Ostra jazda na górskich trasach


2017-04-21, 12:40  |  komentarzy (3)

Enduro to od kilku lat najszybciej rozwijający się trend w kolarstwie górskim. To powrót do źródeł, do jazdy dla przyjemności, szybko w dół i skutecznie do góry. W najbliższą niedzielę ponad 200 jeźdźców spędzi miło czas na wyścigach na górskich trasach w Bielsku-Białej.

Atrakcyjność zawodów enduro polega na tym, że łączą długą wycieczkę po górach i eksplorację pięknego terenu ze ściganiem się na krótkich, najprzyjemniejszych do jazdy odcinkach. Zawody takie składają się zwykle z 3-6 krótszych odcinków specjalnych, na których mierzony jest czas oraz z dłuższych odcinków dojazdowych, które można pokonywać w znacznie wolniejszym tempie.

W najbliższą niedzielę ponad 200 uczestników wystartuje w zawodach Enduro Trails w Bielsku-Białej. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00. Rywalizacja na górskich trasach potrwa do popołudnia i zakończy się na Błoniach nagrodzeniem zwycięzców. W sobotę w godzinach popołudniowych zostanie przeprowadzony krótki prolog na dolnej części trasy „Cygan”.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie szybko, dynamicznie, niezwykle interesująco, ale także umiarkowanie trudno, bo pogoda nie rozpieszcza na początku sezonu. Impreza zapowiada się niezwykle widowiskowo także dla kibiców. Szczegóły, w tym mapy wszystkich tras znajdziesz TUTAJ.

bb

Artykuł wyświetlono 3527 razy
Najnowsze artykuły:
2017-10-18
Katowice tańsze od Bielska-Białej?
- Musimy świadomie decydować, czy chcemy za pośrednictwem spółek komunalnych wydawać pieniądze na klub sportowy, bo to wpływa na koszty wody, ścieków i śmieci - wylicza poseł, który zaprezentuje dziś mapę wydatków publicznych w mieście.
więcej
2017-10-18
Nagroda dla bielskiej fabryki czekolady
W Teatrze Polskim odbyła się gala finałowa prestiżowego konkursu Firma Roku 2017, którego celem już po raz ósmy było wyłonienie najlepszych firm z Podbeskidzia i uhonorowanie ich statuetką mitycznego Dedala. W Bielsku-Białej wygrała fabryka czekolady.
więcej
2017-10-18
Sześć ofert na przebudowę Dębowca
Sześć ofert wpłynęło w postępowaniu przetargowym na rozbudowę ul. Dębowiec i Skarpowej w Bielsku-Białej. Oferty cenowe wahają się od 4,8 do 5,7 mln zł. To pierwszy etap rozbudowy dróg, które łączą popularne tereny rekreacyjne w mieście.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Teo 2017-04-23 00:10
He,he.. Ja enduro nie uprawiam, lecz gdy rzuciłem okiem na linkowaną stronkę zawodów, to aż się roześmiałem. Taki fajny, radosny, entuzjazm z niej bije, że aż miło. Takie imprezy to mi się podobają. Powodzenia!
niezarejestrowany - Ęduro 2017-04-21 13:10
He he 2323 to enduro jest tu chodzi o to żeby było niebezpiecznie :):):) fakt faktem śniegu trochę jest ale żeby tylko nie było lodu to będzie ok
niezarejestrowany - 2323 2017-04-21 12:56
no chyba nie bardzo to jest bezpieczne przy aktualnych warunkach gdzie w górach jest śnieg ?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic