Ostra jazda na górskich trasach


2017-04-21, 12:40  |  komentarzy (3)

Enduro to od kilku lat najszybciej rozwijający się trend w kolarstwie górskim. To powrót do źródeł, do jazdy dla przyjemności, szybko w dół i skutecznie do góry. W najbliższą niedzielę ponad 200 jeźdźców spędzi miło czas na wyścigach na górskich trasach w Bielsku-Białej.

Atrakcyjność zawodów enduro polega na tym, że łączą długą wycieczkę po górach i eksplorację pięknego terenu ze ściganiem się na krótkich, najprzyjemniejszych do jazdy odcinkach. Zawody takie składają się zwykle z 3-6 krótszych odcinków specjalnych, na których mierzony jest czas oraz z dłuższych odcinków dojazdowych, które można pokonywać w znacznie wolniejszym tempie.

W najbliższą niedzielę ponad 200 uczestników wystartuje w zawodach Enduro Trails w Bielsku-Białej. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00. Rywalizacja na górskich trasach potrwa do popołudnia i zakończy się na Błoniach nagrodzeniem zwycięzców. W sobotę w godzinach popołudniowych zostanie przeprowadzony krótki prolog na dolnej części trasy „Cygan”.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie szybko, dynamicznie, niezwykle interesująco, ale także umiarkowanie trudno, bo pogoda nie rozpieszcza na początku sezonu. Impreza zapowiada się niezwykle widowiskowo także dla kibiców. Szczegóły, w tym mapy wszystkich tras znajdziesz TUTAJ.

bb

Artykuł wyświetlono 3449 razy
Najnowsze artykuły:
2017-06-26
Czy Ślązacy skolonizują Małopolskę? - foto
„Bielsko-Biała między Śląskiem a Małopolską”: to tytuł debaty, która odbyła w Galerii Wzgórze z udziałem licznej publiczności. Moderatorem był Janusz Buzek. W dyskusji wzięli udział również ks. prof. Marek Uglorz, dr Grzegorz Wnętrzak i niżej podpisany.
więcej
2017-06-26
Operacja Południe dopiero jesienią
„Operacja Południe” nie odbędzie się podczas wakacji. Organizatorzy tego wielkiego wydarzenia uważają, że jesienią można przyciągnąć jeszcze więcej fanów. Kulminacyjnym punktem zlotu jest parada pojazdów militarnych głównymi ulicami Bielska-Białej.
więcej
2017-06-26
Tłumy na zabawie w Straconce - foto
Kilkaset osób bawiło się w minioną sobotę na terenie nieczynnych kamieniołomów w Małej Straconce w Bielsku-Białej. Piknik rodzinny organizowany przez Radę Osiedla i OSP z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Teo 2017-04-23 00:10
He,he.. Ja enduro nie uprawiam, lecz gdy rzuciłem okiem na linkowaną stronkę zawodów, to aż się roześmiałem. Taki fajny, radosny, entuzjazm z niej bije, że aż miło. Takie imprezy to mi się podobają. Powodzenia!
niezarejestrowany - Ęduro 2017-04-21 13:10
He he 2323 to enduro jest tu chodzi o to żeby było niebezpiecznie :):):) fakt faktem śniegu trochę jest ale żeby tylko nie było lodu to będzie ok
niezarejestrowany - 2323 2017-04-21 12:56
no chyba nie bardzo to jest bezpieczne przy aktualnych warunkach gdzie w górach jest śnieg ?
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic