Internauci piszą kartki do Aleksa


2017-04-22, 09:48  |  komentarzy (20)

Zaledwie kilkanaście godzin wystarczyło, by w mediach społecznościowych rozkręciła się akcja wysyłania kartek do małego Aleksa z Bielska-Białej. Chłopiec z autyzmem nie otrzymuje zaproszeń na przyjęcia swoich przedszkolnych kolegów. Tymczasem wkrótce to mały bielszczanin świętować będzie piąte urodziny.

Sprawę zapoczątkował post mamy małego Aleksandra zamieszczony w mediach społecznościowych. - Trochę się popłakałam. Dzisiaj byliśmy w przedszkolu, w każdej półce zaproszenia na urodziny, a u nas nic. Aleks pyta dlaczego? Nie wiem co odpowiedzieć. Za dwa tygodnie ma urodziny i gdy pytałam mam, nikt nie przyjdzie i znowu będzie mu przykro - napisała pani Katarzyna. Chłopczyk uczęszcza do jednego z przedszkoli na osiedlu Beskidzkim w Bielsku-Białej.

Wpis poruszył serca internautów w całej Polsce, którzy w mediach społecznościowych błyskawicznie zorganizowali akcję… wysyłania kartek urodzinowych do 5-letniego bielszczanina. Czasu jest niewiele, bo Aleks urodziny świętować będzie już 28 kwietnia. Jak czytamy w sieci, chłopczyk lubi oglądać Minionki (nie z jednym okiem), Batmana oraz interesuje się motoryzacją. Kartki urodzinowe można wysyłać na adres: Fundacja FASola, ul. Kasprowicza 48 Czechowice-Dziedzice 43-502 - z dopiskiem "dla Aleksa".

bak

Aktualizacja, 28 kwietnia godz. 14.55. W odpowiedzi na artykuł pt. "Internauci piszą kartki do Aleksa" redakcja portalu otrzymała oświadczenie rodziców dzieci uczęszczających do grupy przedszkolnej Aleksa.

- My rodzice z grupy Aleksa, którego historia obiegła media ogólnopolskie oświadczamy, że informacje zawarte w postach nie są zgodne z prawdą. Aleks został zaproszony przez Szymona na urodziny, lecz mama nie przyjęła zaproszenia, ponadto żadna z mam dzieci nie została zapytana przez mamę Aleksa o uczestnictwo w jego urodzinach. Większość rodziców nie miała pojęcia o tym, że Aleks jest osobę niepełnosprawną, bo tak dobrze funkcjonuje w grupie. Nasze dzieci pozytywnie odbierają Aleksa, nigdy nie mówiły w domu swoim rodzicom o jakichkolwiek problemach w kontakcie z Aleksem. Niezrozumiała jest dla nas postawa Mamy Aleksa, bo nigdy nie okazaliśmy jej nieżyczliwości.

Rodzice

 

Artykuł wyświetlono 12134 razy
Najnowsze artykuły:
2017-09-19
Pierwsza bielska stacja dla „elektryków”
Wkrótce w Bielsku-Białej uruchomiona zostanie pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenie należące do spółki Greenway Poland stanie na parkingu Gemini Park. Do końca roku z możliwości ładowania pojazdów będzie można skorzystać bezpłatnie.
więcej
2017-09-19
Niewykorzystana szansa doliny Krzywej
Tereny w Lipniku Górnym mogłyby stać się turystyczną atrakcją miasta. Najpierw należy je jednak odpowiednio zagospodarować. Trasa w dolinie potoku Krzywa pogodziła interesy spacerowiczów, rowerzystów i narciarzy. Ale projekt został odrzucony.
więcej
2017-09-19
Sensacyjne odkrycie na budowie - foto
Dwa fragmenty murów z XIX oraz XVII lub XVIII wieku odkryto przy przebudowie bielskiej ul. Stojałowskiego. Natrafiono na nie w rejonie budynku nr 10, gdzie rzeka Niwka wpada do Białej. Teraz na ważne pytania powinni odpowiedzieć archeolodzy.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Rodzic z grupy autyzm 2017-05-02 19:39
Muszę powiedzieć że ja osobiście się bardzo zawiodłem po raz kolejny z postawy pedagogów oraz osób mających pracować z dziećmi i to w dodatku z dziećmi niepełnosprawnymi i twierdzę iż jest duże grono nieodpowiednich osób na stanowiskach pedagogicznych oraz nawet sprawujących kierownicze funkcje w tym zawodzie...Zanosząc prezent dla Aleksa pod wskazany adres przez fundację która objęła patronat nad akcją wysyłania paczek dla Aleksa prezent przyjęła starsza Pani,zapytałem czy jest duży odzew usłyszałem od owej Pani że jest z tym wszystkim dużo pracy a w tym miejscu potrzebny jest spokój i cisza a nie takie akcje i zamieszanie...SUPER...Patrząc iż to przedszkole integracyjne które myślę powinno tętnić życiem,działać,organizować podobne akcje to przez takie podejście pedagogów oraz osób w nim pracujących nigdy odpowiednio z nazwą działać nie będzie ponieważ albo chcemy pomagać i pracować z dziećmi i dla nich albo przychodzimy do pracy odpocząć od domowych problemów i pracujemy tylko w biurze...a z tego co pamiętam Aleks jest dzieckiem niepełnosprawnym- ma autyzm kompletnie nie rozumiem tej sytuacji i roszczeniowego podejścia Pani odbierającej prezent...
niezarejestrowany - Rodzic gr 3 2017-04-24 18:39
Beskidzkim
niezarejestrowany - Rodzic gr 3 2017-04-24 18:38
Wydaje mi sie,ze cala sytuacja Pania Kasie zaskoczyla.Poniosly ja emocje...to sie zdaza.Znam to przedszkole i nie wydaje mi sie,aby dziecko niepelnosprawne,moglo poczuc sie wyalienowane.Uklony dla Pana Slawka ktorego tak bardzo lubi moja corka.Problem zaproszen na urodziny,to problem w kazdym przedszkolu na calym swiecie,a nie konkretnie na beskickim.Gdy emocje opadna,Pani Kasia powinna jeszcze raz pochylic sie nad cala ta sytuacja
niezarejestrowany - jakja 2017-04-23 14:25
Żal tych dzieci, którym "matki" dają przykład totalnego braku empatii, tudzież uczuć wyższych. One sa naprawde ubogie. Mamie Aleksa życzę wytrwałości , bo bez wątpienia będzie potrzebna. Jak najwięcej uśmiechu dla małego Aleksa - wierze, ze dacie rade :)
niezarejestrowany - tyfa 2017-04-23 13:08
keti, "uczył Marcin Marcina ,a sam głupi jak świnia":
niezarejestrowany - Aga 2017-04-23 10:07
Do Keti... piszesz bzdury. Mój syn chodzi do przedszkola państwowego i sa dzieci z autyzmem,porazeniem mozgowym i zespołem Downa i takich sytuacji nie ma. Jak sa urodziny to zaprasza sie dzieci zdrowe i chore. To wszystko jest wina rodziców.
niezarejestrowany - hehhh 2017-04-23 07:39
"Za zgodą mamy Aleksa patronat nad całą akcją przejmuje Fundacja FASola z Bielska – Białej. Jeśli zamierzacie wysłać Aleksowi kartkę, piszcie na adres: Fundacja FASola , 43-502 Czechowice-Dziedzice ul. Kasprowicza 48
– z dopiskiem DLA ALEKSA.
Prosimy o nie wysyłanie korespondencji na adres domowy."
niezarejestrowany - ewa 2017-04-22 22:53
Jest prośba matki aby kasować wszystkie posty z jej adresem i NIE wysyłać już nic
niezarejestrowany - Jolka 2017-04-22 22:06
Uwazam ze przedszkole nie jest tu winne,bo Panie moga nawet o niczym nie wiedziec. Kwestia urodzin dzieci zawsze jest zalatwiana miedzy rodzicami i to im trzeba pogratulowac zaje...... postawy i wzorca na wrazliwosc wobec wszelkiej niepelnosprawnosci. Przykre.
niezarejestrowany - Keti 2017-04-22 17:00
A mnie dziwi ze przedszkole dopuscilo do takiej sytuacji... panstwowe placowki pozbawione sa emocji i empatii. Wstyd za rodzicow zdrowych dzieci. Jak mozna tak postepowac na etapie budowania relacji w zespole??? W przedszkolu ELF do ktorego chodzi moja corka calkiem nie dawno byly dni autyzmu i dzieci z dysfunkcja razem bawily sie i braly udzial w zajeciach z dzieci bez tej choroby. Ja bym namiejscu tej matki zlozyla skarge do kuratorium. Jesli przedszkole sobie nie radzi z takimi dziecmi to nie powinno ich przyjmowac i jeszcze brac za to pieniadze.
niezarejestrowany - Łukasz 2017-04-22 15:08
Pani Kasiu niech się Pani przygotuje na kolejne łzy, tym razem wzruszenia/szczęścia bo coś czuję, że ilość przysłanych kartek i prezentów może Panią zaskoczyć:-) powodzonka, a życzenia dla malca będą dołączone na kartce;-)
niezarejestrowany - elmik 2017-04-22 14:50
Nasz syn też ma autyzm chodzi do grupy integracyjnej w przedszkolu:" Miś i przyjaciele"bardzo polecamy tę placówkę małe grupy 12 osobowe dwie panie jesteśmy bardzo zadowoleni!!!
niezarejestrowany - abc 2017-04-22 14:22
Przykład i nauka na życie idą od rodziców. Smutna ta nasza rzeczywistość.
Ukryty 2017-04-22 13:18
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Motylek 2017-04-22 12:58
Jonatan to sieć placówek i jest tam miejsce dla dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności. Grupy są tworzone na podstawie potrzeb dzieci i poziomu ich umiejętności.
niezarejestrowany - Gość 2017-04-22 12:15
Wera tam są dzieci z ciężkim autyzmem ,jezeli dziecko rozumie zadaje pytania okazuje emocje to do Jonatana się nie nadaje ,chyba tylko żeby zrobić krok w tył jezeli mama miałaby zmieniać przedszkole to na Miś iPrzyjacueke ,gdzie są grupy integracyjne .
niezarejestrowany - kkk 2017-04-22 12:01
No to wysyłamy..... :)
niezarejestrowany - Wera 2017-04-22 11:39
W Bielsku na ul. Mickiewicza oraz na Długiej na przeciw zajezdni funkcjonuje fundacja Jonatan. Na Długiej jest przedszkole. Rodzice Aleksa mogą tam przyjść i porozmawiać z panią dyrektor. To naprawdę cudowne miejsce dla dzieci m.in z autyzmem.
niezarejestrowany - Ewa 2017-04-22 10:36
Liczę ze przeszkole, do którego chodzi ten chłopczyk, zorganizuje Aleksowi super urodzinki.
niezarejestrowany - ania 2017-04-22 10:30
siła wykop pe el :D
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda