podkreślić usta, sięga się po jedną z dwóch metod - cieniowania lub pełnego wypełnienia. Stosując je, można uwydatnić, lekko powiększyć lub pomniejszyć usta, wyrównać ich asymetrię i nadać im piękny kolor. Dzięki temu nie będziesz musiała ich stale podkreślać tradycyjną szminką. Makijaż ust jest zabiegiem doskonale podkreślającym naszą kobiecość. Polecam każdej Pani.

Dodatkowe informacje

 • Czas trwania zabiegu wynosi od jednej do trzech godzin, czyli podobnie jak przedłużanie rzęs i jest uzależniony od tego, którą metodę wybierzesz.
 • Efekty utrzymują się od 1 roku do paru lat. Posiadaczki cery suchej mogą się nimi cieszyć znacznie dłużej niż panie z cerą tłustą.
 • Każdy zabieg poprzedza wyrysowanie kształtu, w którym później osadza się barwnik.
 • Miejsce wtłaczania barwnika znieczula się specjalnym żelem, niemniej skóra ma bezpośredni kontakt z igłą, więc zabieg może być odrobinę bolesny (im dłużej pracujemy, tym mniej odczuwamy ból).
 • Makijaż tuż po wykonaniu jest intensywny, przerysowany i bardzo wyrazisty. Nie ma jednak czym się martwić. Po wygojeniu się naskórka i zniknięciu opuchlizny stanie się bardzo naturalny i delikatny.
 • W dniu wizyty w gabinecie zaleca się nie pić kawy, alkoholu ani nie przyjmować leków rozrzedzających krew. Aby przygotować skórę do mikropigmentacji, można wykonać peeling, a później nałożyć na nią krem.
 • Po zabiegu należy przemywać przegotowaną wodą i smarować kremem poleconym przez stylistkę makijażu trwałego te części twarzy, na których wykonano makijaż.
 • Z makijażu permanentnego nie mogą skorzystać osoby chorujące m.in. na nowotwory, epilepsję, bliznowce, choroby zakaźne, choroby serca, nerek, wątroby, układu odpornościowego, astmę, zaawansowaną cukrzycę, bielactwo i cierpiące na anemię.  

          Artykuł powstał we współpracy z Celiną Piwko z Facelove / facelove.pl            

Artykuł sponsorowany