Enduro to od kilku lat najszybciej rozwijający się trend w kolarstwie górskim. To powrót do źródeł, do jazdy dla przyjemności, szybko w dół i skutecznie do góry. W najbliższą niedzielę ponad 200 jeźdźców spędzi miło czas na wyścigach na górskich trasach w Bielsku-Białej.

Atrakcyjność zawodów enduro polega na tym, że łączą długą wycieczkę po górach i eksplorację pięknego terenu ze ściganiem się na krótkich, najprzyjemniejszych do jazdy odcinkach. Zawody takie składają się zwykle z 3-6 krótszych odcinków specjalnych, na których mierzony jest czas oraz z dłuższych odcinków dojazdowych, które można pokonywać w znacznie wolniejszym tempie.

W najbliższą niedzielę ponad 200 uczestników wystartuje w zawodach Enduro Trails w Bielsku-Białej. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00. Rywalizacja na górskich trasach potrwa do popołudnia i zakończy się na Błoniach nagrodzeniem zwycięzców. W sobotę w godzinach popołudniowych zostanie przeprowadzony krótki prolog na dolnej części trasy „Cygan”.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie szybko, dynamicznie, niezwykle interesująco, ale także umiarkowanie trudno, bo pogoda nie rozpieszcza na początku sezonu. Impreza zapowiada się niezwykle widowiskowo także dla kibiców. Szczegóły, w tym mapy wszystkich tras znajdziesz TUTAJ.

bb