Parking dla wiernych


2017-04-20, 12:31  |  komentarzy (21)

Trzy tygodnie potrwa rozbudowa parkingu przy ul. Krausa w Bielsku-Białej. W ramach inwestycji za ok. 800 tys. zł powstanie dodatkowo kilkadziesiąt miejsc postojowych, które zapewnić mają swobodny dojazd w okolicę Kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

Przebudowany parking przy ul. Krausa posiadał będzie miejsca postojowe dla samochodów osobowych (wraz z wyznaczeniem miejsc dla osób niepełnosprawnych) oraz autobusów. Ponadto planuje się przebudowę dwóch zjazdów publicznych oraz remont nawierzchni istniejącego parkingu.

Teren, na którym prowadzone będą prace sąsiaduje z zabudową mieszkaniową oraz obiektami rekreacyjnymi. Jak czytamy w dokumentacji projektowej, obiekt ma zapewnić miejsca postojowe w pobliżu Kościoła Matki Bożej Fatimskiej.

W przetargu do Miejskiego Zarządu Dróg wpłynęło pięć ofert, przy czym tylko dwie mieszczą się w budżecie przewidzianym na realizację inwestycji. Wybrany wykonawca będzie miał 20 dni na zrealizowanie zadania, licząc od dnia podpisania umowy.

bak

Artykuł wyświetlono 7342 razy
Najnowsze artykuły:
2017-04-30
Powrót z Los Angeles
- Pamiętam, jak chodziłem na lody do dzisiejszych „Delicji” - mówi Robert, którego zainteresował plakat spektaklu „Dybbuk”. Zażartował, że z dzieciństwa w Bielsku zapamiętał zupełnie inaczej ubranych Żydów. Teraz wrócił na jeden dzień.
więcej
2017-04-30
Pogoda nie zepsuje nam widowiska
Z każdym dniem Majówki towarzyszyć nam będzie coraz więcej słońca, co oznacza, że na Podbeskidzie wrócą wiosenne temperatury. Przelotne opady deszczu spodziewane są we wtorek i środę, ale aura nie powinna zepsuć koncertu pod Dębowcem.
więcej
2017-04-30
Lewica pamięta o 1 Maja
Jak co roku, w dniu Święta Pracy delegacje SLD oraz innych ugrupowań lewicowych złożą wiązanki kwiatów w miejscach związanych z historią ruchu robotniczego w naszym regionie.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Podatnik 2017-04-21 19:40
A wiadomo już kto będzie przecinać wstęge?
niezarejestrowany - wiewiór 2017-04-21 18:46
@Rondo, ewidentnie jesteś sam ze swoimi pomysłami. Bulwary Straceńskie to miejsce dla tysięcy Bielszczan!
Doqueverstebh 2017-04-21 18:13
Tylko skończcie przed majowym odpustem w tym kościele! Rozumiem, że ta rozbudowa jest potrzebna z uwagi na to, że będzie 100-lecie objawień w Fatimie i faktycznie w każdym kościele Matki Bożej Fatimskiej jest wtedy ogromny odpust! Także w tym! Swoją drogą, trochę późno się obudzili, bo fakt konieczności rozbudowy parkingu przed tym kościołem uzmysłowiłem sobie jak tylko usłyszałem o zbliżaniu się jubileuszu objawień.
niezarejestrowany - Konserwatywny Liberał. 2017-04-21 13:02
A ten teren jest Kościoła czy publiczny? Bo jeśli to drugie to nie ma zadnego uzasadnienia krzykactwo. Mi sie wiele rzeczy nie podoba robionych z publicznych pieniędzy i cóż z tego. Taki system i każda partia w nim tkwiąca będzie robiła dokładnie to samo.
niezarejestrowany - tak tylko pytam 2017-04-21 10:15
Rozumiem, że ta inwestycja zostanie sfinansowana ze środków kościelnych?!!!
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-21 09:40
@jam A o bulwarach Straceńskich za kilkanascie milionów słyszałeś , stadion za blisko 200 milionów też pewnie zauważyłeś.

Super z tym parkingiem (pod warunkiem że postawią zakaz postoju na ulicy) bo wreszcie będzie można spokojnie jeździć Krausa w kierunku ronda na Kryształowej.
niezarejestrowany - jam 2017-04-21 08:13
Parking powinien wybudować kościół. Dlaczego miasto nie buduje miejsc wypoczynku dla mieszkańców?
niezarejestrowany - zenon 2017-04-21 00:40
Kilka fajnych zakrętów, całkiem spoko prosta na długie wejście, tylko te wysepki i ślepe zaułki zupełnie bez sensu. Ogólnie drobne zmiany w projekcie i będzie świetny tor w tym mieście. #więcejtorówmniejstadionów
niezarejestrowany - za głosy 2017-04-20 21:59
Najbogatsza instytucja w kraju nie powinna wyłudzać pięniędzy podatnika Każda firma buduje parkingi za swoją kasę
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-20 21:11
Każdy klub piłkarski powinien mieć swój stadion wybudowany za swoje pieniądze ,ponieważ to kibice utrzymują i składają się na stadion. Uważam jak się zaczyna budowę to podwyższa się cenę biletów na mecze. Chyba że mamy Państwo kiboli.
niezarejestrowany - Ana 2017-04-20 20:19
Każdy kościół powinien mieć parking ,ponieważ to parafianie utrzymują i składają się na parking jedynie ziemia może być droga ,uważam jak się zaczyna budowe to kupuje się więcej ziemi na parking i zabudowy..
niezarejestrowany - wyborca 2017-04-20 19:59
Czy to nie przypadkiem administrator parafii powinien zadbać o parkingi pod swoją wlasnością,chyba że mamy panstwo wyznaniowe złączone z kościołem!
niezarejestrowany - Rondo 2017-04-20 19:34
@RAM a za stadion powinni zapłacić tylko kibice.
niezarejestrowany - Krzysztof 2017-04-20 19:30
Wreszcie dziękujemy !
niezarejestrowany - Iras 2017-04-20 18:30
@Ram zamelduj to prezydentowi miasta .Ci ludzie tez placa podatki ...
Ukryty 2017-04-20 15:30
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - wiewiór 2017-04-20 14:16
@Mirosław, jak zapłacisz to możesz wierzyć w latające słonie :)
niezarejestrowany - Ram 2017-04-20 14:06
Ale to wierni powinni zapłacić te 800.000 albo kosciół któremu forsę noszą a nie miasto z moich pieniędzy!
niezarejestrowany - Mirosław 2017-04-20 13:39
Czy niewierni też będą mogli skorzystać z parkingu?
niezarejestrowany - zdrowy rozsądek 2017-04-20 13:14
@Mateusz no pewnie że będą bo przecież wygoda wiernych w niedziele wymaga tego żeby podjechać jak najbliżej świątyni.
niezarejestrowany - Mateusz 2017-04-20 12:53
Ciekaw jestem czy nadal ludzie przyjeżdżający na mszę, będą blokować ulicę wraz ze skrzyżowaniem?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda