W dziewięciu miastach w całej Polsce rozpocznie się jutro charytatywny maraton na bieżniach. Przez 24 godziny biegacze będą pokonywać kilometry dla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Wystartować może każdy - także w Bielsku-Białej.

Na pozór wszystko wygląda normalnie. Zuzanka z Bydgoszczy niedługo skończy 8 lat. Wiecznie się uśmiecha, zarażając swoją radością wszystkich naokoło. Michał z Rzeszowa to dzielny dziewięciolatek. Ma doskonałą pamięć słuchową i wyczucie rytmu. Sześcioletnia Maja z Bielska-Białej jest towarzyska i potrafi cieszyć się każdą chwilą.

Jest jednak coś, co różni te dzieci od ich rówieśników. Od urodzenia maluchy zmagają się z dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi nieuleczalnymi chorobami. Dzieci potrzebują intensywnej rehabilitacji i profesjonalnego sprzętu. To właśnie dla nich i innych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom 21-22 kwietnia odbędzie się Bieg Serca 24h w CityFit.

Charytatywny maraton na bieżniach wystartuje o godz. 16:00 jednocześnie w dziesięciu klubach CityFit w całej Polsce - w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Wałbrzychu, Katowicach, Bielsku-Białej, Rzeszowie i Lublinie. W Bielsku-Białej maraton odbędzie się w klubie mieszczącym się w Retail Park Karpacka przy ul. Kolistej 23. W każdym z tych miejsc pojawią się Spartanie - charytatywni biegacze, którzy od kilku lat biorą udział w największych imprezach biegowych w Polsce, zbierając w ich trakcie pieniądze dla swoich podopiecznych.

Do akcji dołączyli znani aktorzy, sportowcy i blogerzy, m.in. aktor Kuba Wesołowski, blogerki Anna Szczypczyńska (Panna Anna) i Ola Mądzik (Pora na Majora) oraz Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk. Na biegaczy będą czekały pamiątkowe medale, a w trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami od partnerów akcji.

Aby wziąć udział w biegu, wystarczy kupić pakiet startowy na stronie wydarzenia: www.biegserca.cityfit.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne.

bb