Ostra jazda na górskich trasach


2017-04-21, 12:40  |  komentarzy (3)

Enduro to od kilku lat najszybciej rozwijający się trend w kolarstwie górskim. To powrót do źródeł, do jazdy dla przyjemności, szybko w dół i skutecznie do góry. W najbliższą niedzielę ponad 200 jeźdźców spędzi miło czas na wyścigach na górskich trasach w Bielsku-Białej.

Atrakcyjność zawodów enduro polega na tym, że łączą długą wycieczkę po górach i eksplorację pięknego terenu ze ściganiem się na krótkich, najprzyjemniejszych do jazdy odcinkach. Zawody takie składają się zwykle z 3-6 krótszych odcinków specjalnych, na których mierzony jest czas oraz z dłuższych odcinków dojazdowych, które można pokonywać w znacznie wolniejszym tempie.

W najbliższą niedzielę ponad 200 uczestników wystartuje w zawodach Enduro Trails w Bielsku-Białej. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00. Rywalizacja na górskich trasach potrwa do popołudnia i zakończy się na Błoniach nagrodzeniem zwycięzców. W sobotę w godzinach popołudniowych zostanie przeprowadzony krótki prolog na dolnej części trasy „Cygan”.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie szybko, dynamicznie, niezwykle interesująco, ale także umiarkowanie trudno, bo pogoda nie rozpieszcza na początku sezonu. Impreza zapowiada się niezwykle widowiskowo także dla kibiców. Szczegóły, w tym mapy wszystkich tras znajdziesz TUTAJ.

bb

Artykuł wyświetlono 3490 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-21
Waryński przestanie być patronem szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej otrzyma imię Jana III Sobieskiego w miejsce dotychczas używanego imienia Ludwika Waryńskiego. Uchwałą w tej sprawie w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Miejska.
więcej
2017-08-21
Miliony na sprzęt ratujący życie
Gmina sfinansuje zakup i dostawę cyfrowego tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego-Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej. Nowy sprzęt medyczny wraz z aparatem do znieczuleń zostanie zainstalowany w pracowni przy ul. Wyspiańskiego.
więcej
2017-08-21
Młody kierowca zatrzymał się na drzewie
Do sześciu zdarzeń drogowych doszło wczoraj na tzw. zakręcie idiotów drogi ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. W żadnym z nich nie było rannych. Do poważnego wypadku doszło w Czechowicach-Dziedzicach.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Teo 2017-04-23 00:10
He,he.. Ja enduro nie uprawiam, lecz gdy rzuciłem okiem na linkowaną stronkę zawodów, to aż się roześmiałem. Taki fajny, radosny, entuzjazm z niej bije, że aż miło. Takie imprezy to mi się podobają. Powodzenia!
niezarejestrowany - Ęduro 2017-04-21 13:10
He he 2323 to enduro jest tu chodzi o to żeby było niebezpiecznie :):):) fakt faktem śniegu trochę jest ale żeby tylko nie było lodu to będzie ok
niezarejestrowany - 2323 2017-04-21 12:56
no chyba nie bardzo to jest bezpieczne przy aktualnych warunkach gdzie w górach jest śnieg ?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic