Parking dla wiernych


2017-04-20, 12:31  |  komentarzy (22)

Trzy tygodnie potrwa rozbudowa parkingu przy ul. Krausa w Bielsku-Białej. W ramach inwestycji za ok. 800 tys. zł powstanie dodatkowo kilkadziesiąt miejsc postojowych, które zapewnić mają swobodny dojazd w okolicę Kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

Przebudowany parking przy ul. Krausa posiadał będzie miejsca postojowe dla samochodów osobowych (wraz z wyznaczeniem miejsc dla osób niepełnosprawnych) oraz autobusów. Ponadto planuje się przebudowę dwóch zjazdów publicznych oraz remont nawierzchni istniejącego parkingu.

Teren, na którym prowadzone będą prace sąsiaduje z zabudową mieszkaniową oraz obiektami rekreacyjnymi. Jak czytamy w dokumentacji projektowej, obiekt ma zapewnić miejsca postojowe w pobliżu Kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

W przetargu do Miejskiego Zarządu Dróg wpłynęło pięć ofert, przy czym tylko dwie mieszczą się w budżecie przewidzianym na realizację inwestycji. Wybrany wykonawca będzie miał 20 dni na zrealizowanie zadania, licząc od dnia podpisania umowy.

bak

Artykuł wyświetlono 7699 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Ala 2017-05-19 10:49
Już ustalono kto będzie przecinał i kto kropił.
niezarejestrowany - Podatnik 2017-04-21 19:40
A wiadomo już kto będzie przecinać wstęge?
niezarejestrowany - wiewiór 2017-04-21 18:46
@Rondo, ewidentnie jesteś sam ze swoimi pomysłami. Bulwary Straceńskie to miejsce dla tysięcy Bielszczan!
Doqueverstebh 2017-04-21 18:13
Tylko skończcie przed majowym odpustem w tym kościele! Rozumiem, że ta rozbudowa jest potrzebna z uwagi na to, że będzie 100-lecie objawień w Fatimie i faktycznie w każdym kościele Matki Bożej Fatimskiej jest wtedy ogromny odpust! Także w tym! Swoją drogą, trochę późno się obudzili, bo fakt konieczności rozbudowy parkingu przed tym kościołem uzmysłowiłem sobie jak tylko usłyszałem o zbliżaniu się jubileuszu objawień.
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberał. 2017-04-21 13:02
A ten teren jest Kościoła czy publiczny? Bo jeśli to drugie to nie ma zadnego uzasadnienia krzykactwo. Mi sie wiele rzeczy nie podoba robionych z publicznych pieniędzy i cóż z tego. Taki system i każda partia w nim tkwiąca będzie robiła dokładnie to samo.
niezarejestrowany - tak tylko pytam 2017-04-21 10:15
Rozumiem, że ta inwestycja zostanie sfinansowana ze środków kościelnych?!!!
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-21 09:40
@jam A o bulwarach Straceńskich za kilkanascie milionów słyszałeś , stadion za blisko 200 milionów też pewnie zauważyłeś.

Super z tym parkingiem (pod warunkiem że postawią zakaz postoju na ulicy) bo wreszcie będzie można spokojnie jeździć Krausa w kierunku ronda na Kryształowej.
niezarejestrowany - jam 2017-04-21 08:13
Parking powinien wybudować kościół. Dlaczego miasto nie buduje miejsc wypoczynku dla mieszkańców?
niezarejestrowany - zenon 2017-04-21 00:40
Kilka fajnych zakrętów, całkiem spoko prosta na długie wejście, tylko te wysepki i ślepe zaułki zupełnie bez sensu. Ogólnie drobne zmiany w projekcie i będzie świetny tor w tym mieście. #więcejtorówmniejstadionów
niezarejestrowany - za głosy 2017-04-20 21:59
Najbogatsza instytucja w kraju nie powinna wyłudzać pięniędzy podatnika Każda firma buduje parkingi za swoją kasę
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-20 21:11
Każdy klub piłkarski powinien mieć swój stadion wybudowany za swoje pieniądze ,ponieważ to kibice utrzymują i składają się na stadion. Uważam jak się zaczyna budowę to podwyższa się cenę biletów na mecze. Chyba że mamy Państwo kiboli.
niezarejestrowany - Ana 2017-04-20 20:19
Każdy kościół powinien mieć parking ,ponieważ to parafianie utrzymują i składają się na parking jedynie ziemia może być droga ,uważam jak się zaczyna budowe to kupuje się więcej ziemi na parking i zabudowy..
niezarejestrowany - wyborca 2017-04-20 19:59
Czy to nie przypadkiem administrator parafii powinien zadbać o parkingi pod swoją wlasnością,chyba że mamy panstwo wyznaniowe złączone z kościołem!
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-20 19:34
@RAM a za stadion powinni zapłacić tylko kibice.
niezarejestrowany - Krzysztof 2017-04-20 19:30
Wreszcie dziękujemy !
niezarejestrowany - Iras 2017-04-20 18:30
@Ram zamelduj to prezydentowi miasta .Ci ludzie tez placa podatki ...
Ukryty 2017-04-20 15:30
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - wiewiór 2017-04-20 14:16
@Mirosław, jak zapłacisz to możesz wierzyć w latające słonie :)
niezarejestrowany - Ram 2017-04-20 14:06
Ale to wierni powinni zapłacić te 800.000 albo kosciół któremu forsę noszą a nie miasto z moich pieniędzy!
niezarejestrowany - Mirosław 2017-04-20 13:39
Czy niewierni też będą mogli skorzystać z parkingu?
niezarejestrowany - zdrowy rozsądek 2017-04-20 13:14
@Mateusz no pewnie że będą bo przecież wygoda wiernych w niedziele wymaga tego żeby podjechać jak najbliżej świątyni.
niezarejestrowany - Mateusz 2017-04-20 12:53
Ciekaw jestem czy nadal ludzie przyjeżdżający na mszę, będą blokować ulicę wraz ze skrzyżowaniem?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda