Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza na nowy cykl: Helios na Scenie. Na ekranach kin w całej Polsce zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle National Theatre i Comédie-Française! Co dwa tygodnie, w poniedziałkowe popołudnia na Widzów czekać będą wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie w dwóch najbardziej cenionych teatrach Europy!

Royal National Theatre w Londynie jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Historia tej narodowej sceny Anglii sięga połowy XIX wieku, ale National Theatre w obecnym kształcie zaczął funkcjonować dopiero ponad sto lat później. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów.

Comédie-Française bywa także nazywana czasem Domem Moliera, bo jej istnienie i tradycje sięgają czasów wielkiego dramatopisarza. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie. Komedia Francuska była pierwszym w Europie teatrem narodowym, czyli grającym przedstawienia w języku narodowym, a nie w językach oryginału. Stała się pierwowzorem takiej działalności artystycznej dla innych krajów, w których także zaczęły powstawać sceny narodowe. Pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem Andrzeja Seweryna - długoletniego aktora Comédie-Française.

Seans inaugurujący cykl odbędzie się już 24 kwietnia o godz. 18:30. Na ekranach kin Helios Widzowie będą mogli podziwiać spektakl „Amadeusz” (produkcja: Wielka Brytania [2016], reżyseria: Michael Longhurst).

Zarezerwuj bilet już teraz: TUTAJ

Najbliższe seanse w kinach Helios:
   • 24 kwietnia, godz. 18:30 - Amadeusz
   • 8 maja, godz. 18:30 - Ziemia niczyja
   • 22 maja, godz. 18:30 - Rosencrantz i Guildenstern nie żyją
   • 5 czerwca, godz. 18:30 - Opętanie
   • 19 czerwca, godz. 18:30 - Hedda Gabler
   • 10 lipca, godz. 18:30 - Piotruś Pan
   • 24 lipca, godz. 18:30 - Cyrano de Bergerac
   • 7 sierpnia, godz. 18:30 - Salome
   • 21 sierpnia, godz. 18:30 - Święta Joanna
   • 11 września, godz. 18:30 - Anioły w Ameryce część pierwsza
   • 25 września, godz. 18:30 - Anioły w Ameryce część druga

Szczegółowe informacje dotyczące najnowszego cyklu Helios na Scenie dostępne są pod adresem www.helios.pl/nascenie oraz na www.facebook.com/HeliosNaScenie.

Odkryj nowe oblicze teatru w kinach Helios!

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 42 kinami mającymi łącznie 233 ekrany i ponad
47 tysięcy miejsc. Sieć kin Helios jest w 100% scyfryzowana. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialnych w Polsce, działającej w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej” i czasopism), reklamy zewnętrznej (lider rynku - AMS), Internetu (grupa Gazeta.pl), radia (stacje radiowe: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda) i telewizji (współwłaściciel kanału filmowego Stopklatka TV). Helios został nagrodzony Godłem Teraz Polska podczas XXV edycji konkursu w kategorii USŁUGI oraz tytułem Created in Poland Superbrands 2016/17 w kategorii KINA.

Artykuł sponsorowany