Parking dla wiernych


2017-04-20, 12:31  |  komentarzy (22)

Trzy tygodnie potrwa rozbudowa parkingu przy ul. Krausa w Bielsku-Białej. W ramach inwestycji za ok. 800 tys. zł powstanie dodatkowo kilkadziesiąt miejsc postojowych, które zapewnić mają swobodny dojazd w okolicę Kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

Przebudowany parking przy ul. Krausa posiadał będzie miejsca postojowe dla samochodów osobowych (wraz z wyznaczeniem miejsc dla osób niepełnosprawnych) oraz autobusów. Ponadto planuje się przebudowę dwóch zjazdów publicznych oraz remont nawierzchni istniejącego parkingu.

Teren, na którym prowadzone będą prace sąsiaduje z zabudową mieszkaniową oraz obiektami rekreacyjnymi. Jak czytamy w dokumentacji projektowej, obiekt ma zapewnić miejsca postojowe w pobliżu Kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

W przetargu do Miejskiego Zarządu Dróg wpłynęło pięć ofert, przy czym tylko dwie mieszczą się w budżecie przewidzianym na realizację inwestycji. Wybrany wykonawca będzie miał 20 dni na zrealizowanie zadania, licząc od dnia podpisania umowy.

bak

Artykuł wyświetlono 7666 razy
Najnowsze artykuły:
2017-06-26
Czy Ślązacy skolonizują Małopolskę? - foto
„Bielsko-Biała między Śląskiem a Małopolską”: to tytuł debaty, która odbyła w Galerii Wzgórze z udziałem licznej publiczności. Moderatorem był Janusz Buzek. W dyskusji wzięli udział również ks. prof. Marek Uglorz, dr Grzegorz Wnętrzak i niżej podpisany.
więcej
2017-06-26
Operacja Południe dopiero jesienią
„Operacja Południe” nie odbędzie się podczas wakacji. Organizatorzy tego wielkiego wydarzenia uważają, że jesienią można przyciągnąć jeszcze więcej fanów. Kulminacyjnym punktem zlotu jest parada pojazdów militarnych głównymi ulicami Bielska-Białej.
więcej
2017-06-26
Tłumy na zabawie w Straconce - foto
Kilkaset osób bawiło się w minioną sobotę na terenie nieczynnych kamieniołomów w Małej Straconce w Bielsku-Białej. Piknik rodzinny organizowany przez Radę Osiedla i OSP z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Ala 2017-05-19 10:49
Już ustalono kto będzie przecinał i kto kropił.
niezarejestrowany - Podatnik 2017-04-21 19:40
A wiadomo już kto będzie przecinać wstęge?
niezarejestrowany - wiewiór 2017-04-21 18:46
@Rondo, ewidentnie jesteś sam ze swoimi pomysłami. Bulwary Straceńskie to miejsce dla tysięcy Bielszczan!
Doqueverstebh 2017-04-21 18:13
Tylko skończcie przed majowym odpustem w tym kościele! Rozumiem, że ta rozbudowa jest potrzebna z uwagi na to, że będzie 100-lecie objawień w Fatimie i faktycznie w każdym kościele Matki Bożej Fatimskiej jest wtedy ogromny odpust! Także w tym! Swoją drogą, trochę późno się obudzili, bo fakt konieczności rozbudowy parkingu przed tym kościołem uzmysłowiłem sobie jak tylko usłyszałem o zbliżaniu się jubileuszu objawień.
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberał. 2017-04-21 13:02
A ten teren jest Kościoła czy publiczny? Bo jeśli to drugie to nie ma zadnego uzasadnienia krzykactwo. Mi sie wiele rzeczy nie podoba robionych z publicznych pieniędzy i cóż z tego. Taki system i każda partia w nim tkwiąca będzie robiła dokładnie to samo.
niezarejestrowany - tak tylko pytam 2017-04-21 10:15
Rozumiem, że ta inwestycja zostanie sfinansowana ze środków kościelnych?!!!
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-21 09:40
@jam A o bulwarach Straceńskich za kilkanascie milionów słyszałeś , stadion za blisko 200 milionów też pewnie zauważyłeś.

Super z tym parkingiem (pod warunkiem że postawią zakaz postoju na ulicy) bo wreszcie będzie można spokojnie jeździć Krausa w kierunku ronda na Kryształowej.
niezarejestrowany - jam 2017-04-21 08:13
Parking powinien wybudować kościół. Dlaczego miasto nie buduje miejsc wypoczynku dla mieszkańców?
niezarejestrowany - zenon 2017-04-21 00:40
Kilka fajnych zakrętów, całkiem spoko prosta na długie wejście, tylko te wysepki i ślepe zaułki zupełnie bez sensu. Ogólnie drobne zmiany w projekcie i będzie świetny tor w tym mieście. #więcejtorówmniejstadionów
niezarejestrowany - za głosy 2017-04-20 21:59
Najbogatsza instytucja w kraju nie powinna wyłudzać pięniędzy podatnika Każda firma buduje parkingi za swoją kasę
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-20 21:11
Każdy klub piłkarski powinien mieć swój stadion wybudowany za swoje pieniądze ,ponieważ to kibice utrzymują i składają się na stadion. Uważam jak się zaczyna budowę to podwyższa się cenę biletów na mecze. Chyba że mamy Państwo kiboli.
niezarejestrowany - Ana 2017-04-20 20:19
Każdy kościół powinien mieć parking ,ponieważ to parafianie utrzymują i składają się na parking jedynie ziemia może być droga ,uważam jak się zaczyna budowe to kupuje się więcej ziemi na parking i zabudowy..
niezarejestrowany - wyborca 2017-04-20 19:59
Czy to nie przypadkiem administrator parafii powinien zadbać o parkingi pod swoją wlasnością,chyba że mamy panstwo wyznaniowe złączone z kościołem!
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-20 19:34
@RAM a za stadion powinni zapłacić tylko kibice.
niezarejestrowany - Krzysztof 2017-04-20 19:30
Wreszcie dziękujemy !
niezarejestrowany - Iras 2017-04-20 18:30
@Ram zamelduj to prezydentowi miasta .Ci ludzie tez placa podatki ...
Ukryty 2017-04-20 15:30
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - wiewiór 2017-04-20 14:16
@Mirosław, jak zapłacisz to możesz wierzyć w latające słonie :)
niezarejestrowany - Ram 2017-04-20 14:06
Ale to wierni powinni zapłacić te 800.000 albo kosciół któremu forsę noszą a nie miasto z moich pieniędzy!
niezarejestrowany - Mirosław 2017-04-20 13:39
Czy niewierni też będą mogli skorzystać z parkingu?
niezarejestrowany - zdrowy rozsądek 2017-04-20 13:14
@Mateusz no pewnie że będą bo przecież wygoda wiernych w niedziele wymaga tego żeby podjechać jak najbliżej świątyni.
niezarejestrowany - Mateusz 2017-04-20 12:53
Ciekaw jestem czy nadal ludzie przyjeżdżający na mszę, będą blokować ulicę wraz ze skrzyżowaniem?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda