Ostra jazda na górskich trasach


2017-04-21, 12:40  |  komentarzy (3)

Enduro to od kilku lat najszybciej rozwijający się trend w kolarstwie górskim. To powrót do źródeł, do jazdy dla przyjemności, szybko w dół i skutecznie do góry. W najbliższą niedzielę ponad 200 jeźdźców spędzi miło czas na wyścigach na górskich trasach w Bielsku-Białej.

Atrakcyjność zawodów enduro polega na tym, że łączą długą wycieczkę po górach i eksplorację pięknego terenu ze ściganiem się na krótkich, najprzyjemniejszych do jazdy odcinkach. Zawody takie składają się zwykle z 3-6 krótszych odcinków specjalnych, na których mierzony jest czas oraz z dłuższych odcinków dojazdowych, które można pokonywać w znacznie wolniejszym tempie.

W najbliższą niedzielę ponad 200 uczestników wystartuje w zawodach Enduro Trails w Bielsku-Białej. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00. Rywalizacja na górskich trasach potrwa do popołudnia i zakończy się na Błoniach nagrodzeniem zwycięzców. W sobotę w godzinach popołudniowych zostanie przeprowadzony krótki prolog na dolnej części trasy „Cygan”.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie szybko, dynamicznie, niezwykle interesująco, ale także umiarkowanie trudno, bo pogoda nie rozpieszcza na początku sezonu. Impreza zapowiada się niezwykle widowiskowo także dla kibiców. Szczegóły, w tym mapy wszystkich tras znajdziesz TUTAJ.

bb

Artykuł wyświetlono 3343 razy
Najnowsze artykuły:
2017-04-30
Powrót z Los Angeles
- Pamiętam, jak chodziłem na lody do dzisiejszych „Delicji” - mówi Robert, którego zainteresował plakat spektaklu „Dybbuk”. Zażartował, że z dzieciństwa w Bielsku zapamiętał zupełnie inaczej ubranych Żydów. Teraz wrócił na jeden dzień.
więcej
2017-04-30
Pogoda nie zepsuje nam widowiska
Z każdym dniem Majówki towarzyszyć nam będzie coraz więcej słońca, co oznacza, że na Podbeskidzie wrócą wiosenne temperatury. Przelotne opady deszczu spodziewane są we wtorek i środę, ale aura nie powinna zepsuć koncertu pod Dębowcem.
więcej
2017-04-30
Lewica pamięta o 1 Maja
Jak co roku, w dniu Święta Pracy delegacje SLD oraz innych ugrupowań lewicowych złożą wiązanki kwiatów w miejscach związanych z historią ruchu robotniczego w naszym regionie.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Teo 2017-04-23 00:10
He,he.. Ja enduro nie uprawiam, lecz gdy rzuciłem okiem na linkowaną stronkę zawodów, to aż się roześmiałem. Taki fajny, radosny, entuzjazm z niej bije, że aż miło. Takie imprezy to mi się podobają. Powodzenia!
niezarejestrowany - Ęduro 2017-04-21 13:10
He he 2323 to enduro jest tu chodzi o to żeby było niebezpiecznie :):):) fakt faktem śniegu trochę jest ale żeby tylko nie było lodu to będzie ok
niezarejestrowany - 2323 2017-04-21 12:56
no chyba nie bardzo to jest bezpieczne przy aktualnych warunkach gdzie w górach jest śnieg ?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic